Спільно чи навпіл: огляд нового виставкого проекту у галереї Imagine Point

“Наспіл”

30 березня 2023 року галерея Imagine Point представила у малій залі нову виставку “Наспіл”.
Куратори виставки – Дарія Пожидаєва та Катерина Добровольська – закликали долучитися до
дискусії щодо інтерпретації багатозначної назви проекту. Спільно чи навпіл, об’єднати чи
розділити, такий предмет уваги організаторів.

Роботи авторок парної виставки, Олександри Кришовської та Ira Afrika, реферально відсилають глядача до умовного неоднорідного суспільства, де кожен має різні корені та етнічну складову.
Тим не менш, загальна концепція та реалізація виставки відображають ідею спільного генетичного коду та єдності української нації.

Найбільшою мірою, це зчитується з центрової роботи виставки, що фіналізує фокус уваги глядача.
Хаотично розташовані маски на стіні поєднані спільними “нейронними зв’язками” у вигляді родового дерева.

Вишиті полотна Олександри Кришовської додатково акцентують увагу на ідеї українськості через категорію єднання. “Нам це вдається через те, що незважаючи на відмінності ми приймаємо нашу ідентичність: те, як ми діємо, як пливемо в одну човні у заданому напрямку», – коментують куратори. Основні цінності, що вдалося транслювати проектом “Наспіл”, були якісно увиразнені і під час роботи над ним. Для кожної з мисткинь кооперація у створенні виставки була новим досвідом.

Проте, це не завадило об’єднати та взаємопідсилити два окремі світобачення. Як згадує Олександра, поступово розвивати проект від простої форми до складної разом ліпше, ніж в соло, адже складно починати зовсім з нуля.

Партнер по виставці виступає певною точкою відліку – можна орієнтуватися на враження, спілкування з особистістю, її доробок. Ira Afrika відкоментувала співпрацю наступним чином: “Для мене це новий величезний експірієнс. Я була впевнена, що персональну виставку робити простіше, однак я не враховувала багатьох речей, на які звертали увагу Олександра та куратори”.

Загалом, можна підсумувати, що проект “Наспіл” справляє враження своєю реалізацією та увагою до найменших деталей. Тісний зв’язок між авторками, згуртованість організаторів та цілісність концепції залишають довершений післясмак перегляду виставки.


Виставка триває до 22 квітня 2023.


Текст підготувала Інна Каленська, історикиня мистецтв, арт-менеджерка галереї Imagine Point

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *