«Місце Сили», чьоткі одеські музиканти та бессарабська  бринза

«Місце Сили»

Письменниця Марія Галіна розповідає, куди йдемо в Одесі цього тижня (та трошки наступного).

З 8 липня в просторі Art Odessa (Літній театр Міського саду) відкрита виставка графики Ігоря Чеботова «Місце Сили».  Закоханий в Одесу харківчанин Ігор Чеботов презентує свій погляд на Одесу, яка в нього водночас реальна і трохи містична… Художник закоханий у наш город, на його думку це найбільш європейське місто України (де-інде Італія, де-інде Греція, тощо). Що цікаво, що на всіх роботах дерева позбавлені листя, ми бачимо скажімо так, голу архітектуру, суцільні кути та чіткі лінії…

13 липня (четвер).  Книгарня-кав’ярня Старого  Лева (Катерининська, 2) презентація книги Володимира Єрмоленка «Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі» (19.00-21.00) 

14 липня (п’ятниця). More Music Club (Пушкінська, 75).Friday Jam. «Чьоткі одеські музиканти будуть лабати фанк, хіп хоп, блюз і не тільки… (20.00). Вхід донейшн на підтримку ЗСУ.

15 липня (субота). Одеський музей західного та східного мистецтва (музейна локація Грецька, 16). Куїнджі. Співець української природи. Лекція. (14.00). Квіток 100 гр. , для вимушених переселенців безкоштовно.

15 липня (субота). Козацький некрополь Одеси. Екскурсія на Куяльницьке (Сотніківське) Кладовище. Організатор події: Одеський обласний центр патріотичного виховання дітей та молоді. Збір на зупинці 20 трамваю, Херсонський сквер (09.45).

15 липня (субота). Лямпа Дегустаційна. Перша дегустація бессарабської  бринзи у супроводжені локальних вин (проспект Українських героїв, 4, (колишній Олександрівський). Попередня запис. Вартість 400 гр.

15 липня (субота), 16 липня (неділя) Двір Одеської кіностудії (Французький бульвар, 33).  Благодійний маркет Амальгама – дизайн маркет, музика, фудкорт та воркшопи. Збір коштів на військові потреби. Вхід за донат 100 гр. (обидва дні з 11.00 до 21.00)

16 липня (неділя) стадіон «Чорноморець». 43/23. Документальна вистава «Історії воєнного дитинства». Організатор події: Лютий театр та Odessa_wow (16.00. Вхід через готель «Чорне море»). 

16 липня (неділя) Євангельська реформатська пресвітеріанська церква (Пастера, 5). Моя чарівна леді та привід опери. Одеса 16 липня. Найкращі фрагменти з всесвітньо-відомих мюзиклів (16.00) вхід платний.

16  (неділя) липня в More Music Club (Пушкінська, 75)ORIONIX x AMARIIA.  Частина коштів з придбаних квитків буде передана для потреб полку «Азов». В Одесі 16 липня до концерту також доєднаються спеціальні гості Polonez (18.00). Квітки за посиланням.

Далі буде:

19 липня (середа). Бейт-Гранд (Ніжинська, 77/79)  чергове засідання краєзнавчого дискусійного клубу «Така різна Одеса» буде присвячене сучасній українській літературі. Мова буде йти про літературу останніх десятиліть, створену сучасними письменниками. Вона здебільшого відрізняється від радянської та класичної зверненням до досі заборонених тем, використанням нових стилістичних прийомів, осмисленням соціальних проблем та історичної пам’яті. У програмі: Поети про поетів: Марія Галіна та Аркадій Штипель про сучасну українську поезію. Журналістка Олена Балаба: «Сучасна українська проза без догм та упереджень» (16.00, вхід вільний)

21 липня (п’ятниця) у Драмтеатрі ім. Василька (Пастера, 15)  київський театр «Чорний квадрат» покаже комедійну виставу «Медовий місяць», (в анонсі – за однойменною п’єсою Габріелла Баріллі) (18+) (18.00)

Що ми вже пропустили і шкодуємо:

7 липня. На одеському скеледромі (Трасса здоровєяб Чкалівський пляж 7) відсвяткували ніч (насправді вечір) на Івана Купала (ярмарка-гра Меняло-2023 – адаптований одеською версією swap-party та dresscrossing, який відбувається вже понад шість років в різних локаціях міста); учасників ждала музика, зустріч з дизайнерами та маркетологами, аукціон, лотерея, червона доріжка, жіноче коло, та саме святкування з вогнищем.

11 липня – доктор історичних наук, публіцист і письменник Ярослав Грицак провів лекцію-діалог «Війна і мир» (подія відбулася в дворику Одеської Філармонії). Чому війни є нормою людської історії, а мир – винятком? Чи можливий прогрес без катастроф? Що потрібно зробити Україні, щоб відбудувати сталий мир? Модератор зустрічі – Андрій Красножон, доктор історичних наук, ректор ПНПУ ім. К. Д. Ушинського.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *