Все про цьогорічну Нобелівську премію

Все про цьогорічну Нобелівську премію

Кожного року 10 грудня в Стокгольмі відбувається офіційне вручення Нобелівської премії. Нобелівськими лауреатами стають за досягнення в галузях фізики, хімії, фізіології або медицини, а також літератури та миру.

В сучасному вирі суспільних події та швидкого наукового прогресу, перед членами Нобелівського Комітету стоїть відповідальний та важливий вибір, адже окрім грошової винагороди, він робить переможців відомим для всього людства, виділяючи з багатьох інших вчених, винахідників, письменників та суспільних діячів, що не менш заслуговують на неї. Напередодні та в день вручення переможці читають Нобелівські лекції, де розповідають про свої відкриття та шлях до них. 

За два дні до цього, 8 грудня в Києві відбудеться головний щорічний захід проекту Nobilitet – Nobilitet 2018: все про цьогорічну Нобелівську премію.  Організатори називають це локальним пре-паті до Нобелівського вечору в Стокгольмі, в цей день в Києві вчені, письменники та правозахисники, експерти в своїх галузях розповідатимуть про Нобелівські премії 2018 року, за які заслуги їх отримано, та контекст в якому ці відкриття-винаходи-здобутки знаходяться. Захід буде цікавий всім охочим, що прагнуть лишатися в інформаційному потоці сучасності та прогресу людства, адже Нобелівська премія має велике значення для суспільства наших днів. Окрім того, це також невимушена «наукпоп» тусовка в атмосфері інтелекту, розуму і людської допитливості, покликана сконцентрувати цікавих людей в одному місці.

ФІЗИКА:

Про премію за досягнення в галузі лазерної фізики, створення лазерних щипців та першу за 55 років жінку, що її отримала за  розповість Юлія Безвершенко, фізик-теоретик, кандидат фізико-математичних наук, наукова співробітниця Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.

МИР:

Про премію миру за боротьбу проти  використання сексуального насильства як зброї у війнах та збройних конфліктах розповість Саша Романцова, виконавча директорка «Центру Громадянських свобод», більше 40 разів вона виїжджала в складі міжнародних груп на місце бойових дій. Тепер її робота — висвітлювати військові злочини на Донбасі та політичні репресії в окупованому Криму, у тому числі — з трибун Ради Європи, ОБСЄ, ООН.

МЕДИЦИНА:

Про премію в галузі фізіології або медицини за досягнення в області імунотерапії раку розповість Василь Нагібін, кандидат медичних наук, патофізіолог, старший науковий співробітник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту ім. О.О. Богомольця. Велика частина роботи Василя, яку він виконував в Гейдельберзі присвячена імунології при пухлинних захворюваннях.

ЕКОНОМІКА:

Про премію в галузі економіки за дослідження впливу змін клімату та технологічних інновацій при довгостроковому макроекономічному аналізі. пояснить Андрій Длігач, CEO Advanter Group, економіст, маркетинговий стратег, викладач, реформатор, футуролог.

ХІМІЯ:

Про премію в галузі хімії за вивчення керованої еволюції білків та бактеріофагову панель для пошуку нових білків та антитіл розповідатимуть – Оксана Півень, кандидат біологічних наук, наукова співробітниця Інституту молекулярної біології та генетики. а також Борис Донской, кандидат біологічних наук, імунолог, старший науковий співробітник Інституту Педіатрії, Акушерства і Гінекології.

ЛІТЕРАТУРА:

Про премію в галузі літературу, яку в 2018 році не було вручено через внутрішні проблеми Шведської академії через сексуальний скандал, а також про письменників, що мали б отримати премію, але так її і не дочекалися розповість Богдана Романцова, відома літературознавиця та критикиня.

Текст: Тарас Верещак

  • Коли: 8.12.2018 з 11.30 до 17.30 
  • Де: у просторі mOre, що на Великій Васильківській, 100. 
  • Придбати квитки: тут або тут
  • З питань придбання коллективних квитків – пишіть на nobilitet.day@gmail.com
  • Більше про Нобелівську премію, офіційні пресс-релізи та інформація про переможців на сайті 
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *