Iндульгенція на фальшиві ноти

Олександр Піпа

«@traktor» як сховок свободи, Олександр Пiпа — учаснік концерту KORA Late Night Show #13.

«@traktor» — це не  «Собака_та_Трактор». Назва групи – «Аттрактор», і це важливо, як наприклад, еволюція. Музика «Аттрактору» жорстка і гучна. Але ж слухайте і переконайтеся самі: бас-гітарист й вокаліст  (а також один із символів українського рок-н-ролу) Олександр Піпа та ударник Дейв Лі. Дуже меломанський, оперний (майже) та класний концерт.

Про назву групи — який саме «атрактор» мався на увазі — Рёеслера, великий, Пликіна ….?

 — *червоніє й нишком лізе в Гугл…*

Як ви визначаєте стиль «@Traktor», чи змінювався він?

— От не знаю. Я б сказав, що це гучна музика, але такого стилю немає.  Слово «панк» точно треба залишити, як індульгенцію на фальшиві ноти. Для підстраховки можна додати «прог», на випадок, якщо казатимуть, що це ж не панк і взагалі казна-що. Ще не завадить приторочити «нойз» для краси та «індастріал»,  — щоб було. Тут, мабуть, зупинюся, бо зараз понесе. 

Олександр Піпа

Що ви читаєте — дивитеся-слухаєте?

— Є таке художнє кліше — нудні мемуари старого англійського полковника у відставці, якими він за столом тероризує свою родину. Приблизно в такому стилі написані спогади легендарного студійного звукооператора Глина Джонса й це чи не єдина книжка, що я прочитав останнім часом не відриваючись. 

Щодо гонитви за свіжими сезонами нових серіалів, то я захекався й зійшов з дистанції кілька років тому. Тепер в мене десь у куточку тихенько крутиться у фоновому режимі якийсь із улюблених серіалів 60-х, чи 70-х, що виглядає майже як телевистава (це, щоб відразу й про театр і про артхаус))) 

З музикою — якось безсистемно, між станціями «Академмістечко» та «Вокзальна» це може бути Atomic Rooster, а потім, до «Арсенальної», наприклад, TONGUE PARTY.

Олександр Піпа

Який панк вам подобається — інфантильний? соціально-політичний?

— Соціально-політичний панк у нас запросто можна побачити та почути просто визирнувши у вікно, тому — інфантильний, бажано німецький початку 80-х.

Хто для вас — офігенний музикант?

— При всій повазі до віртуозів та крутих профі, офігенний музикант для мене — це той, хто може вразити двома-трьома нотами, або навіть паузою між нотами. 

Що для вас тоталітарність — у житті та музиці?

— Довелося якось пожити в СРСР — не зайшло. Так само і з музикою, якщо ми маємо на увазі обов’язкові стилі й радіоформати, то це тупо нудно, а якщо це про стосунки між музикантами, то я за анархію, обтяжену бардаком, зі сварками та матюками на репетиціях. За таких умов шансів на комерційний успіх значно менше, зато більше задоволення від творчого процесу. 

Iндульгенція на фальшиві ноти

Якби вас запросили консультувати зйомки фільму про українську рок-музику часів незалежності — з кого б ви почали список героїв?

— Мене б не запросили, бо найцікавіше я пропустив — звістку про розпад СРСР я отримав уже на хуторі в Альпах, коли взувався, щоб йти до сусідів по самогон. А от якби кіно починалося трошки раніше, у 80-х, я б запропонував Юру Здоренка, бо ми разом починали, він тоді був та й досі іноді буває, коли хоче,  неспинним  генератором божевільного креативу, до того ж за такими персонажами взагалі кінематограф плаче.

Коли-небудь пісні «@Traktor’a»  прозвучать з (великої) сцени? По радіо?

— Нас час від часу запрошують на великі фестивалі, але більшість з них — лише один раз. А бездротовий інтернет зараз розвивається настільки швидко, що ефірне радіо зникне раніше, ніж там встигне прозвучати наша пісня (це офіційна відповідь, а насправді ефірне радіо зникне раніше, ніж ми встигнемо записати альбом))).

Чи можете собі уявити таке: пісні «@Traktor’a» на тексти Зерова або Свідзінського?

— Мабуть, ні, я не фанат пісень на вірші, до того ж мені більше до вподоби мінімалізм, мій найулюбленіший текст — це Sleepy Maria, don’t drink — drunken Maria, don’t sleep! групи The Monks         

Олександр Піпа

Чи ви дивились попередні концерти в «Корі»? Який з них сподобався більше?

— Чесно кажучи, приблизно однаково, хоч і по-різному сподобалися десь 10 із 13-ти, легше сказати, хто менше сподобався, але не буду.

Нагадаємо, що Kora Late Night Show це…

  • це перша в Україні серія онлайн-концертів сучасної академічної, електронної і експериментальної музики ініційована арт-кубом KORA її засновниками композиторами і музикантами Maxim Kolomiiets і Дмитром Радзецьким
  • в усіх глядачів буде можливість ставити запитання у прямому ефірі
  • проект благодійний, тож наша команда буде надзвичайно вдячна вашим благодійним внескам
  • технічна підтримка: Lamo Ukranie
  • концерт-стрім пройде з унікальною технологією бінаурального звуку, який дозволяє вам відчути ефект присутності в концертному залі, вмикайте і приєднуйтесь
  • KORA Late Night Show номер 143 роки KORA art-cube (святкуємо триріччя арт-куба) 03.03, початок о 19:00

Текст: Віка Федорина

Photo: Tina Grach

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *