NotaBene & Юліан Мілкіс

Юліан Мілкіс

Кожен концерт Nota Bene, формації молодих талановитих київських музикантів, – справжнє свято для любителів класики. Чотири роки тому п’ятеро друзів, Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель) і Роман Лопатинський (фортепіано) об’єдналися для спільних проектів. За відносно короткий час колектив здобув репутацію одного з найкращих камерних ансамблів України.

Виступати у різних складах (дуетом, терцетом, квартетом, квінтетом), залежно від репертуару, а також залучати до творчої співпраці знаних солістів – одна з особливостей концертного формату NotaBene Chamber group. Цього разу музиканти виступлять разом із Юліаном Мілкісом, феноменальним кларнетистом, єдиним учнем Бенні Ґудмана, однаково успішним як у джазі, так і в області класичної музики. 

Юліан Мілкіс народився в Одесі у музичній єврейській сім’ї. За кілька тижнів після народження сина родина переїхала до Ленінграду. Чи не найбільш відомий скандальний факт із дитячих років Юліана – коли хлопцю було 14 років, його вигнали зі школи за публічне спалювання піонерського галстука. Чому радянський школяр зважився на такий вчинок? Це був протест проти вторгнення радянських танків на територію Чехословаччини. 

1974 року Мілкіси емігрували до Канади. А через чотири роки Юліан переїздить до Нью-Йорку, де вчиться спершу на філолога в Університеті штату Вермонт (факультет російської мови і літератури, де, між іншим, читав лекції колишній киянин Віктор Некрасов, пізніше близький друг Юліана Мілкіса), а тоді закінчує Манхетенську музичну школу й відтак вступає до аспірантури Джуліардської школи. 

Музична кар’єра Мілкіса набирає обертів у перші роки 1980-х після перемоги кларнетиста на конкурсі «Artists International», після чого він дебютує у Карнегі-Холл. На цей період випадають його заняття із «Королем свінгу» Бенні Ґудманом, що тривали майже три роки. 

Юліан Мілкіс на сьогоднішній день – зірка зі світовим іменем. Він виступає на головних сценах світу, даючи до ста концертів щорічно, грає із найкращими оркестрами та диригентами, композитори присвячують йому свої твори. Музикант співпрацював з Олів’є Мессіаном. Нині співпрацює з Гією Канчелі, чий твір прозвучить і у київському концерті. 

Текст: Олеся Найдюк 

Програма:
  • Вольфган Амадей Моцарт. Квінтет К. 581
  • Андрій Тихомиров. Посвята Моцарту
  • Олександр Левкович. Колискова 
  • Карл Марія фон Вебер. Квінтет
  • Гія Канчелі. Ninna Nanna per Anna

Що: концерт камерної музики

Коли: 15 березня, 19.00

Де: Будинок Звукозапису Українського радіо, вул. Первомайського, 5в.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *