Євангеліє від Баха

Наталія Сікорська

Клавесиністи – вельми нечисленна і доволі особлива каста у музичному світі. Як правило, клавесиністами стають люди з дипломом піаніста. Але саме ті з них, які, крім віртуозного володіння інструментом, артистичного таланту, мають дослідницький хист; це музиканти, які прагнуть не так потрясати публіку, як розмовляти з нею. 

Можна сказати, гра на клавесині – це заняття для виконавця-інтелектуала. «Замість звичної фортепіанної віртуозності тут потрібна віртуозність думки», – каже професорка кафедри старовинної музики Національної музичної академії ім. Чайковського Світлана Шабалтіна, людина, яка й створила в Києві школу клавесинної майстерності. 

Наталія Сікорська – одна з її учениць. Кілька років тому вона виграла Гран-Прі на одному з найпрестижніших конкурсів у сфері виконавства давньої музики – конкурсі імені Ванди Ландовської (м. Руво-ді-Пулья, Італія). А свою дослідницьку енергію спрямувала в дисертацію, яку вже й захистила, тема – «Клавірна музика Бароко в редакціях другої половини ХІХ століття: становлення історичного виконавства». 

Цьогорічна бахівська програма Наталії, за її словами, давно нею вимріяна і виношена, водночас вона є певним викликом та перевіркою впевненості у її власній виконавській вірі. «Сьогодні я не знаходжу в репертуарі настільки ж актуального етичного і естетичного меседжу, який ми отримуємо через клавірну творчість Баха, його персональну духовну «захалявну книжечку», – коментує Наталія Сікорська. – В цій музиці багато болю, але направляє музичну думку неймовірно потужна надія, розрада та втіха. Сучасний світ дуже потребує маніфесту, подібного до Благої Вісті, що направляла, створювала невидимий ґрунт для духовного розвитку і постійного відновлення європейської культури, а навіть фізичного виживання поколінь впродовж двох тисяч років. Для мене, як і для більшості музикантів світу, твори Баха є своєрідним духовним заповітом, Євангелієм від наймудрішого музиканта в осягненому нами історичному просторі».

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт клавірної музики Й.С. Баха
  • Коли: 3 жовтня, 19.00
  • Де: Національна філармонія України
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *