Жіноча сила в танці, співі та електронної музиці

«Косачка

3 грудня в Київській опері відбудеться прем’єра пластичної вистави «Косачка».

Вистава створена за оригінальним сценарієм, експериментальна робота присвячена дослідженню природи жіночої сили. Надихаючись прикладом жінок, які сьогодні боронять українську землю, команда незалежних мисткинь занурюється в історію українського жіноцтва та залучає до матеріалу вистави давні ритуали, авангардну поезію та контент з сучасного інфопростору. 

Режисерка Юлія Лопата працювала разом із київською незалежною командою сучасного танцю Procontemporary та її засновницею – хореографкою Галиною Пехою. Разом вони ведуть свою діяльність шість років, створюючи вистави, проводячи воркшопи та дослідницькі практики руху по всій Україні. Учасниць групи можна побачити у проєктах Apache Crew, кіно та музичних відеороботах українських і зарубіжних виконавців. 

«В Procontemporary ми постійно досліджуємо тему жіноцтва. Зараз – це природа жінки в умовах і стані війни», – розповідає Юлія Лопата. «Мені важливо показати зріз часу, але водночас дослідити, хто така сильна жінка в контексті українського суспільства. Сильне жіноцтво – це тема моєї сім’ї, а також – сімей багатьох моїх подруг, де мама чи бабуся були вимушені нести на собі всю відповідальність». 

«Косачка

Костюми до «Косачки» створила художниця Ася Сутягіна, відома роботами в сучасному українському кіно («Люксембург, Люксембург», «Додому», «Мої думки тихі» та ін.).
А музику – молода композиторка електронної музики Олена Шикіна та акторка, співачка й дослідниця української музики Соломія Кирилова, відома широкому колу головною роллю у фільмі «Памфір». 

«Ми йдемо від простоти до складності, від традицій до експериментальної напруженості», — говорить Олена Шикіна. Музично досліджуючи явища, пов’язані з універсальною природою жінки, вона та Соломія Кирилова експериментують з артефактами часу, діджиталізуючи фольклорний та класичний спів і звертаючись до рідкісних творів поетес 20-го століття. До розробки матеріалу доєднався бандурист Володимир Войт, який спеціально записав імпровізаційну партію для однієї із сцен. 

Косачки – войовниці вільного жіночого племені, які за легендою жили на території сучасної України в 1-3 ст. до н.е. Але, за словами хореографки Галини Пехи, ця вистава про сьогодення та біль, який дає сили на боротьбу. «З початку війни ми багато говорили з Юлею про те, чи хочемо ми продовжувати займатися мистецтвом, чи маємо на це право. І те, що проєкт реалізується – для мене велике натхнення». 

Автор фото та відео: Антон Кулеба

Коли: 3 грудня о 17:00 

Де: Київська опера,  вул. Межигірська, 2

Квитки: тут

________________

Проєкт підтримується в рамках Projektfonds Ukraine від Goethe-Institut, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини з метою зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні. 

Work in Progress вистави підтримано Платформою сучасного танцю (Україна) та The Place (Велика Британія) в рамках проекту Let The Body Speak.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *