Лятошинський-клуб

Лятошинський-клуб

23 січня о 19:00 у Kyiv Symphony Hall відбудеться концерт “Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть” до заснування Лятошинський-клубу. Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виконає прем’єри українських симфонічних творів ХХ–ХХІ століть.

Лятошинський-клуб — це спільнота пасіонаріїв від культури та бізнесу, покликаних відкривати, примножувати та просувати українську музику на батьківщині і для всього світу. Сьогодні, коли нація переживає новий етап самоідентифікації, питання актуалізації вітчизняного мистецтва, велика доля якого залишилася невідомою для широкої аудиторії через ідеологічні лещата колоніальної політики, стоїть надзвичайно гостро. 

Ім’я Бориса Лятошинського — видатного композитора і класика української музики — зовсім не випадково очолює нашу спільноту. Навколо його постаті об’єднався гурток українських композиторів-шістдесятників “Київський авангард”, що своєю чергою встановили ще один орієнтир української музики для сучасних і наступних композиторських генерацій. Тому в програмі концерту 23 січня можна буде передусім почути “голос” самого Бориса Лятошинського, а також композиторів молодших генерацій — Юрія Іщенка, Євгена Станковича та Євгена Петрова.

Із програмою “Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть” можна не лише почути, але й відчути імпульси української історії останнього сторіччя, адже музика є справжнім документом часу. За участі ансамблів та оркестру Kyiv Symphony Orchestra з диригентом Луїджі Ґаджеро у концерті прозвучать маловідомі твори Бориса Лятошинського (Струнний квартет №4, Сюїта для квартету духових), “Чотири ідилії” Юрія Іщенка та прем’єри — Прелюдія для оркестру “Кварти” Бориса Лятошинського (чекала свого виконання більше століття), Соната для флейти, гобоя та віолончелі “Голоси” Євгена Станковича (створена у 1966 році). Також Kyiv Symphony Orchestra вперше виконає новий твір “Зʼява” Євгена Петрова, за який композитор отримав ІІІ премію на Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика. 

Подія відбудеться у партнерстві Лятошинський-клубу з Kyiv Symphony Orchestra.

Деталі програми доступні за посиланням, квитки можна придбати тут.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *