Канадська музика у Києві: концерт-презентація проєкту студентського обміну MuSE Ukraine x Canada

Канадська музика

Рік тому Студентське науково-творче товариство Octopus налагодило контакти із студентським відділенням Vivier InterUniversitaire (Монреаль, Канада). Наслідком цього стало провадження масштабного проєкту міжнародної співпраці, до якого долучилися молоді музиканти з восьми різних вишів України і Канади. Протягом проєкту створено ряд нових камерних творів, частина з яких буде премʼєрована у Києві 18 листопада.  

Проєкт MuSE має на меті створити платформу для взаємодії канадських та українських студентів у роботі над музичним твором. Композитори з Канади писали музику для виконання українськими музикантами, а українські — для канадців. 

Основними дієвцями проєкту MuSE (Music Student Exchange) стали студентські спільноти музичних вишів України та Канади. З нашого боку це був Octopus — ініціативні студенти, що обʼєдналися у науково-творчому товаристві, і починаючи з 2020 року реалізують цікаві творчі проєкти власними зусиллями. Серед таких дві міжнародні музикознавчі конференції, зустрічі з Ярославою Кравченко, Анною Гадецькою, Євгеном Філатовим, Юрієм Андруховичем тощо. Завданням Octopusʼу є створення умов для інтегрування студентів у «дорослий світ» актуального музичного життя, відтак ідея проєкту MuSE виглядала для них вельми природно. 

Канадська музика у Києві: концерт-презентація проєкту студентського обміну MuSE Ukraine x Canada
Команда Студентського науково-творчого товариства Octopus 

Канадську сторону представляли Vivier InterUniversitaire — спільнота музикантів, метою яких є забезпечити існування нової музики у музичному ландшафті Монреалю. Це реалізується завдяки  активній концертній діяльності, замовленню творів у композиторів, освітнім програмам для молодих музикантів, відкритим творчим зустрічам тощо. Студентське ж відділення залучає до такої діяльності молодих музикантів, що навчаються на музичній програмі у будь-якому з вишів Монреалю: класичний Монреальський університет, консерваторія, університети McGill чи Concordia. Студенти з ViU зацікавлені у розширенні своєї діяльності та набуттю нового досвіду музичної співпраці. Таким чином склалася досить вдала спілка людей, ідей, прагнень. 

Канадська музика
Концерт Vivier InterUniversitaire

Щоби взаємодія між композиторами та виконавцями їхньої музики виглядала не формальною, за пів року, що триває проєкт, розгорталася активна комунікація між учасниками онлайн. Разом з тим із студентами-композиторами працювали ментори: Алла Загайкевич (Україна), Максим Шалигін (Нідерланди–Україна), Мелісса Уї, Лорі Редфорд (Канада). Вони висловлювали свої побажання та давали коментарі щодо композицій учасників проєкту.  

За результатами опенколу до участі у MuSE зголосилося 78 музикантів: 25 українських композиторів працювало з 27 канадськими виконавцями, 10 канадських композиторів — з 22 українськими музикантами. Результатом постало 26 нових творів для камерних ансамблів та інструментів соло. Із них девʼять, написані канадськими авторами, будуть записані та премʼєровані у Києві. 

Канадська музика у Києві: концерт-презентація проєкту студентського обміну MuSE Ukraine x Canada

Запис твору Калена Сміта у Студії електроакустичної музики НСКУ. Виконує Вікторія Ракитянська (бандура)  

Запрошення

Отож зараз розгортається завершальна стадія проєкту: фіналізуються записи творів, відбуваються презентації проєкту у Монреалі та Києві. Почути частину створених у рамках проєкту творів можна у Відділі мистецтв Бібліотеки імені Лесі Українки вже 18 листопада.

Програма: 

  • Жозефін Кемпбел Лашук — Втомлений для голосу, домри і фортепіано на вірші Володимира Свідзінського
  • Кален Сміт — Три нічні пісні для голосу й бандури на вірші Кален Сміт
  • Фіона Марчетто — Безмежність прерії та Пісня для фортепіано у чотири руки
  • Соінту Аалто — dadakuu, held для голосу, скрипки і акордеону
  • Алекс Ван Сант — Юність Катерини Сієнської для голосу, скрипки й альта на тексти св. Катерини Сієнської
  • Бруклін Вуд — Веснянка для голосу, цимбал, скрипки й альта
  • Віл Юстис — Хвилі для голосу, флейти, домри й бандури

Виконавці: Вікторія Ракитянська (бандура), Іван Гнатів (цимбали), Ольга Атаманчук (бандура), Аліна Прокопенко (домра), Марія Телепньова (домра), Таїсія Василенко (сопрано), Марта Бойко (фортепіано), Катерина Зацна (фортепіано), Надія Більдій (сопрано), Олександр Кропивний (акордеон), Ганна Сава (скрипка), Олексія Сук (сопрано), Даниїл Поляков (альт), Магда Волжаніна (флейта).

  • Де: Відділ мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки (вул. Велика Житомирська, 4)
  • Коли: субота, 18 листопада о 19.00
  • Вхід вільний за умови реєстрації

Окрема подяка натхненниці проєкту — Аллі Загайкевич. 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *