Прогулянки, посиденьки, катакомби

прогулянки

В нас перед вікендом не так всього багато, але є дещо варте уваги, — з нами Марія Галіна, Одеса Дейлі.

29 травня, четвер

Де йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (Ланжеронівська, 13/1 готель Моцарт). Енциклопедичний словник Брокгауза та Єфрона так визначає, що таке Гаджибей – «Турецьке поселення, яке знаходилося на тому місці, де тепер стоїть Одеса. Воно було розташоване при укріпленому замку, побудованому ще генуезцями; руїни його ще досі було видно біля карантину». І це, між іншим, не бульварна газетка, а ціла енциклопедія. Але тут вже є помилки і не одна. Тож, витративши багато місяців на пошуки та уточнення, Євгеній Грінкевич пропонує вам свіжий погляд і трактування того, що ж було (як, коли, за яких обставин, ким, навіщо і чому) на тому самому місці, де тепер живемо ми з вами, де стоїть Одеса.  Четвер 29 травня 18:00.  Вартість: 400 грн (лекція та частування). Обов’язковий запис по телефону +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).

Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim”/ Еврейский музей Одессы (Ніжинська, 66). Історія єврейських вишів в Одесі 1920-х – 1930-х рр. з однієї сторони є частиною історії мережі вищої школи УРСР, а з другої – складовою історії культури єврейського народу. Розвиток мережі єврейської вищої освіти призвів до утвердження їдишу як єдиної мови єврейської школи. Інститути, технікуми і курси на їдиші остаточно утвердилися в якості основних типів вищої школи у 1920-х рр., було стандартизовано програми і моделі організації освітнього процесу. У стислі терміни мережа єврейських вишів, що зберігала до цього високий ступінь самостійності, наприкінці 1920-х рр. інтегрувалася в загальнодержавну систему народної освіти УСРР, зазнала форсованої радянізації та пролетаризації. Період 1920-х – 1930-х рр. був часом масової культурної асиміляції євреїв та їх переходу від єврейської культури до української й російської культур та з їдиш на українську і російську мови, що виразилося в участі євреїв у загальній культурі народів УРСР. Про цей період історії нашого міста розповість Валерій Валерійович Левченко – кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри соціальних та гуманітарних дисциплін Одеського національного морського університету.

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського (Троїцька 49/51). Запрошуємо на лекцію «Іван Франко: класик, схований у підручник» . Четвер, 29 травня, о 15:30 28 травня — 109 років з дня смерті Івана Франка. Але який він — Франко? Поет, прозаїк, публіцист, літературний критик, науковець, громадський і політичний діяч. “Український каменяр” і “Вічний революціонер”, ім’я якого знають навіть діти. Та чому він досі залишається актуальним? За що його люблять, а за що критикують? На лекції шукатимемо відповіді на ці та інші питання. Лекторка Катерина Богданова — філологиня та фахівчиня Центру патріотичного виховання. Наприкінці лекції кожен охочий зможе поділитися своїм улюбленим віршем Івана Франка! Долучитись також можна онлайн через Zoom: Посилання: тут. Ідентифікатор конференції: 773 5124 8823 Пароль: 9bMxgu

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва о 15:00 на відкриття виставки «Бруно Пігльхайн (Bruno Pighlein 19.02.1848 – 15.7.1894 р.р.) ПАСТЕЛІ/Факсиміле» з бібліотеки музею Бруно Пігльхайн – відомий німецький скульптор, художник, графік. Він народився в 1849 р. у Гамбурзі, його батько був художником і скульптором, тому він з дитинства вчився малювати. Після закінчення гімназії Бруно навчався у скульптора Юліуса Ліппельта у Гамбурзі, у майстерні професора Йоганнеса Шиллінга у Дрезденській академії образотворчих мистецтв та у художника Вільхельма фон Діца в Мюнхені. Свого першого великого успіху він досяг на Мюнхенській міжнародній художній віставці у 1879 р. та Берлінській міжнародній виставці у 1880 р.з картиною «Moritur in Deo». На початку 1880-х рр. Бруно Пігльхайн, після поїздки до Парижа, займався портретами у техніці пастель у стилі салонного живопису – легкі, вишукані, іронічні портрети жінок, дітей, кокоток, П’єро та Арлекінів. В 1885 році був виданий альбом «Pastels» з 20 факсиміле оригінальних робіт. Він викликав великий резонанс і став дуже популярним у широкої публіки. Проте саме після виходу цього альбому, ще продемонстрував майстерність художника та його смак, Бруно Пігльхайн отримав замовлення на виконання панорамного зображення «Розп’яття Христа» – величезної панорамної композиції, над якою він працював з 1885 по 1886 р. У 1892 р. художнику було надано звання професора Мюнхенської Академіі. Бруно Пігльхайн був одним із засновників та першим президентом Мюнхенського Сецесіону, організації, створеної як протест проти німецького консервативного офіційного мистецтва.Відкриття 29 травня о 15:00 – вхід вільний 

Культурний центр Union (Троїцька, 43) . Жан-Поль Ґотьє — дизайнер, який перетворив провокацію на мистецтво. Він першим вивів на подіуми те, що мода раніше ігнорувала: естетику вуличного стилю, натхнення з масової культури. Його фірмовий стиль — матроска, вибілене волосся і самоіронія. А ще — любов до кіно: Ґотьє створював костюми для культових фільмів і сам знімався. Документальний фільм «Freak&Chic» — це подорож у світ дизайнера: від дитячого натхнення до фрик-шоу, над яким він працював два роки. І все це — з неповторною ґотьєшною енергією. Коли: 28.05 | 19:00 Де: Euroatlantic Event Hall, UNION Троїцька, 43 Квитки від 300 грн, обрати місця можна за посиланням тут.

More Music Club (Італійська, 75).29 травня в More Music Club зустрічаємо особливого гостя з Берліну. Max Buskohl зіграє свій соул, блюз та кантрі. Крім того, в цей вечір на сцені – наш із вами добрий знайомий Vusatyi Bo зі спеціальною блюзовою програмою, а також харизматичний лідер Virgin Call – Chukhriy. Початок о 19:00. Вхід – донейшн від 150 грн. 

  • Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Червона шапочка. Балети юному глядачу (11.00). Квитки  тут
  • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 15). Комедія помилок ПРЕМ’ЄРА” (18.00) Квитки  на Concert.ua (якщо є). 
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Скажений день   (18.00). Квитки  на Concert.ua.

23 травня, п’ятниця

Museum of Odesa Modern Art (Європейська, 31/33). Проєкт реалізується за підтримки програми Британської Ради «Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії». 30 травня о 17:00 запрошуємо на кінопоказ під назвою «Терор у природі». Цей блок розглядає природу як простір, що стає ареною конфлікту, травми та загрози. Художники аналізують, як природне середовище перетинається з насильством — екологічним, соціальним чи історичним. Роботи торкаються теми вразливості та виживання у світі, де природа більше не є безпечним притулком. Анна Потьомкіна разом із Діаною Дерій та Крісом Войтків у відеороботі One day I had sleeping sickness (2024) досліджують сон як простір тривоги. Тіло занурюється в стан між реальністю й кошмаром, де межі безпеки зникають. Девід Шеррі у Performance actions (2021) показує жест і дію як протест. Радикальна тілесність стає інструментом дослідження абсурду та небезпеки сучасного світу. У роботі Даші Чечушкової Sewing. Series about the homeless (2022) через механічні рухи та повторення проглядається втрата дому. Це історії людей, приречених на невидиме існування у суспільному просторі. У Sky. Invasion (2022) Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський досліджують війну, що поглинає пейзаж. Небо перетворюється на поле битви, де сприйняття простору назавжди змінюється. Після показів відбудеться обговорення: «Відеоарт, природа та терор: як художники візуалізують екологічні й суспільні загрози» за участі кураторок Анни Мороховської та Юлії Манукян, а також дослідниці Вероніки Магась. Вхід вільний за реєстрацією.Куратори програми: Анна Мороховська (кураторка Музею сучасного мистецтва Одеси), Джеймс Стівен Райт (співголова Videocity UK), Юлія Манукян (кураторка). Кураторська консультація: Андрій Сігунцов (головний куратор МСМО), Андреа Домесле (директорка Videocity, Базель). 

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська, 9) Виставка учбових та дипломних робіт здобувачів освіти КЗ ОХФК імені М.Б. Грекова.  О 16:00 у #WEartMuseum відбудеться відкриття виставки, організованої відділеннями “Живопис” та “Художнє декорування середовища”.  Захід присвячено 160-річчю КЗ ОХФК імені М.Б. Грекова. Відкриття 30 травня о 16:00 – вхід вільний  

Виолетта Дидук і Лямпа Дегустаційна. Одеські посиденьки-5. «Володимир Хавкін-той, хто врятував світ». 30.05 о 18:00 дегустаційна зала «Лямпа»  У вартість 450 гривень з особи включена дегустація трьох зразків вина і легкі закуски. Обовʼязковий попередній запис.

Знання

Одеський планетарій. Вечір у телескопа. Лекція на тему: “Зоряне небо в літку”. Обов’зковий запис за телефоном 0984985444! 29 травня 20:30 відбудеться екскурсія в планетарії, за гарної погоди ми дивимось в телескоп на Марс, Місяць та зорі! В програмі зоряне небо на куполі планетарію, сверичний фільм та лекція про зоряне небо а також показ старовинного англійського телескопу 1886 року!  Екскурсія українською мовою. 200 грвень дорослий квиток. 150 гривень дитячій квиток. Запис за телефоном 0984985444 (з 11 до 22) або в дірект інстаграму. Можливі приватні ексурсії у зручний для Вас час! Лекцію проводить кандидат фізико – математичних наук Володимир Ющенко.

  • Де йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (Лідерсовський бульвар, 21 ріг  Леонтовича). Вже позабуто, позакинуто слово «урочище», яке раніше відносилося до нинішнього району «Ланжерон». А тим часом саме так його іменували в старій Одесі – «урочище Ланжерон» – улюблене місце для зустрічей багатої публіки. Тут знаходилися дачі впливових городян, а також, безумовно, території менш забезпечених громадян. Також були громадські купальні, пляжі, але це вже все ближче до моря. Ми ж пропонуємо прогулятися якраз на поверхні плато і поринути в історію старовинних вуличок та особняків колишніх дач, які колись становили цей аристократичний район. На екскурсії ви дізнаєтесь:  Трохи про бунтівного лейтенанта Шмідта!  Які знаменитості навчалися у 3-й чоловічій гімназії!  Про перипетії навколо Віри Інбер!  Якою була вулиця Чорноморська раніше! Звідки палили гармати по англо-французькій ескадрі!
    Побачите:  Старовинні особняки!  Два справжніх плоских будинки!  Безліч старовинних артефактів та фото реконструкцію непарної сторони Чорноморської вулиці! Маршрут: Лідерсовський бульвар, вулиця Віри Інбер, Обсерваторний провулок, вулиця Чорноморська. П’ятниця 30 травня 17:00.  Початок: біля будинку Лідерсовський б-р, 21ріг  Леонтовича.  Вартiсть: 350 грн – дорослі; 200 грн – школярі.  Запис обов’язковий за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
  • Творчий простір “Діалоги” (Соборна, 2) Хто така Євгенія Печенегова і чому тобі треба на її лекції? 21 рік підземних експедицій — від одеських каменоломень до монастирських печер у Лаврі, від бункерів до склепів на горі Мітрідат, від природних печер до печерних міст. ї маршрут — це не “гуляла по катакомбам з екскурсоводом”, а плазувала по місцях, де карти не працюють, зв’язок не ловить і треба знати, як повернутися живим. Брала участь у справжніх археологічних дослідженнях, керувала експедиціями, створювала карти, рятувала дітей у катакомбах і читала написи, які не бачив ніхто з живих. І тепер вона вперше відкрито ділиться своїм досвідом у проекті “ПІДПРОСТІР. ОДЕСЬКІ КАТАКОМБИ”. 8 лекцій. 8 п’ятниць.  Приходь у 18:00 і  ти дізнаєшся: — що під твоїми ногами і як виглядає “закрита зона”, куди туристів не пускають — як шукати старі катакомби і за якими ознаками їх датують — чим катакомби відрізняються від звичних печер — чому деякі міфи правдиві, а деяка правда виглядає як фантастика. Організаційний внесок: 150 грн. (перевіряйте, чи саме в цю п’ятницю – МГ.)
  • More Music Club (Італійська /Пушкінська, 75) Буде триб’ют концерт, я завжди вагаюся, рекламувати, або ні, то ж дивиться самі. 
  • Poncho Snack Art Bar (Gretska 26/28).  30 травня | РОК-П’ЯТНИЦЯ з гуртом 909 у Пончо! 
    П’ятниця. Сцена Пончо бару. Ідеальний момент для справжнього рок-н-ролу! На чолі — Дмитро Чистяков, голос і бас, який розхитує зал з першої ноти. Разом з ним:
    Віталій Воронецький — гітара,  Максим Вега — ударні  Святослав Лементарев — клавіші,! “909” — це вибуховий мікс англомовного та україномовного рок-н-ролу, що заряджає енергією, драйвом і нестримною свободою Починаємо о 20:00!
  • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 15). Камінь (18.00) Квитки  на Concert.ua  
  • Одеський академічний театр музичної комедії ім. М.Водяного (Пантелеймонівська, 3). Гуцулка Ксеня (18.00). Квитки  на Concert.ua
  • Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Мама (18:00). Квитки  на Concert.ua.
  • Будинок клоунів (Ольгієвська, 23). Руде місто. Вистава з розповідей Г. А. Голубенка «Рижий Город» Квитки (200-400 грн.) можна придбати: А) У театрі Маски у день вистави. Каса працює з 15:00 Б) Онлайн на karabas.com Телефон для довідок +380 (48) 7236316
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Вій (18.00). Квитки  на Concert.ua.
  • Одеський театр юного глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а).Увага, ведмідь! (17.00) Квитки  на Concert.ua
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *