Вікінги: кораблебудування, жінки та культура

Вікінги: кораблебудування, жінки та культура

Що ми уявляємо, коли чуємо щось про вікінгів? Зазвичай на думку приходить зграя бородатих та озброєних сокирами чоловіків, що раптово з’являються на своїх човнах та починають вбивати і грабувати.

Частково ці стереотипні погляди небезпідставні, але незважаючи на це не можна відкидати величезний внесок їх цивілізації у хід історії та культури Європейського континенту та  історію Київської Русі зокрема, заснувати цілу правлячу династію Рюриковичів, чималий вплив, еге ж. Вікінги відомі як воїни, що жахали своїми рейдами всю Європу, а між рейдами заснували декілька правлячих династій та державних утворень, як моряки, настільки розвинені, що дісталися до берегів Північної Америки ще задовго до Христофора Колумба, як торговці, чиї шляхи тенетами облітали Західну та Східну Європу.

Але точно більше про це знають професійні історики, тим паче, історики з Норвегії, що зможуть розтлумачити історію засновану на сучасних наукових дослідженнях, археологічних та писемних знахідках, відділити вигадки та стереотипи від об’єктивних знань. Дослідники з Університету Осло представлять популярні лекції про скандинавську культуру та історію:

Jan Bill, професор відділу археології з лекцією Кораблі вікінгів на килимі з Байо: Ідеал лонгбода. Його дослідження були присвячені мореплавству, історії кораблів та кораблебудування, також професор раніше працював директором Музею кораблів вікінгів.

Друга лекція Жінки в містах вікінгів буде присвячена скандинавським жінкам та тогочасним містам. Яку роль відігравала жінка в суспільстві тих часів, як будувалися, та як протікало життя в містах вікінгів? Про це розповість професор Unn Pedersen, вона не лише науковець, але й з радістю розповсюджує та популяризує історичні знання. Unn Pedersen часто читає популярні лекції і є авторкою 3 дитячих книжок про життя історію та культуру середньовічної Скандинавії.

Лекції будуть прочитані англійською мовою. Окрім лекцій в програмі заплановано дискусію, зустріч з представниками Посольства Норвегії.

Текст: Тарас Верещак

  • Коли: 21 листопада, 18.00 – 19:30.
  • Де:  вулиця Володимирська, 60, КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Зал засідань Вченої ради історичного факультету, ауд. 349.
  • Вхід вільний.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *