Kyiv Symphony Orchestra підкорив сцени Берлінської, Ельбської філармоній та Гевандхаусу

Voice of Ukraine

Kyiv Symphony Orchestra вирушив у концертний тур, розуміючи необхідність та важливість не лише військового, але, в тому числі, і культурного внеску української спільноти у протистоянні російській військовій агресії. Демонструючи потужний голос України, оркестр виступив з українською програмою у Варшаві та Лодзі 21 та 23 квітня, а з 25 квітня впродовж семи днів зіграв сім концертів у різних залах Німеччини, серед яких — Гевандхаус, Берлінська та Ельбська філармонії. Квитки на концерти українського оркестру в цих залах були повністю розпродані, водночас виступи Kyiv Symphony Orchestra були некомерційними, а гроші з квитків концертні майданчики передали у благодійні фонди на підтримку України.

З дозволу Міністерства оборони та Міністерства культури та інформаційної політики України великий склад Kyiv Symphony Orchestra полишив рідний Київ, щоб вирушити у тур “Voice of Ukraine” з українською музикою. На оркестр чекали півтора тижня репетицій, два концерти у Польщі (21 квітня у Національній філармонії у Варшаві та 23 квітня Лодзькій філармонії) та семиденний тур Німеччиною. Кожного дня Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виступав на новій локації, зокрема й у найвизначніших європейських залах — Гевандхаусі в Ляйпцигу, Берлінській філармонії та Ельбській філармонії у Гамбурзі. 

Тур містами Німеччини для Kyiv Symphony Orchestra став можливими завдяки співпраці оркестру з відомою міжнародною агенцією KD SCHMID та підтримці Goethe-Institut Ukraine. “Організувати тур сімома німецькими містами протягом трьох тижнів — справа запаморочливої складності навіть у звичайний час. А за нинішніх обставин — відверте божевілля. Однак все спрацювало, і ось вже музикантів з любов’ю зустрічає Дрезденська філармонія у своєму головному корпусі”, — написав авторитетний журналіст Егберт Толль для видання Süddeutsche Zeitung.

Тимчасовий прихисток, репетиційну базу та два концерти у Польщі оркестр мав у Концертній студії польського радіо ім. Вітольда Лютославського та Національній філармонії у Варшаві за підтримки Міністерства культури та національної спадщини, Національного інституту музики і танцю, Національної філармонії у Варшаві та Лодзької філармонії. 

Для свого туру Kyiv Symphony Orchestra підготував програму, яка презентує українську оркестрову музику від її зародження у 1770–х роках до шедеврів XX століття: Симфонія №1 До мажор Максима Березовського, Симфонія №3 (оригінальна версія) Бориса Лятошинського, Увертюра до опери “Тарас Бульба” Миколи Лисенка, “Мелодія ля мінор” Мирослава Скорика. Концерти у Німеччині відбулися в кооперації оркестру з відомими німецькій публіці українськими скрипалями молодої генерації Діаною Тіщенко та Олексієм Семененком. У їхньому виконанні прозвучали  “Мелодія” Мирослава Скорика та Поема Ернеста Шоссона. Окрім цього, на біс Олексій Семененко виконував Серенаду Валентина Сильвестрова. 

На знак глибокої вдячності за підтримку Польщі концертну програму виступів Kyiv Symphony Orchestra у Варшаві та Лодзі доповнив твір “Fantasia brilliante” польського композитора Генріха Венявського. Оркестр мав за честь виступити з солістом Янушем Вавровським — єдиним виконавцем у Польщі, який грає на скрипці Страдіварі. Натомість у німецьких містах на знак солідарності з Польщею солістка та концертмейстерка групи флейт Kyiv Symphony Orchestra Інна Воробець виконувала твір “Bucolica” Влодзімежа Котонського.

Згадуючи участь Kyiv Symphony Orchestra у постановці “Трістана та Ізольди” Ріхарда Вагнера на Musikfestspiele-2021 у Фюссені, відомий музичний критик видання Neue Osnabrücker Zeitung Ральф Дьорін зазначив: “Ця захоплива гра дає зрозуміти: попри нестабільну ситуацію, цей оркестр не потребує жалісного співчуття, але сам за себе говорить завдяки своєму рівню. І раптом стає зрозумілим, чому Лотар Заґрозек запросив цей оркестр минулого року виконати концертну версію “Трістана” на фестивалі у Фюссені: бо вони це можуть”. Наприкінці кожного концерту Kyiv Symphony Orchestra виконували Гімн України. Він супроводжувався співом українців, які були присутні в залі та вивішували українські прапори на балконах. Постійна відвідувачка концертів Kyiv Symphony Orchestra у Києві, завідувачка програмного відділу Українського інституту Альона Кухар знайшла можливість послухати концерт оркестру й у Берліні, а після залишила відгук у Facebook: “Сьогодні в Берлінській філармонії, після Лятошинського та гімну України із одного з місць почулося жіноче “Слава Україні!” – і весь зал, який, звісно, цього тільки й очікував, жахнув гучну, неймовірну в своїй неминучості, шалену  нашу відповідь. О, філармоніє, ти це запам’ятаєш”.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.