Не лише Марія Кюрі

Науковиці^2

Ліквідація гендерної нерівності є одним з напрямків програми «Глобальних цілей сталого розвитку» від ООН. 

За данними ЮНЕСКО у 2018 році жінки складають в середньому лише 30% серед наукових працівників та дослідників у світі. Найбільше жінок репрезентовано у наукових установах М’янмару – 85.5%, в Україні жінок в науці – 45%, тоді ж як у США, яка є світовим науковим лідером і батьківщиною найбільшої кількості нобелівських лауереатів, цей показник складає катастрофічні 25 %. Окрім цього жінки рідше публікуються у рецензованих журналах, отримують меншу платню на однакових позиціях та частіше є жертвами інших видів дискримінації. За всю історію жінки отримували Нобелівські премії за дослідження в галузі хімії, фізики, медицини або фізіології лише 20 разів, з яких Марія Кюрі отримала премію двічі, а ще одного разу премію отримала її дочка — Ірен, чоловіків же, налічується більше 800. Через кепські справи з фінансуванням досліджень в М’янмарі, важко вірити, що саме звідти занадто чоловічий світ науки будуть розхитувати “нові” Марії Кюрі або Розалінд Франклін. Незважаючи на цю жахливу статистику є хороші новини — президентом Національної Академії Наук США є Марсія Макнат, а у 2018 році Нобелівську премію з фізики отримала Донна Стрікленд, а з хімії — Франсіс Арнольд.

11 лютого світ відзначає День дівчат та жінок в науці. На події —  Науковиці^2, присвяченій цьому святу, запрошує всіх послухати історії з перших вуст від науковиць, про власний досвід, а також про улюблену героїню зі світу науки. Ламати гендерну «зраду», що панує в науці, надихаючими розповідями, своїми історіями, а також історіями своїх улюблених науковиць будуть: 

  • Ірина Єгорченко розповість історії про жінок, які дуже сильно любили математику і займались математикою незважаючи на перешкоди, або проблеми з отриманням освіти. 
  • Про життя ембріолога, а також про дослідницю з Британії, що має офіційний дозвіл на зміну геному людських ембріонів, розповість Ольга Малюта.
  • Ольга Маслова, клітинний біолог, розповість про жіночу сторону біології.
  • Атамась Наталія, орнітолог, відкриє складнощі польових зоологічних досліджень.
  • Дарія Заремба, історик, розповість про подорожі у часі за допомогою  методів історичних наук.
  • Валерія Лавренко, астрофізик, з історіями про жінок, що вирішують загадки космічного масштабу.
  • і, можливо, багато інших.

Також кожний охочий може поділитися історією про улюблену вчену, вказавши це в анкетi реєстрації.

Текст: Тарас Верещак

  • Де:   NAU HUB, вул. Гарматна 53.
  • Коли: 16 лютого, о 13:00
  • Вхід вільний!
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *