Зіркові виконавці Валерій Соколов, Олексій Шадрін, Роман Лопатинський та запрошена альтистка Наталя Кулеба змінюють своє концертне життя, роблять все «здесь и сейчас». А саме — 16 листопада в Будинку актора.
COVID-19 у швидкоплинній перспективі згубний для живої музики, це визнаний факт. За прогнозами музичне мистецтво може відновитися до перед карантинного рівня через 4—5 років. Що робити зараз?
Приватний формат живого спілкування камерних концертів від неймовірного скрипаля, зірки концертних світових сцен – Валерія Соколова. Його цикл камерних концертів по містах України, як ковток свіжого повітря, чистої води, енергії життя одночасно для сучасного соціуму.
Два квартети – два шедеври камерної музики від друзів – Брамса і Дворжака. Квартет «Вертер» Брамса, який композитор написав у 20-річному віці, після зустрічі з коханням свого життя – Кларою Шуман. Та переробив через 20 років, розчарувавшись у коханні. Після 20 років трагічних почуттів він зміг жартувати про своє кохання, і просив видавця:«На обкладинці повинна бути фотографія, а саме голова з пістолетом. Тепер ви зможете мати якесь уявлення про музику! Для цієї цілі я надішлю вам свою фотографію. Оскільки вам, здається, подобається кольоровий друк, можливо використати синє пальто, жовті бриджі і черевики.» За описом саме так виглядав Вертер, герой знаменитого твору Гете.
Другий квартет Дворжака, він же і останній, написаний на замовлення видавця Сімрока: «Я б хотів отримати, кінець – кінців, від вас фортепіанний квінтет – ви обіцяли мені давно! І що? Як справи?» Композитор довго збирався, і, нарешті, Сімрок отримує відповідь: «Я вже закінчив, три частини нового фортепіанного квартету і фінал будуть готові через декілька днів. Як я і очікував, вдалося легко, і мелодії просто захлеснули мене. Слава Богу!» Блискучий твір, як відображення тодішнього стану композитора – він знаходився на вершині своєї композиторської слави.
ПРОГРАМА:
- ЙОГАННЕС БРАМС (1833-1897)
- Фортепіанний Квартет №3 до мінор, ор.60:
- I.Allegro non troppo II.Scherzo: Allegro III.Andante IV.Finale: Allegro comodo
- АНТОНІН ДВОРЖАК (1841-1904)
- Фортепіанний Квартет №2 Мі-бемоль мажор, ор.87 (1889)
- I.Allegro moderato, grazioso II.Lento
- III. Allegro moderato, grazioso – Un pochettino più mosso IV.Finale. Allegro ma non troppo
Виконавці:
Валерій Соколов є одним з найвидатніших молодих музикантів свого покоління, народився в 1986 році в Харкові, навчався в ХССМШ (клас доцента С.Євдокімова). У 1999 році після вдалого виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоне, отримав грант Фонду Володимира Співакова на навчання в лондонській Школі Ієгуді Менухіна (клас Н.Боярської). Після закінчення Школи був прийнятий до лондонського Королівського коледжу музики (клас Ф.Андрієвського). У 2011 році закінчив аспірантуру Франкфуртської Вищої школи музики та театру Кронбергської академії (клас А.Чумаченко). Пізніше аспірантуру Віденської консерваторії (клас Б.Кушніра). Брав участь у майстер-класах Захара Брона, Дори Шварцберг, Руджеро Річчі, Мстислава Ростроповича, Гідона Кремера, Андраша Шіффа. Коли юнаку було 18 років, про нього зняв фільм «Скрипка в душі» знаменитий французький режисер Бруно Монсенжон. Цей фільм отримав безліч схвальних відгуків і транслювався на телеканалі ARTE TV. Багаторічна дружба і плідне музичне співробітництво зв’язує харків’янина з легендарним режисером. Результатом творчого тандему стали три фільми концерти: «Violon dans l’aime» (EMI classics, 2004), «Сибеліус в Паризькій Консерваторії» з Володимиром Ашкеназі (Euroarts, DVD) у 2009 році, а також «Концерти Бартока і Чайковського у Цюриху» з Девідом Цинманом, 2010 рік. Лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів Джорджа Енеску (Бухарест, 2005) – золота медаль та спеціальний приз. В день, коли скрипаль отримав нагороду, був прийнятий до одного з найвідоміших агентств у Європі «Гарісон Парот» та персонально ним став займатися Джаспер Парот, засновник цього агентства. Наприкінці 2013 року був запрошений до одного з найбільших у світі музичних агентств — Askonas Holt. Регулярно співпрацює з провідними оркестрами світу, такими як оркестр Бі-Бі-Сі, оркестр де Парі й оркестр ім. Густава Малера, оркестрами Радіо Франції та Баварського Радіо (Мюнхен) та оркестр NDR у Гамбурзі, Камерний оркестр Європи, оркестр Тонхаллє (Цюрих), Роттердамський філармонійний оркестр, Бірмінгемський симфонічний оркестр, Токійський симфонічний оркестр, Сеульський філармонійний оркестр, та багатьох інших.
Наталія Кулеба (альт) навчалася в Київській академії мистецтв, після закінчення вступила до НМАУ імені П. І. Чайковского (клас професора Д.Г. Гаврильця). Серед її перемог на міжнародних змаганнях: І премія ІІ Інструментального конкурсу ім. Євгена Станковича, ІІ премія ІІІ Міжнародного конкурсу виконавців на струнно-смичкових інструментах ім. Єльського, ІІІ премія Відкритого конкурсу молодих виконавців на оркестрових інструментах ім. М.К.Огінського (Білорусь). Вдосконалювала майстерність в оркестровій академії musik:landschaft westfalen під керівництвом К. Пендерецького. В 2019 р. брала участь у майстер-класі в м.Шаффхаузен (Швейцарія).
Віолончеліст Олексій Шадрін народився в 1993 році в родині музикантів у Харкові. У віці семи років вступив до Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату для обдарованих дітей (клас професора Е.М.Щелкановцева). Паралельно Олексій поступає до Вищої школи музики та театру в Ганновері (клас професора Л.Є. Горохова). З 2016 року навчається у Кронберг Академії (клас професора Ф.Хельмерсона). Брав участь у майстер-класах Олександра Рудіна, Гарі Гофмана, Марії Клігель та Іврі Гітліса. З 2004 року є стипендіатом Міжнародного фонду сприяння обдарованим дітям Володимира Співакова. Стипендіат Фонду Ніколя Грубера (Швейцарія). Стипендіат фонду arte Musica-Stiftung.
Роман Лопатинський народився 1993 року в Києві в сім’ї музикантів. З раннього віку, виявивши пристрасть до гри на фортепіано, поступив до КССМШ ім.М.В.Лисенка (клас І.Баринової). Отримав свій перший конкурсний приз у віці 8 років. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, серед яких найпрестижніші Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Україна), Міжнародний конкурс піаністів ім. Ферруччо Бузоні (Італія), а також конкурс Hamamatsu (Японія). Зараз Роман активно виступає в концертних залах України, Ізраїлю, Італії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Японії, США. У березні 2016 артист підписав контракт про співпрацю з австрійським концертним агентством Artphonia.
- Купити квитки онлайн
- Коли: 16 листопада, понеділок, початок о 19.00
- Де: Будинок актора, вул.Ярославів Вал,7