«Співати для нас означає служити»

P&P Quintet

Концерт «Крізь тишу до світла» з P&P Quintet відбудеться  в Lem Station, на LvivMozArt-2021. P&P Quintet — це  п’ять чоловічих голосів: Максим Сальніков (тенор), Ігор Знетиняк (тенор), Володимир Пунько (тенор), Василь Гнип’юк (баритон) та Матвій Мельник (бас). У програмі  сакральна музика та твори сучасних композиторів. Трохи подробиць — про квінтет та програму цього концерту Kyiv Daily  розповів Володимир Пунько.

Ви дебютували із молитовним співом, пам’ятаєте, як це було? Що для вас означає співати в Гарнізонному храмі?

— Ми створили колектив п’ять з половиною років тому при Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла. Дебютували 18 грудня, у переддень пам’яті святителя Миколая, коли за традицією таємно роблять подарунки, кладучи їх під подушку. Своїм співом прикрасили богослужіння, яке називається Вечірня, тож можемо сказати, що нас приніс святий Миколай (посміхається). Співати для нас означає найперше — служити, багато співаємо для військових у місцях їх дислокації, у їх радісні моменти вінчання, і також у скорботний час прощання. Бути поруч — основне завдання військового капеланства, у якому ми як колектив несемо мистецьку службу.

Тобто, на цьогорічному LvivMozArt у вас особистий ювілей?

— Особистий ювілей ми відсвяткували ще півроку тому концертами, а зараз гарна нагода покайфувати разом із слухачами. У карантинний час виконавці часто відчувають потребу сцени, дефіцит усмішок захопленої аудиторії.

Ваші виступи доволі часто пов’язанні з тишею.  Це слово зазвичай є у назві концертів. Чому так? З чого складається репертуар квінтету?

— Традиційно ми супроводжуємо святкові та недільні богослужіння у Гарнізонному храмі літургійною музикою. Довго себе шукали, виконуючи класичні хорові обробки. Але поступово викристалізували стиль, в якому далі хочемо працювати — стиль духовної медитації. Важливо, що поняття духовного дуже широке та не обмежується літургійною традицією чи релігійно-конфесійними концепціями, а огортає цілий пласт музики, яка допомагає зануритися у себе, відновлюючи духовну істоту, інтелектуальної музики.

Питання про репертуар до квінтету: як ви його шукаєте, замовляєте у сучасних композиторів?

— Сучасний світ допомагає бути в контакті навіть із найвіддаленішими куточками мистецької карти. Тепер можна без великих зусиль зв’язатись із найвідомішими композиторами та почути цікаві виконання. Багато композицій — наші власні обробки, оскільки кожен учасник колективу — професійний музикант із консерваторською освітою — диригенти та вокалісти, кожен унікальна непересічна особистість. Суттєву частину ідей знаходимо у мережі, також спілкуємось із сучасними композиторами. Часто співаємо кавери.

Поговоримо про програму на ЛьвівМоцАрт. Які звучатимуть твори, які композитори?

— Ola Gjeilo, Arvo Part, Eric Whitacre, Coldplay, A-ha — світові зірки, ну і наші обробки  . The Deer’s cry, Nothern lights, Take on me — феноменальні композиції.

Скажіть будь ласка, як ваш концерт із назвою про тишу, пов’язаний з головною темою фестивалю цього року?

— Кожен композитор творить у часі і для часу, в якому він росте і міцніє. Час Франца-Ксавера був саме таким, яким був. Він творив, розкриваючи серця людей, біля яких був. Наша програма універсальна, ми хочемо розкрити серця людей, які біля нас знаходяться, які нас оточують та будуть слухати. Ми також, як і Ксавер, творимо для людей свого часу.

Володимире,  розкажіть про назву квінтету.

— Назва квінтету утворилася від назви храму, в якому ми служимо. P&P означає Гарнізонний храм Петра і Павла.

Точно! Адже ваш концерт буде відбуватися в іншому місці, ви вже бачили цю локацію?

— Так, звісно, і навіть виконували там. Ми концертуємо і в Україні, і за кордоном — в Німеччині, у Франції, Швейцарії, Сполучених Штатах, наша творчість не обмежується тільки богослужбовим співом у храмі. У нас є чудова програма, яку будемо виконувати, творити саме на фестивалі.

Який концерт на Фестивалі цього року ви б послухали та побачили обов’язково?

— 26 числа в Оперному театрі, не тому, що це — відкриття, але тому, що там будуть гарні виконавці. Дуже радив би заключний концерт — «Ковчег». І наш, звісно (посміхається).

Спілкувалася Віка Федоріна

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *