Ключі від міста

Юрій Химич

Посольство Швейцарії в Україні за підтримки Посольства Швейцарії в Австрії та Посольства України в Австрії привезли до Відня картини Юрія Химича, видатного українського художника, творчість якого присвячена насамперед архітектурним пам’яткам.

У виставці Ukraine. Endangered Beauty були представлені твори, що зображають історичні об‘єкти сакральної архітектури, які в радянські часи намагався зберегти Юрій Химич і які сьогодні знову під загрозою знищення. 

З 27 квітня по 11 травня відбулася благодійна виставка-продаж робіт Юрія Хіміча. Всі картини передані фондом Khymych Art Foundation для продажу. Кошти будуть спрямовані на допомогу українським біженцям. 

Тепер, з 8 по 12 червня, буде виставлено кілька робіт Юрія Хіміча, на виставці вони об’єднаються з роботами молодих художників та класиків австрійського та українського мистецтва.

Про роботи батька розповідає син, графік Михайло Хіміч:

…Цікава особливість: коли батько приїжджав на нове місце, перші кілька днів роботи не вдавалися. Але певного моменту виходила якась особливо вдала річ, і вже в цьому ключі він робив цілу серію композицій.

Мотиви, на перший погляд, досить одноманітні — краєвид з елементами архітектури, але виставки його робіт ніколи не виглядали нудними. Наприклад, Львів батько вирішував одними кольорами та технічними прийомами, Київ — іншими.

Коли дивишся обгортку його робіт, по одному тільки куточку аркуша можна вгадати, що зображено — чи Чернігів, чи Київ, чи ще якесь місце. Він завжди знаходив якийсь ключ, який органічно підходив до цієї місцевості.

…Цікаво, що якщо стати в ту точку, з якою батько малював певний пейзаж, ніколи не знайдеш точно того, що зображено на аркуші. Малюнок виглядав як натурний твір, але насправді він перекомпоновував фрагменти побаченого, міг перетягнути якийсь об’єкт з однієї частини краєвиду до іншої.

Одні й самі мотиви перероблялися багаторазово, часом десятки разів — над технікою, а композиції він шукав оптимальний варіант.

І саме момент пошуку був для нього найцікавішим. Дивно, але в спадщині практично немає слабких робіт: вони або стабільно хорошого рівня, або шедеври.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *