Протест, урбанізм і нова щирість

Протест

Останній місяць літа, самий щедрий, який вже нічого не обіцяє, а тільки дає. Золоті дні, відпустки, лінь та тиха ніжна туга. Ну й події, авжеж. Театри пішли у відпустку, але й без них вистачить всього, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

1 серпня, четвер

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського  (Троїцька, 49/51). Наукова співробітниця Одеського літературного музею Дар’я Гармидер запрошує на лекцію «Подорожі до моря: Леся Українка і Одеса».Пропонуємо здійснити віртуальну подорож у часі – переміститися в Одесу кінця ХІХ-початку ХХ століття і пройтися вулицями міста разом із Лесею Українкою. Проїхатися на конному трамваї до фешенебельного парку Хаджибеєвського курорту, побувати в гостях у видатного українського бібліографа Михайла Комарова, потоваришувати з чарівною Гретхен, веселою компанією прогулятися на колісному пароплаві до Аккерманської фортеці… А ще подивитися очима Лесі і її сучасників на молоді деревця Олександрівського парку, рибальські човни на Ланжероні, дикі пляжі Великого Фонтану… А також порушимо питання комеморації – збереження і вшанування пам’яті Лесі Українки в Одесі, чому це важливо і актуально для нашого міста (15.00).

  •  Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська, 35-а) Фотографія, яка буде представлена ​​на спільній виставці фотографів Ірини Богомоленко, Георгія Гергая, Лариси Кавєріної, Ангелини Тарасенко, Оксани Церковної, Олександра Синельникова має на меті показати роботу одеських фотографів у такому жанрі, як натюрморт, а також звернути увагу глядача на красу та гармонію у повсякденних, що оточують нас постійно, але нічим не привертають до себе увагу речах. 01 серпня 2024 року о 16:00 год чекаємо на презентацію фотовиставки «Натюрморти» в бібліотеку-філію №1 ім. Е. Багрицького (вул., м. Одеса). Кураторка фотовиставки Ірина Богомоленко. Фотографія як образотворче мистецтво від початку свого існування була потужним інструментом для відображення почуттів. А у важкі часи є могутнім джерелом натхнення.
  • Artodessa (Літній театр Міського саду) Запрошуємо на відкриття ювілейної виставки майстра із загадковою назвою «Емшан». Абстрактні роботи Леоніда Багрія містять сакральність, таємничість, складні духовні пошуки.Автор при цьому традиційно демонструє чудове володіння кольором, пластичністю форми, здатністю поринути у глибину досліджуваної ним теми (17.00).

Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О. В. Блещунова (Польська, 19). Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О.В. Блещунова запрошує до участі у виставковому проекті про мову та деколонізацію «МОВНІ ВПРАВИ». Проект присвячений українцям з південного регіону країни та їх особистим відносинам з мовою. Адже всередині вони — справжні та патріотичній українці, для багатьох з них це свідома громадянська позиція. Але через русифікацію, яка зробила російську мову основною робочою саме у південному регіоні на довгі десятиріччя, у цих “внутрішніх українців” виникає мовний бар’єр. Причини мовного бар’єру у кожної людини різні: вплив середовища, брак освіти, страх робити помилки, внутрішнє блокування упередженнями. Проте готовність до якісних змін і признання існування проблем — частина шляху до їх вирішення. Вже першого серпня о 15:00 на відкритті проекту виступить філологиня Світлана Бондар з «ПРОМОВОЮ про МОВУ» Світлана Бондар — популяризаторка української мови і літератури, журналістка й редакторка, завідувачка літературно-драматургічної частини Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька. 

More Music Club (Пушкінська, 75)  Коли спека плавить асфальт, саме час сховатися у келих крижаного джин-тоніка. А поетично-музична феєрія знову нагадає прохолодний подих весни. 1 серпня у More Music Club на вас чекають магічні пасажі, щем акустичної гітари, протест, урбанізм і нова щирість. Оголені поети — богемний хаос-творець. Римують кров–любов, брудні провулки і морський вітер, сплітаючи розпад, православ’я і мертві мови. Біля Церква — другий виступ гурту одного концерту у зміненому складі. Поезія, імпровізація, парк-рок! Назва є алюзією на пісню гурту «помер гранат». Також почуємо експресивний акустичний Евермеджик та романтичного О.Шалана. Початок о 19:00. Вхід – донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).

2 серпня, п’ятниця

Бібліотека ім. Е. Багрицького (Преображенська, 35а). “Більше, ніж кішка” — перша книга прози Олени Зимньої. Життя головної героїні повісті — кішки Марго — переплітається з життям інших тварин та людей, виявляючись тісно пов’язаним із подіями, котрі відбуваються з мешканцями будинку та двору. Задумана як добра розповідь про домашню улюбленицю, ця історія поступово переросла в дещо набагато більше — звідси і її назва: “Більше, ніж кішка”. За словами самої авторки, ця книга не стільки про тварин, скільки про людяність. Учасники заходу: Олена Зимня — поет, прозаїк, перекладач. У програмі звучатимуть пісні на вірші українського поета Р. Скиби (15.00).

Виставкова зала НСХУ (Торгова 2). Шлях до себе. Персональна виставка Олексія Маліка Щось про себе, Україну та інше… Приходьте  поспілкуємся..)) (17.00)

ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а). Запрошуємо вас поговорити про життєвий та творчий шлях Василя Кричевського на лекції «Василь Кричевський: знайомий незнайомець» вже 2 серпня! Діапазон художніх завдань, які він виконував вражає: від монументальної споруди Полтавського губернського земства до крихітного екслібрису. Також відомий він і як художник кіно та автор герба Української народної республіки. Лекцію в рамках нашого проєкту Museum Talk проведе харківський дослідник, кандидат філософських наук, співробітник Центру українських студій та краєзнавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Савчук (18.00). Вартість: 150/75₴, квитки можна придбати за посиланням: тут, або одразу в касі музею.

Музей геноциду “Територія пам’яті” (Садова, 10) запрошує на відкриття виставки “Пораймос: забутий геноцид”, що відбудеться 2 серпня 2024 року о 15.00 Шановні друзі! 2 серпня 2024 року в Україні та й по всьому світі відбудеться низка заходів, присвячених Міжнародному дню голокосту ромів – ромською – Пораймос, або Калі траш. Ця меморіальна подія, що започаткована Прокламацією Міжнародної ради пам’яті геноциду ромів, була ухвалена 23 листопада 1996 року активістами ромських організацій 10-х країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції під назвою: «Геноцид. Пам’ять. Надія» у пам’ять про знищення в газових камерах нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау у ніч з 2 на 3 серпня 1944 року понад 3000 ромів. В Україні на офіційному рівні пам’ять жертв Голокосту ромів вшановують відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 року №2085-IV.  Запрошуємо в музей геноциду “Територія пам’яті” на відкриття виставки “Пораймос: забутий геноцид”, що відбудеться 2 серпня 2024 року о 15.00 (Садова, 10).

More Music Club (Пушкінська, 75) Lonely Johny – сольний проект фронтмена гурту Youthex. Акустичні кавери в стилях кантрі, блюз, трохи рок балад. Зроблено для душі і від душі. DragOnFly – молодий, але безперечно талановитий акустичний кавер-гурт, завдяки якому ви почуєте виконання світових рок- та блюз-хітів у абсолютно новому, енергійному та автентичному звучанні! 2 серпня в More Music Club. Початок о 19:00.
Вхід – донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ)

  • Одеський театр опери та балету (Ланжеронівська, 1). Спектакль «Аліса в Країні Чудес (Балетна студія С. Антипової)» (12.00). Квитки  на Concert.ua.
  • Театр музкомедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3). Золоте теля. (17.00). Квитки  на Concert.ua.  
  • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2). «Двоє». (19.00). Квитки  на Concert.ua.  
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *