Київ – Копенгаген – «Київ»

Мортен Йессен

Українська скрипалька Наталія Гордєєва та датський композитор Мортен Йессен в травні представлять слухачам прем’єру нового твору «Київ» про жах та надію під час війни.

Скрипалька Наталія Гордєєва все своє життя прожила в Києві. До початку повномасштабного вторгнення Наталія керувала власною міжнародною музичною школою, багато виступала на сценах Європи і світу як солістка. Через воєнні дії біля Києва минулого року вона була змушена виїхати. Опинившись в Копенгагені, почала працювати задля промоції Української культури в Данії та Європі. 

Композитор Мортен Йессен почав писати твір «Київ» під враженням від проповідей священика Віктора Маринчака, який проводив богослужіння на станції метро в Харкові, в цілковитій темряві, під час 6-місячної облоги міста. Не зважаючи на жахи війни, ці проповіді були сповнені сили, надії та духу спротиву українського народу. Мортен зв’язався зі священником і вони почали листування. Отець Віктор запропонував долучитись до акції у підтримку України та звернутися до українських біженців в Данії зі словами підтримки, які були записані в харківській церкві і прозвучать під час концертів у вигляді аудіозапису. 

Через рік після свого приїзду до Копенгагену Наталя випадково почула фортепіанну версію твору «Київ» у Ютубі. Датський композитор натхненно грав свій новий твір, написаний на початку повномасштабного вторгення. Наталя відчула, що ця музика розповідає і її власну історію, та одразу написала композитору про свої враження. З того моменту двоє митців наполегливо працюють разом задля організації серії благодійних концертів на підтримку України, перший з яких відбудеться 14 травня у церкві Святого Духу у Копенгагені. Більше концертів заплановано в різних куточках Данії. 

Разом з датським композитором Мортеном Йессеном Наталія Гордєєва запрошує українців і данців послухати прем’єру нового твору під назвою «Київ». Це — благодійний концерт, де данці матимуть можливість підтримати Україну, а українці зможуть прийти безкоштовно та відчути підтримку. 

В події прийматимуть участь одні з найкращих музикантів і співаків з Польщі, Норвегії, Швеції, Данії та України, об’єднані в «Нордичний церковний ансамбль». 

Для музикантів важливо донести цей твір і до слухачів в Україні, куди наразі Наталія та Мортен планують концертну подорож пізніше цього року. Наталія також розробляє ідею відкриття датського відділення своєї приватної музичної школи задля поглиблення культурних зв’язків між Україною і Данією. 

Отже, 14 та 21 травня Наталія Гордєєва виконає «Київ» у супроводі композитора Мортена Йессена та «Нордичного Церковного Ансамблю». Місце проведення концерту — церква Святого Духу у Копенгагені та церква Хюстеркюб у Північній Зеландії. 

Наступні концерти відбудуться в різних куточках Данії і будуть анонсовані пізніше. 

Ціна квитка на концерт в церкві Святого Духу 100 крон (для українських біженців вхід безкоштовний). 

Кошти від продажу квитків та донати MobilePay будуть передані у фонд Bevar Ukraine. 

У якості вступу до твору «Київ» прозвучить звернення від священика Віктора Маринчака. 

У складі «Нордичного Церковного Ансамблю» музиканти з Польщі, Норвегії, Швеції, Данії, Фінляндії та України: 

Лінда Бергстром: сопрано
Катрін Муфф Еневольдсен: альт
Сімон Рьонне Ріскел: баритон
Берліна М.Езакі: скрипка
Наталія Гордєєва: скрипка
Домініка Дудек: альт
Іда Норбю: віолончель
Еріка Джиаколєтто: контрабас
Ерік Кіместел: труба
Фредерік Мензіес: кларнет та бас-кларнет Мортен Йессен: фортепіано та тромбон.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *