Мадрид-Київ, або гастролі Вадима Гладкова

Вадим Гладков

Колишній киянин, а нині мешканець Мадрида Вадим Гладков вже давно  систематично й успішно виступає в Національній філармонії України. У нього тут є «свій» слухач, в основному, любителі романтичного стилю в музиці, а саме композитори-романтики (Чайковський, Рахманінов, Ліст та ін.) посідають у репертуарі піаніста чільне місце.

Мені запам’ятався образ Вадима, коли він приїздив із концертом на фестиваль Chamber Music Session 2012 року: невисокого зросту молодий чоловік із жвавими очима, якому явно не комфортна київська осінь, адже він звик до палючого іспанського сонця. Здається, стояв ранній вересень. Накрапав дощ.

Вадим Гладков народився в Києві. Першою вчителькою музики була Людмила Гаврина, його тітка. Потім займався фортепіано із матір’ю, піаністкою Тетяною Гладкової, а відтак вступив до київської спеціалізованої «десятирічки». Національну музичну академію закінчив 1997 року з відзнакою. Будучи студентом, виграв Міжнародний конкурс піаністів Хосейтурбіа (Іспанія), після чого Дмітрій Башкіров запросив його у свій клас у Вищій школі музики королеви Софії в Мадриді. Тож, будучи на останніх курсах консерваторії, поєднував навчання у Києві й Мадриді. А невдовзі й зовсім перебрався до Іспанії. 

У Києві не живе вже понад двадцять років. 

Гладков – лауреат щонайменше трьох міжнародних конкурсів, зокрема володар Золотого Кубка на XIX Міжнародному фестивалі у Пхеньяні (Північна Корея) та премії «Найкращий концертмейстер» на X Міжнародному конкурсі вокалістів Acisclo Fernández Carriedo (Іспанія). До речі, Вадим Гладков успішно поєднує сольне і камерне виконавство, співпрацює із такими музикантами, як Захар Брон, Нікола Бенедетті, Дора Шварцберг, Маюко Каміо, Алісса Маргуліс, Наталія Гутман та інші. 

Вадим Гладков – прекрасний педагог. Він професором фортепіано у Вищій школі музики Катерини Гурської у Мадриді, а також викладає у престижній Міжнародній літній школі в Уельсі. 

У Києві піаніст зіграє знаменитий Перший фортепіанний концерт Петра Чайковського у супроводі філармонічного симфонічного оркестру під орудою Віталія Протасова.  Поза тим, у програмі концерту прозвучить Пасакалія Антона Веберна (ор. 1) та Сюїта з балету «Жар-птиця» Ігоря Стравінського.

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Концерт симфонічної музики за участю Вадима Гладкова (фортепіано)
  • Коли: 8 лютого, 19.00
  • Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *