Караваджо, скарби Тутанхамона та Сергій Прокоф’єв

Караваджо, скарби Тутанхамона та Сергій Прокоф'єв

Що треба бачити та почути в європейських містах цього квітня*

Караваджо

Виставка присвячена європейським послідовникам Караваджо: понад 70 красивих і важливих робіт караваджистів. Будуть представлені картини Бартоломео Манфреді, Хосе де Рибері і Валантена де Булонь. Для виставки роботи взяли з приватних колекцій, музею Ватикану, Лувру, галереї Уффіці у Флоренції, Національної галереї в Лондоні і Національної галереї мистецтв у Вашингтоні. У перший місяць роботи виставки з Ватиканської пінакотеки в Мюнхен привезуть один з ключових шедеврів Караваджо — «Положення в труну».

Кокошка

Найбільша ретроспектива творчості австрійського експресіоніста Оскара Кокошки(1886–1980). А точніше понад 260 експонатів, серед яких будуть роботи з міжнародних колекцій і твори, що раніше не були представлені. Одним з мотивів виставки стане тема  ставлення до «батьківщини» художника — Австрії. 

Тутанхамон

З Єгипту в Європу привезли золото Тутанхамона, паризька виставка стане єдиною європейською в рамках світового турне скарбів гробниці єгипетського фараона (інші пройдуть в Америці). Всього це 150 оригінальних предметів з гробниці, представлені єгипетським Міністерством в Grande Halle de la Villette. Понад 50 експонатів з цієї колекції в перший і в останній раз виїхали з Єгипту.

Черняков

Комічна опера Прокоф’єва написана за твором Томаса Лінлі «Дуенья» (лібрето Шерідана) у 1940 році, вистава стане шостою спільною роботою режисера Чернякова та музичного керівника Staatsoper Berlin Даніеля Баренбойма. Головні партії виконають сопрано Аїда Гарифуллiна та баритон Андрій Жіліховській. Як завжди у Чернякова — це буде гарна й складна гра-головоломка.

Виставка присвячена до 500-річчя від дня смерті да Вінчі. Акцент зроблений на технологічній і науковій діяльності великого італійця. В одній експозиції зібрано понад двохсот робіт — від манускриптів і листів до моделі парашута. Крім того, 21 квітня — День міста, а значить, що буде символічне відкриття воріт міста, історичний парад і загальне свято дуже символічні.

Текст: Анна Кириченко

*Деякі виставки березня ще тривають.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *