Як київські ТЦ/ТРЦ пережили 2020 рік

ТЦ/ТРЦ

Локдаун вдарив по всьому бізнесу, у тому числі й по торговим центрам. 2,5-3 мільярди гривень – стільки орендних платежів, згідно з підрахунками Української Ради Торгових Центрів, втратили ТЦ/ТРЦ Києва за період весняного локдауну, який тривав із середини березня до кінця травня. 

На щастя, після весняного локдауну відкрилися практично всі орендарі торгових центрів Києва. Ключові ТЦ/ТРЦ утримали операторів, частка вільних площ якщо і зросла в окремих об’єктах, то несуттєво. 

У 2020 році через пандемію коронавірусу та спричинені нею кризові явища закрили магазини невеликі та несистемні компанії, які не мали запасу міцності. Також деякі оператори оптимізовували свою фізичну присутність і відмовлялися від нерентабельних локацій.

У період локдауну переговори між орендодавцями та магазинами щодо нових угод переважно призупинились, останні зайняли вичікувальну позицію. Після відкриття ТЦ/ТРЦ і динаміки перших місяців роботи після рестарту оператори повернулися до розмов про плани та розширення. Одночасно спостерігався запуск нових торгових точок сильнішими компаніями. Наприклад, група «Епіцентр К» стала розміщувати свої магазини товарів для дітей E.PIC і галереї декору «Деко», які до цього працювали лише у власних об’єктах компанії, у структурі інших торгових центрів. 

Крім цього, все більше почав розвиватися аутлет-напрям. Наприклад, у 2020 році в ТРЦ DREAM TOWN відкрився мультибрендовий магазин товарів для спорту Intersport Outlet City площею 7000 м2, який став одним із найбільших спортивних аутлетів мережі INTERSPORT. 

Ще один тренд на ринку – відкриття офлайн-точок інтернет-магазинами. Наприклад, онлайн-продавець косметики та парфумерії MAKEUP запустив свій перший фізичний магазин у Києві. Він займає 260 м2 у столичному торгово-розважальному центрі «Атмосфера».

У 2020 році ринок торговельної нерухомості Києва поповнився лише одним об’єктом – це ТРЦ RETROVILLE на проспекті Правди, орендна площа якого становить близько 86 300 м2

Нині на ринку триває будівництво низки торгових об’єктів. Звісно, нестабільність, що спричинена пандемією коронавірусу, може внести подальші корективи в терміни відкриття майбутніх проєктів. Поки ж, за даними компанії UTG, наступного року можна очікувати на відкриття ТРЦ Respublika на Кільцевій дорозі, ТЦ ХIT Mall на проспекті Перемоги, ТРЦ BalticSky у провулку Балтійському, ТЦ Standard One на проспекті Академіка Глушкова. 

Докладніше про події на ринку торговельної нерухомості Києва у 2020 році читайте в статті Сommercial Property.

Джерела фото: RAU, IS

Текст: Марина Паралюш

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *