Мадрид-Київ, або гастролі Вадима Гладкова

Вадим Гладков

Колишній киянин, а нині мешканець Мадрида Вадим Гладков вже давно  систематично й успішно виступає в Національній філармонії України. У нього тут є «свій» слухач, в основному, любителі романтичного стилю в музиці, а саме композитори-романтики (Чайковський, Рахманінов, Ліст та ін.) посідають у репертуарі піаніста чільне місце.

Мені запам’ятався образ Вадима, коли він приїздив із концертом на фестиваль Chamber Music Session 2012 року: невисокого зросту молодий чоловік із жвавими очима, якому явно не комфортна київська осінь, адже він звик до палючого іспанського сонця. Здається, стояв ранній вересень. Накрапав дощ.

Вадим Гладков народився в Києві. Першою вчителькою музики була Людмила Гаврина, його тітка. Потім займався фортепіано із матір’ю, піаністкою Тетяною Гладкової, а відтак вступив до київської спеціалізованої «десятирічки». Національну музичну академію закінчив 1997 року з відзнакою. Будучи студентом, виграв Міжнародний конкурс піаністів Хосейтурбіа (Іспанія), після чого Дмітрій Башкіров запросив його у свій клас у Вищій школі музики королеви Софії в Мадриді. Тож, будучи на останніх курсах консерваторії, поєднував навчання у Києві й Мадриді. А невдовзі й зовсім перебрався до Іспанії. 

У Києві не живе вже понад двадцять років. 

Гладков – лауреат щонайменше трьох міжнародних конкурсів, зокрема володар Золотого Кубка на XIX Міжнародному фестивалі у Пхеньяні (Північна Корея) та премії «Найкращий концертмейстер» на X Міжнародному конкурсі вокалістів Acisclo Fernández Carriedo (Іспанія). До речі, Вадим Гладков успішно поєднує сольне і камерне виконавство, співпрацює із такими музикантами, як Захар Брон, Нікола Бенедетті, Дора Шварцберг, Маюко Каміо, Алісса Маргуліс, Наталія Гутман та інші. 

Вадим Гладков – прекрасний педагог. Він професором фортепіано у Вищій школі музики Катерини Гурської у Мадриді, а також викладає у престижній Міжнародній літній школі в Уельсі. 

У Києві піаніст зіграє знаменитий Перший фортепіанний концерт Петра Чайковського у супроводі філармонічного симфонічного оркестру під орудою Віталія Протасова.  Поза тим, у програмі концерту прозвучить Пасакалія Антона Веберна (ор. 1) та Сюїта з балету «Жар-птиця» Ігоря Стравінського.

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Концерт симфонічної музики за участю Вадима Гладкова (фортепіано)
  • Коли: 8 лютого, 19.00
  • Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *