Terra Incognita у царині автентичного звуку

Олександр Гончаренко

Вимушена ізоляція київської театральної сцени спонукає ставити питання та шукати відповіді. Адже наші слова та думки можуть надати необхідний імпульс для медитації над процесом народження національної ідентичності, що буде не заперечувати, однак інтегрувати досвід попередніх поколінь. 

Чи ми достатньо обізнані в історії стародавньої музичної традиції, яка так тісно перепліталася з театральною? Це питання ставить на порядку денному Київський академічний театр на Печерську: у театральній залі від суботи розпочинається культурно-просвітницька серія зустрічей в рамках «Майстерні етнічного звуку», яка має на меті сприяти пошуку актуальних сценічних форм у взаємодії з автентичним звучанням. Дискутувати з глядачами будуть експерти – дослідники та виконавці на традиційних народних інструментах. 

«Зараз існує тяжіння людей до споконвічних традицій. Це тяжіння заповнюється різними речами, однак розуміння природи автентичного звучання, завдяки знанням про інструменти, на сьогодні є актуальним. – розповідає директор-художній керівник театру, заслужений артист України, режисер Олександр Крижанівський. – В процесі роботи з акторами у нас постало питання про старовинні музичні інструменти. А згодом стало зрозуміло, що це важливо не тільки у професійній роботі, адже ми докорінно не все знаємо в історії культури. Тож маємо надію, що серія зустрічей дасть свої плоди з точки зору світогляду».

Досвід запрошених гостей зможе сформувати інший погляд на ніби-то знайомі, але водночас невідомі музичні традиційні інструменти. Першим гостем буде Олександр Гончаренко – історик-етнограф, лірник, кобзар, науковий співробітник Національного музею архітектури та побуту України. Формат дискусії дозволить відкрито дослідити, на що саме впливала кобзарсько-лірницька творчість в Україні та яке це має значення для нас у нинішній час. 

  • Коли: 14 травня, 15:00 (вхід вільний); форма для реєстрації
  • Що: «Майстерня етнічного звуку». Олександр Гончаренко (колісна ліра, старосвітська бандура)                                                              
  • Де: Київський академічний Театр на Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *