Поки в зовнішньому світі коїться щось не дуже зрозуміле, ми працюємо. І в нас нарешті весна, — з нами Марія Галіна, Одеса Дейлі.
22 травня, четвер
Суспільне
Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека. У рамках Національного тижня безбар’єрності 22 травня о 10:00 в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться інформаційна година «Безбар’єрність як цінність: можливості та перспективи бібліотек і закладів культури у створенні безбар’єрного простору». Спікерка заходу – Ганна Величко, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеському регіоні, керівник центру ментального здоров’я ОДА.
Студії
Спілка художників. Одеське відділення (Торгова, 2). Малюємо модель. Четвер 18.00, субота, 14.00. Запис +380503922598
Speak English. American House is back
На цьому тижні максимально прокачуємо англійську — і повертаємо живі розмовні клуби з носієм мови. Conversation club with Tristan | Self-Presentation (в просторі) 22.05, 18:30; вулиця Грецька, 1а. Registration is here. American Movie Night | The Intern (в просторі) 23.05, 18:30. Registration is here. вулиця Грецька, 1а
Виставки
- Бібліотека ім. Е. Багрицького (вже ні) (Преображенська,35а). Запрошуємо на відкриття виставки Тетяни Партиної «Наді мною пливе Іван-чай». 15.00. В основі експозиції — роботи, створені під час її перебування в мистецькій резиденції Story Villa Heinävaara (Північна Карелія, Фінляндія) у серпні–жовтні 2024 року. Резиденція проходила за підтримки міжнародної платформи Artists at Risk (AR). «Наді мною пливе Іван-чай» — це історії, написані аквареллю та натхненням: фінські церкви, сільські будиночки, сарай серед поля квітучого іван-чаю, парк у Йоенсуу, серія «Вікна у світ», натюрморти та робота з інтригуючою назвою «Кладовище домашніх автомобілів», натхненням для якої стало маловідоме навіть для місцевих мешканців місце в глибині лісу. До експозиції також увійшли кілька пленерних робіт, написаних в Одесі. Приходьте відчути дихання фінського літа, побачити світ очима художниці та дізнатися більше про іншу культуру!
- Artkava (Торгова, 2). Aves. Птахи. Художні та фото-роботи (18.00)
- Триває: Галерея «#ARTODESSA» Літнього театру Міського саду презентує виставку скульптури, присвячену 160-річчю Одеського художнього коледжу ім. Грекова «Скульптура. Час. Пам’ять». У проєкті представлені роботи студентів, викладачів та випускників навчального закладу. Відкриття відбулося 21 травня о 17.00 год. Виставка представляє твори викладачів, випускників та студентів коледжу. Роботи виконані з найрізноманітніших матеріалів – каменю, металу, глини, гіпсу, дерева, полімеру та втілюють сміливість творчого мислення скульпторів та їх потужний творчий потенціал. Одеська школа скульптури віддає данину традиції і водночас не припиняє дивувати новими, несподіваними, сучасними рішеннями. Виставка проходить у галереї вже вдруге. Вперше проєкт «Греківка. Скульптура» розпочався 15 лютого 2022 року і був перерваний початком війни, продовжившись лише один тиждень. Цього разу у проєкті представлено понад 50 скульптур – унікальних та різнопланових творів, які дають уявлення про сучасні тенденції в галузі українського мистецтва. А також, можливо, у найближчій перспективі знайдуть своє втілення у створенні арт-об’єктів та скульптур у міському середовищі нашого міста.
- Триває: 21 травня у галереї Одеського літературного музею відбулося відкриття персональної виставки живопису Артура Зеркалова, сучасного українського митця, члена Національної Спілки Художників України, викладача та волонтера. До зібрання виставки САДИ СПОГАДІВ увійшли роботи як з перших пленерів та часів навчання, так і твори автора воєнного часу. Лейтмотивом виставки є спогади про шлях, що торує митець. Пленерні роботи з різних куточків рідної країни, довготривалі постановки та творчі роботи яскраво ілюструють те, як під впливом часу та обставин може змінюватися стиль та фокус сприйняття. Окремої уваги варті роботи воєнного часу, бо, за словами автора, саме те що він не перестав ходити на етюди та працювати у майстерні, стало тим самим якорем, який зберіг його як людину. За час повномасштабного вторгнення це буде друга виставка митця. Перша була відкрита в Англії на підтримку України. Також була створена серія політичних робіт з якими можна ознайомитися у соцмережах автора. Де: вул. Ланжеронівська, 2. Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70.
Одесика/Персоналії
- Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim”/ Єврейський музей Одеси (Ніжинська, 66). 22 травня о 16.00 в Музеї історії євреїв Одеси «Мігдаль Шорашим» відбудеться відкриття виставки «Слухайте сюди!», присвяченої краєзнавцю і письменнику Олександру Розенбойму. Інженер за освітою, вібагато років збирав матеріали про культурне та побутове життя одеситів кінця ХІХ- початку ХХ століть, матерали з історії єврейської громади, літературних угруповань, відновлював біографії не лише письменників, що створили літературну славу Одеси, а й пересічних одеситів. О. Розенбойм – автор численних публікацій у газетах та журналах (починаючи з кінця 1960-х рр.) під псевдонімом «Ростислав Александров». З-під його пера вийшло більш ніж 20 книг, що яскраво висвітлюють історію нашого міста. На виставці представлені матеріали, що розповідають про дитячі та юнацькі роки О.Розенбойма, історію його родини, публікації самого Олександра Юлійовича про історію нашого міста, про письменників І.Бабеля, І.Ільфа, В.Катаєва, Ю.Олєші. Щира дружба пов’язувала його з родинами І.Ільфа, Ю.Олеші та Е.Багрицького, свідчення цього – листи від їх рідних. Саме Олександр Розенбойм знайшов свого часу фото та встановив адресу Сашки-музики (0.Певзнера) та з’ясував прізвище автора відомої у 1920-х рр. пісні «Ужасно шумно в доме Шнеерсона». Книга О.Розенбойма «Торгова Одеса» яскраво ілюструється експонатами з колекції О.Дроздовського та Є.Краснової. Також експозицію прикрашають предмети побуту кінця ХІХ- початку ХХ століть , передані свого часу О.Розенбоймом до колекції Музею історії євреїв Одеси. Виставка створена Музеєм історії євреїв Одеси спільно з Одеським літературним музеєм. *Код на воротах можна дізнатися за номером 0503923088
- Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim”/ Еврейский музей Одессы (Ніжинська, 66). Запрошуємо на зустріч з Іриною Володимирівною Корпусовою, співробітниокм Одеського археологічного музея, яка розповість про три юдейські предмети з колеції музею (18.00). Вхід вільний, але донейшн на ваш розсуд. Дізнатися код на воротах можна за номером 0503923088
- Культурний центр Union (Троїцька, 43) . Масонська Одеса. Володимир Островський. Лекція. Де Рібас, Рішельє, Ланжерон — не просто історичні постаті, а ще й… масони. Хто вони були насправді, як впливали на місто і чому навколо них стільки таємниць — про все це на лекції @ostrovskiy.volodimir . Без конспірології. Без міфів. Тільки факти і трохи шарму. Чекаємо! Коли: 22.05 19:00 Де: UNION, Euroatlantic Event Hall Обрати місце можна за посиланням у шапці профілю.
Музика
Одеська філармонія (Ніни Строкатої /Буніна, 75) Пиріг і Батіг (18.00). Квитки на Concert.ua. Готові відкрити для себе унікальний музичний проєкт на просторах сучасної української культури? – То не пропустіть концерт гурту Пиріг і Батіг – колективу, що глибоко занурюється в українську поетичну спадщину, віднаходячи в ній забуті чи недооцінені твори. О 18:00.
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Наталка-Полтавка (17.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський академічний театр музичної комедії ім. М.Водяного (Пантелеймонівська, 3). Колишні. П’єса була написана Володимиром Голосняком спеціально для нашого театру. Потім Віталій Маник написав до неї чудову атмосферну музику, яку виконує музичний квартет. А на сцені — всього три актори і цілий всесвіт людських почуттів. Ця вистава — про нас. Про нас під час війни. Про нас сьогоднішніх і колишніх (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Чоловік для Памели (18.00). Квитки на Concert.ua.
23 травня, п’ятниця
Мистецтво
Museum of Odesa Modern Art (Європейська, 31/33) Запрошуємо на лекцію Вероніки Магась «Історія Музею сучасного мистецтва Одеси та його колекція» Як усе починалося? Як формувалась колекція? Які проєкти стали знаковими для одеського мистецтва? За 17 років музей встиг змінити кілька локацій, зібрати унікальну колекцію та реалізувати десятки виставкових проєктів. 23 травня о 17:00 Вартість — 150 / 75 грн (оплата на касі музею) Реєстрація — за лінком тут.
Виставки
Спілка художників. Одеське відділення (Торгова, 2). Михайло Поживанов. Калейдоскоп життя. Відкриття у 16.00.
Студії/Спадщина
Центральна міська бібліотека ім. Івана Франка (Книжковий провулок, 1а).23 травня, у п’ятницю, о 13-00 відбудеться креативний воркшоп у рамках проекту “Ми разом” від Стелли Мунтян та Анастасії Грудки. Відома художниця, член Спілки Художників України, разом із своєю помічницею розповість нам про те, як і чому “Козак Мамай” став народною іконою, одним із символів та оберегів України. Кожен із нас зможе намалювати цю чудову картину на папері формату А2 і стане автором і власником цієї картини! Запрошуємо усіх учасників проекту “Всі разом”. Зверніть увагу на час! На 13-00 Потім – спільне чаювання.
Speak English
America House Odesa (1a Hretska street) знов з вами. Хто сказав, що 70 років — це вже пенсія? 70-річний Бен (Роберт де Ніро), головний герой фільму Інтерн, так точно не вважає — тому й вирішує влаштуватися інтерном до відомого стартапу з продажу одягу . Працювати йому доведеться з CEO — максимально серйозною та зайнятою Джулс (Енн Гетевей). А що з цього вийде, подивимось вже цієї п’ятниці в America House Odesa. Після перегляду проведемо невеличку розмовну практику — поділимося враженнями та подискутуємо. 23 травня, 18:30 Вхід вільний Реєстрація: тут. Who said that 70 is already retirement age? 70-year-old Ben (Robert De Niro), the main character of the film The Intern, definitely doesn’t think so — that’s why he decides to become an intern at a famous clothing startup He’ll have to work with the CEO — the very serious and busy Jules (Anne Hathaway). What will come of this, we’ll find out this Friday at America House Odesa . After the screening, we’ll have a little conversation practice — we’ll share impressions and discuss.
Історія регіону
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька, 49/51). КОЧУБІЇВ — ХАДЖИБЕЙ — ОДЕСА»: Друга Всеукраїнська наукова конференція 23-24 травня відбудеться Друга Всеукраїнська наукова конференція «КОЧУБІЇВ — ХАДЖИБЕЙ — ОДЕСА», з нагоди 610-річчя першої письмової згадки про місто Кочубіїв. Організатори: Кафедра філософії, історії та політології Інституту гуманітарних наук Національного університету «Одеська політехніка»; Кафедра історії України та спеціальних історичних дисциплін факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова; Перший міжрегіональний територіальний відділ Українського інституту національної пам’яті; Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського; Громадська організація «Політично-демократичний розвиток»; Громадська організація Veterans HUB ODESA Group. Початок конференції 23 травня о 10.00 Програма конференції тут.
Одесика
Творчий простір “Діалоги” ( Соборна, 2) хто така Євгенія Печенегова і чому тобі треба на її лекції? 21 рік підземних експедицій — від одеських каменоломень до монастирських печер у Лаврі, від бункерів до склепів на горі Мітрідат, від природних печер до печерних міст. ї маршрут — це не “гуляла по катакомбам з екскурсоводом”, а плазувала по місцях, де карти не працюють, зв’язок не ловить і треба знати, як повернутися живим. Брала участь у справжніх археологічних дослідженнях, керувала експедиціями, створювала карти, рятувала дітей у катакомбах і читала написи, які не бачив ніхто з живих. І тепер вона вперше відкрито ділиться своїм досвідом у проекті “ПІДПРОСТІР. ОДЕСЬКІ КАТАКОМБИ”. 8 лекцій. 8 п’ятниць. Приходь у 18:00 і ти дізнаєшся: — що під твоїми ногами і як виглядає “закрита зона”, куди туристів не пускають — як шукати старі катакомби і за якими ознаками їх датують — чим катакомби відрізняються від звичних печер — чому деякі міфи правдиві, а деяка правда виглядає як фантастика. Організаційний внесок: 150 грн.
Приємне+знання
Стара Одеса Кав’ярня-музей ( провулок Красний 7а, вхід з вул. Грецької) Ви любите шоколад? Як що так, то вирушаймо разом з нами в смачну подорож «Від ритуалу до десерту». Разом розкриємо секрет, як священний напій богів став улюбленим десертом мільйонів. Ви дізнаєтеся: Чим було какао для майя та ацтеків? Яку роль відіграли в популяризації шоколаду християнські ченці? Як непримітні на вигляд какао-боби підтримували міць іспанської монархії? Які забобони і вигадки супроводжували появу шоколаду серед європейців?Запрошуємо всіх, хто любить шоколад, цікавиться історією їжі та культурними трансформаціями, що відбувалися навколо цього особливого продукту. Розповідає Дзерик Ольга, історик і дослідниця гастрономічної культури , пригощає – кав’ярня – музей “Стара Одеса”. Дата і час: 23 травня, 18.00Квиток : 300 грн ( лекція, один напій і шоколадні смаколики). Запис за телефонами: 0502547474 0984906111
Все одразу
Подлипский Станислав, Greta Grape и Стас Подлипский & Клуб Унылых Лиц“Підпілля” знаходиться на Канатній, 79 (код 9). День народження Стаса Підлипського. Вхід вільний донат (бажана сума – 100 грн.)
Музика
- More Music Club (Італійська /Пушкінська, 75) За гарною давньою традицією запрошуємо вас на День народження Капуки – одного із засновників MMC. Для нас грають: Drop the Roof Mist Tower The MMC’s 909 23 травня в More Music Club Початок о 19:00 Вхід – добровільний донат.
- Poncho Snack Art Bar (Gretska 26/28). Улюблені хіти з FELM & Євгеном Бучковським у Пончо! Ця пятниця обіцяє бути особливо теплою — і не тільки через погоду, а завдяки FELM, чий голос розтоплює серця навіть у найпохмуріші дні Починаємо о 20:00!
- МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР “УНІОН (Троїцька, 43) Запрошуємо на вишуканий концерт музики з серіалу “Бріджертони”, де чарівні звуки відомих композицій прозвучать у магічній атмосфері італійського дворику (19.00). Квитки на Concert.ua
Театри. Цього тижня в нас багато прем‘єр, тому про них в першу чергу
- Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 15). “Комедія помилок ПРЕМ’ЄРА” (18.00) Квитки на Concert.ua (якщо є).
- Одеський академічний театр музичної комедії ім. М.Водяного (Пантелеймонівська, 3). Ніч у Венеції (18.00). Прем’єра оперети Й. Штрауса (сина) «Ніч у Венеції» відбулася 3 жовтня 1883 року у Берліні на сцені Міського театру Фрідріха-Вільгельма (пізніше — театр Woltersdorff).В основі австрійської оперети композитор використовує традиції італійської опери-буфф, де прості люди — слуги, селяни обдурюють своїх господарів чи знатних панів. Найдивовижнішим чином, з глибини минулих століть, сам «Король Вальсу», запрошує вас на знаменитий Венеціанський карнавал. Квитки на Concert.ua
- Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Головне, коли! (18:00). Квитки на Concert.ua.
- Beit Grand (Єврейський культурний центр) (Ніжинська 77/79). Матуся на мільйон! 18:00). Квитки на Concert.ua.
- Будинок клоунів (Ольгієвська, 23). Монологи вагіни. Неочікувано сміливі зізнання, відчуття болю та світло надії – історії, що звучатимуть цього вечора, навряд чи можна почути в інших ситуаціях (18.00). Квитки на Concert.ua.
Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Обережно, Єва! (18.00). Квитки на Concert.ua. - Одеський театр юного глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Мій тато – птах! (11.00), але перевіряйте на сайті театру.