«Янголи мистецтва»

«Янголи мистецтва»

10 червня у Національній філармонії України відбудеться концерт-реквієм «Янголи мистецтва, присвячений пам’яті про загиблих артистів.

Василь Сліпак
Дмитро Кравець
Ростислав Янчишен
Костянтин Старовицький
Антон Прасоленко
Олександр Снігуровський
Олег Бобало-Яремчук
Сергій Шкварченко
Вадим Хлуп'янець
Юрій Керпатенко
Олександр Шаповал
Роман Барвінок-Скрипаль
Артем Дацишин
Оксана Швець
Паша Лі
Іван Кузьмінський
В’ячеслав Родіонов

Це імена митців, яких ми могли би згадувати зовсім у іншому контексті. Якби не війна. Обставини їхньої смерті дуже різні: хтось загинув на фронті, захищаючи нас із вами від російського агресора (як оперний співак Василь Сліпак, диригент Костянтин Старовицький, дослідник давньої української музики Іван Кузьмінський та багато інших мужніх воїнів), когось було по-звірячому вбито в окупації через проукраїнську позицію (як диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка), хтось загинув внаслідок ворожих ракетних обстрілів (як актриса Молодого театру Оксана Швець). Але всіх їх об’єднувало мистецтво, якому вони служили, допоки…

«Янголи мистецтва» – це, мабуть, найменше, що ми можемо зробити для пам’яті про загиблих митців. Але це те, що ми можемо й мусимо робити передовсім для самих себе. У концерті беруть участь Камерний оркестр «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під орудою художнього керівника й головного диригента Василя Крячка, солісти Ольга Чубарева (сопрано), Тетяна Жук-Сєдова (орган), Наталія Ляшенко (скрипка) та Олександр Рудько (художнє слово).

«Герої не обов’язково мають сталеві м’язи, вони мають сталевий дух, – каже ініціаторка й авторка проєкту, солістка Національної філармонії України Ольга Чубарева. – Як мало ми знали один одного, як багато неймовірних людських якостей виявила війна. Як багато творчих робіт, яскравих подій та виступів загиблих митців залишаться у пам’яті їхніх численних прихильників та поціновувачів мистецтва. Скільки надзвичайних проєктів і шалених мрій залишилось нездійсненними. Серця українців зараз, як ніколи, б’ються в унісон заради Перемоги Світла й Життя».

У програмі – арії з відомих опер Вінченцо Белліні, Джакомо Пуччіні, Антоніна Дворжака, Джузеппе Верді, Ейтора Вілли-Лобоса, а також суто оркестрові номери, зокрема Увертюра до опери «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта, Адажіо для струнних Семюела Барбера та «Ми Є!», парафраз на тему Державного гімну України для скрипки і струнного оркестру Юрія Шевченка.

Між музичними номерами звучатимуть короткі історії із довоєнного життя митців, водночас, на великому екрані транслюватимуться кадри їхньої сценічної й творчої діяльності.

Як своєрідний реквієм у фіналі концерту прозвучить Адажіо Томазо Альбіноні в інтерпретації Ольги Чубаревої, однієї з найкращих, за версією міжнародної премії Adagio Words, виконавиць цього твору.

Цим проєктом Національна філармонія України приєднується до Міжнародного марафону пам’яті Василя Сліпака, який цьогоріч вшановує усіх загиблих митців-воїнів.

Квитки тут

Текст: Олеся Найдюк

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *