Нейроестетика 2.0: як мозок сприймає музику

Нейроестетика 2.0

Сучасність нерозривно пов’язана з музикою, вона звучить усюди і весь час. Заповнюючи тишу старовинних храмів, зали філармонії, пронизує торгові зали і прибирає шум метро долинаючи з навушників.

Музика є невід’ємною частиною всіх людських культур, можливо, вона супроводжує людство від багаття первісних людей. Уявіть звуки маршевих барабанів, що супроводжують кроки воїнів на полі бою, колискову, що примушує маля заснути, ноктюрни Шопена, ритмічні звуки самби на вулицях Ріо, уявіть 7 симфонію Шостаковича на вулицях Санкт-Петербургу, що лунає разом з артилерією – музика здатна викликати весь спектр емоції, зробити людину хороброю, вселити надію, страх, впевненість, викликати спогади, заспокоїти або заставити плакати. Але як і чому це відбувається, чому людина настільки пов’язана з музикою, що змушує людину віддати перевагу ритмічним звукам музичних інструментів, голосу співака, а не випадковому набору звуків? Відповідь на цю загадку варто шукати в нашому мозку. Ритмічні фольклорні мелодії, спів, безсмертна музика Баха і швидкозграючі сучасні поп-хіти – зовсім різна музика, створена в різні часи, різному контексті, але шлях від нашого слухового аппарату до обробки сигналів клітинами нашого мозку долає однаковий. 

Можливість розкрити взаємозв’язок музики і мозку людини буде на лекції «Нейроестетика 2.0:  як мозок сприймає музику» від Beehavior. Серед питань, що будуть розглянуті:

  • Як з точки зору нейрофізіології мозок людини сприймає та обробляє музику, які клітини та відділи мозку за це відповідають.
  • Еволюція звуосприйняття та музики. Що спільного у нас зі співом птахів.
  • Чому музика викливає емоції та чому деякі твори стають «безсмертними», а інші викликають відразу. Музика та система винагороди мозку.
  • Мозок любителя та мозок музиканта, що відмінного.
  • Як музика може допомогти в лікуванні хвороб.

Хто: Лектор Вікторія Кравченко — експерт в галузі нейронаук, доцент кафедри фізіології людини і тварин ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Т. Шевченка, кандидат біологічних наук, спікер Beehiveor, член Українського фізіологічного товариства і товариства нейронаук України, популяризатор науки. Автор циклу лекції «Нейроестетика: як мозок бачить красу» та багатьох інших тем.

Коли:  31.01.2019 о 19:30 

Де: ПеремогаSpace, бульв. Т. Шевченка, 62

Квитки можна придбати за посиланням

Текст: Тарас Верещак

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *