«@traktor» як сховок свободи, Олександр Пiпа — учаснік концерту KORA Late Night Show #13.
«@traktor» — це не «Собака_та_Трактор». Назва групи – «Аттрактор», і це важливо, як наприклад, еволюція. Музика «Аттрактору» жорстка і гучна. Але ж слухайте і переконайтеся самі: бас-гітарист й вокаліст (а також один із символів українського рок-н-ролу) Олександр Піпа та ударник Дейв Лі. Дуже меломанський, оперний (майже) та класний концерт.
Про назву групи — який саме «атрактор» мався на увазі — Рёеслера, великий, Пликіна ….?
— *червоніє й нишком лізе в Гугл…*
Як ви визначаєте стиль «@Traktor», чи змінювався він?
— От не знаю. Я б сказав, що це гучна музика, але такого стилю немає. Слово «панк» точно треба залишити, як індульгенцію на фальшиві ноти. Для підстраховки можна додати «прог», на випадок, якщо казатимуть, що це ж не панк і взагалі казна-що. Ще не завадить приторочити «нойз» для краси та «індастріал», — щоб було. Тут, мабуть, зупинюся, бо зараз понесе.
![Олександр Піпа](https://kyivdaily.com.ua/wp-content/uploads/2021/03/pipa2.jpg)
Що ви читаєте — дивитеся-слухаєте?
— Є таке художнє кліше — нудні мемуари старого англійського полковника у відставці, якими він за столом тероризує свою родину. Приблизно в такому стилі написані спогади легендарного студійного звукооператора Глина Джонса й це чи не єдина книжка, що я прочитав останнім часом не відриваючись.
Щодо гонитви за свіжими сезонами нових серіалів, то я захекався й зійшов з дистанції кілька років тому. Тепер в мене десь у куточку тихенько крутиться у фоновому режимі якийсь із улюблених серіалів 60-х, чи 70-х, що виглядає майже як телевистава (це, щоб відразу й про театр і про артхаус)))
З музикою — якось безсистемно, між станціями «Академмістечко» та «Вокзальна» це може бути Atomic Rooster, а потім, до «Арсенальної», наприклад, TONGUE PARTY.
![Олександр Піпа](https://kyivdaily.com.ua/wp-content/uploads/2021/03/pipa5.jpg)
Який панк вам подобається — інфантильний? соціально-політичний?
— Соціально-політичний панк у нас запросто можна побачити та почути просто визирнувши у вікно, тому — інфантильний, бажано німецький початку 80-х.
Хто для вас — офігенний музикант?
— При всій повазі до віртуозів та крутих профі, офігенний музикант для мене — це той, хто може вразити двома-трьома нотами, або навіть паузою між нотами.
Що для вас тоталітарність — у житті та музиці?
— Довелося якось пожити в СРСР — не зайшло. Так само і з музикою, якщо ми маємо на увазі обов’язкові стилі й радіоформати, то це тупо нудно, а якщо це про стосунки між музикантами, то я за анархію, обтяжену бардаком, зі сварками та матюками на репетиціях. За таких умов шансів на комерційний успіх значно менше, зато більше задоволення від творчого процесу.
![Iндульгенція на фальшиві ноти](https://kyivdaily.com.ua/wp-content/uploads/2021/03/pipa6.jpg)
Якби вас запросили консультувати зйомки фільму про українську рок-музику часів незалежності — з кого б ви почали список героїв?
— Мене б не запросили, бо найцікавіше я пропустив — звістку про розпад СРСР я отримав уже на хуторі в Альпах, коли взувався, щоб йти до сусідів по самогон. А от якби кіно починалося трошки раніше, у 80-х, я б запропонував Юру Здоренка, бо ми разом починали, він тоді був та й досі іноді буває, коли хоче, неспинним генератором божевільного креативу, до того ж за такими персонажами взагалі кінематограф плаче.
Коли-небудь пісні «@Traktor’a» прозвучать з (великої) сцени? По радіо?
— Нас час від часу запрошують на великі фестивалі, але більшість з них — лише один раз. А бездротовий інтернет зараз розвивається настільки швидко, що ефірне радіо зникне раніше, ніж там встигне прозвучати наша пісня (це офіційна відповідь, а насправді ефірне радіо зникне раніше, ніж ми встигнемо записати альбом))).
Чи можете собі уявити таке: пісні «@Traktor’a» на тексти Зерова або Свідзінського?
— Мабуть, ні, я не фанат пісень на вірші, до того ж мені більше до вподоби мінімалізм, мій найулюбленіший текст — це Sleepy Maria, don’t drink — drunken Maria, don’t sleep! групи The Monks
![Олександр Піпа](https://kyivdaily.com.ua/wp-content/uploads/2021/03/pipa7.jpg)
Чи ви дивились попередні концерти в «Корі»? Який з них сподобався більше?
— Чесно кажучи, приблизно однаково, хоч і по-різному сподобалися десь 10 із 13-ти, легше сказати, хто менше сподобався, але не буду.
Нагадаємо, що Kora Late Night Show це…
- це перша в Україні серія онлайн-концертів сучасної академічної, електронної і експериментальної музики ініційована арт-кубом KORA її засновниками композиторами і музикантами Maxim Kolomiiets і Дмитром Радзецьким
- в усіх глядачів буде можливість ставити запитання у прямому ефірі
- проект благодійний, тож наша команда буде надзвичайно вдячна вашим благодійним внескам
- технічна підтримка: Lamo Ukranie
- концерт-стрім пройде з унікальною технологією бінаурального звуку, який дозволяє вам відчути ефект присутності в концертному залі, вмикайте і приєднуйтесь
- KORA Late Night Show номер 14 — 3 роки KORA art-cube (святкуємо триріччя арт-куба) 03.03, початок о 19:00
Текст: Віка Федорина
Photo: Tina Grach