Олег Кришталь — директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця, професор, член Української Національної Академії Наук та Європейської Академії Наук(Academia Europaea), нейрофізіолог, один з найцитованіших українських вчених (в науковому середовищі індекси цитувань є об’єктивними показниками значущості і якості наукової роботи вченого, сама їх назва це і відображає — імпакт фактор, наприклад).
Його науковий доробок складають відкриття декількох нових класів іонних каналів, що відповідають за сприйняття болю та розробку новітніх на свій час методик електрофізіологічних досліджень, навіть в часи Радянського Союзу його роботи публікувалися в Nature (найпрестижніший науковий журнал світу). Олег Кришталь зробив свої найважливіші відкриття працюючи в Інституті фізіології, але також працював в Гарвардському Університеті, Університеті Кюсю в Японії, Мадридському університеті Комплутенсе та Університеті Пенсильванії. Окрім вченого, Олег Кришталь також письменник, він написав кілька романів: «Гомункулус» («Moi et mon double»), «До співу птахів» та «Я і МИ: оптимістичний сценарій». Лекції Олега Кришталя відбуваються не часто, їх варто почути, щоб осягнути складні речі від людини зі світоглядом такого масштабу.
Лекція буде присвячена свідомості. Очевидно, свідомість — продукт роботи нашого мозку, але як і для чого вона виникла? Що за матеріальний субстрат, які процеси та явища, починаючи від фізичних процесів, функцій окремих молекулярних структур, нейронів та нейронних мереж і до феномену свідомості людини її становить? Хто, як не видатний вчений в області нейронаук, все професійне життя якого було присвячено дослідженню мозку і нервової системи знає це. Окрім цього Олег Кришталь спробує дати відповіді на філософські питання — чи дійсно ми свідомі та чи маємо свободу волі.
Текст: Тарас Верещак
- Коли: 08.11.2018 о 19.30
- Де: в художній галереї «Речовий доказ», вул. Рейтарська 8-Б.
- Вхід вільний, але обов’язкова реєстрація