Дмитро Шостакович & Малкольм Арнольд

Малкольм Арнольд

Дві глибини, в яких зображене ХХ сторіччя – універсал Дмитро Шостакович та Малкольм Арнольд, чия музика приводила у беззаперечний захват як виконавців, так і музикантів. Вже за життя їх звали класиками сучасності. Виконання їх творів у програмі – подія, а виконання Другого струнного квартету М.Арнольда – подвійна подія, тому що – перше виконання в Україні.

Українці мало знайомі з академічною музикою М.Арнольда, проте серйозні любителі року досконало знають знаменитий концерт в Альберт Холі 1969 року, коли на сцену разом вийшли гурт «Deep Purpl» і Лондонський симфонічний оркестр. Ця подія, вважається, стала днем народженням симфороку. «Концерт для гурту і оркестру» Джона Лорда був виконаний під керівництвом Арнольда. Не тільки виконаний, а й підготовча композиторська робота Джона йшла під пильним оком диригента і композитора. З того часу Малкольма Арнольда часто називають батьком симфороку. «Два в одному» — ще одна прем’єра — виконавська, відбудеться під час виконання квартету. За перший пульт сяде не метр – В.СОКОЛОВ, а колега по цеху Варвара ВАСИЛЬЄВА, 2 пульт – Валерій СОКОЛОВ, альтистка Наталія КУЛЕБА і віолончеліст Олексій ШАДРІН доповнять склад квартету. Так вчиняють справжні Майстри. 

У  Шостаковича склад зміниться на: В.СОКОЛОВ, С.ГРАБОВСЬКА, Н.КУЛЕБА, О.ШАДРІН.

Квартети, що представлені в концерті, належать до найвеличніших камерних творів сучасності. Вони виводять з зони комфорту слухача, вони «тривожні», хоча сповненні красивих мелодій і захопливих діалогів.

Арнольд поглинав в себе епоху і час в якому жив, створюючи музику ХХ сторіччя, Шостакович був сам цією епохою, як писала Анна Ахматова в одній з посвят своєї поезії: «Композитору Дмитру Дмитровичу Шостаковичу, в чию епоху я живу на землі».

Другий концерт в цьому році серії «Камерна музика з Валерієм Соколовим» – авторського циклу визнаного українського скрипаля, про якого вже в його 18 років був знятий документальний фільм «Скрипка в душі» іншою знаменитістю – французьким режисером Бруно Монсенжоном – автором документальних стрічок про Св.Ріхтера, Д.Фішера-Діскау, Г. Гульда, Д.Ойстраха, І.Менухіна. Цей фільм отримав світове визнання і транслюється на телеканалі ARTE TV та Medicci.TV.

За 22 роки концертної кар’єри зі своїх 34-х Соколов мав виступи на всіх престижних концертних сценах світу. Його концерти відвідало понад 600 000 глядачів. Цього сезону майстер об’єднав коло себе молоде покоління українських музикантів у форматі Carte Blanche, щоб дати змогу людям долучитися до таємниці камерної музики – вищої планки музичного мистецтва.

Організатор концерту —  Агенція EDERI MANAGEMENT, бачить свою місію в створенні умов для того, щоб класична і сучасна академічна музика зазвучала на повну силу і відчула себе, як вдома.

Партнер концерту – благодійний фонд VERE MUSIC FUND, який надає українським музикантам гранти для участі в міжнародних конкурсах та майстер-класах, підтримує музичні конкурси в Україні, а також реалізує фестивальні проєкти та освітні ініціативи.

П Р О Г Р А М А

МАЛКОЛЬМ  АРНОЛЬД — Струнний квартет № 2, op.118  – Прем’єра в Україні!

ДМИТРО ШОСТАКОВИЧ  — Квартет № 8 для двох скрипок, альта і віолончелі до мінор, ор.110

  • 14 вересня, вівторок 
  • Будинок Актора — вул.Ярославів Вал,7
  • Початок о 19.00
  • Квитки онлайн: тут
  • Довідки за телефоном: 044 235 2081

До уваги глядачів! 

Вхід до Будинку актора без захисних масок на обличчі заборонено. 

Ми дбаємо про ваше здоров’я і безпеку.

Возможно вам также понравится

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *