Творча тусовка, або як українці популяризують мистецтво під час війни

ПоТВОРЧиЙ

3 червня 2023 року у центрі сучасного українського мистецтва «Білий світ» відбулось відкриття виставки ПоТВОРЧИЙ З’ЇЗД. Це вже третій подібний київський мистецький захід з 2020 року, що залучає молодих митців, об’єднує різні локації та представляє широкий спектр видів і жанрів мистецтва. Цього разу точками резиденції заходу стали ЦСМ «Білий світ» та клуб The Crown. Таким чином, організатори масштабували проект та підготували насичену програму, розділивши захід на 2 окремі складові: галерейну експозицію та арт-маркет з музичною програмою фестивального характеру. 

За словами засновників ПоТВОРЧОГО З’ЇЗДУ, Пана Миколи (aka Коля Кольщик) та Пані Еви (aka AVE EVA), цей проект має на меті популяризувати нестандартне бачення та занурення у бурхливі фантазії молодих українських художників. Вони створюють простір для тих, хто ще не має змоги самостійно експонуватися на великих виставках, та для тих, хто вже має виставковий досвід, проте хоче вийти на нову аудиторію. Такий симбіоз надихає початківців і відчиняє нові двері більш досвідченим художникам, а гості заходу бачать спектр образотворчої думки від аматорської до професійної, маючи змогу познайомитися з митцями ближче та підтримати учасників заходу.

Проект став успішною спробою консолідувати різних за стилем, підходами та жанрами митців у рамках спільного художнього контексту. Цього разу учасниками стали Олена Каїнська, Женя Мачковська, Карина Малеєва, Нотіка Боса, Ксенія Білан, Марія Черничко, Ангеліна Дацюк, Іра Сокур, Саша Луньова, Валерія Кравець, Міша Шизм, Ольга Лісовська, Даріна Дехтяр, Ліза Обуховська, Петро Петровський, Кирило Лєсной, Максим Третяк. 

ПоТВОРЧИЙ

Від живопису до графіки, від колажу до гравюри, від діджитал арту до інсталяції – своїми роботами автори заглиблюються у тему цінності набутого досвіду та формації сенсів. Частина митців додають супровідний текст, що підсилює комунікативну силу їхніх творів, дозволяючи глядачеві увійти у гармонійну взаємодію з ними.

«Цією роботою я продовжую рефлексувати на тему сприйняття себе в новій реальності, в якій українці вимушені жити через повномасштабне вторгнення росії. Я стикаюся з деформацією почуттів та емоцій, живучи у постійному страху та невизначеності. У той же час, через більше ніж рік від початку вторгнення, я переживаю також адаптацію, пристосування до такого ненормального життя», – говорить Женя Мачковська про роботу «Адаптація» (2023).

ПоТВОРЧИЙ

Для кожної людини життя у часи послідовного зміщення соціального та культурного фокусу є визначальним періодом «перепрошиття» себе як особистості. Це може бути досить легким, або ж болючим процесом, проте митці відкрито обмінюються думками та баченням щодо цього. Кожен з авторів демонструє власний внутрішній світ: хтось створює його для того, щоб знайти там прихисток і спокій в буремні часи, для когось – це безпечний простір боротьби зі своїми демонами, а хтось таким чином переживає складні життєві ситуації. 

У цьому контексті знаковими роботами є представлені полотна Олени Каїнської. За словами художниці, вона працює в техніці чистого мистецтва, створюючи текстово-візуальні наративи філософського та психологічного характеру. Олена досліджує теми пошуку внутрішнього спокою, відновлення після травми, вродженої людської доброти, та любові як керуючої сили у всесвіті. Її картини – сновидіння, що ведуть до середини, у підсвідомість, до ядра. У пошуках самого себе глядач подорожує крізь уявний світ, казкові ліси, наповнені символічними образами і архетипічними символами, населені дивними істотами, кожна з яких слугує дороговказом до пункту призначення – серця. 

Творча тусовка, або як українці популяризують мистецтво під час війни

Загалом, виставка викликає враження подорожі-дослідження власного Я митців, які своїми творами прагнуть підкреслити важливість сублімації набутого досвіду та пережитих емоцій. А для тих, хто виступає у ролі глядача – це чудова можливість прослідкувати розкриття потенціалу особистості авторів та порівняти окремі складові цього процесу з власним досвідом та враженнями. 

Авторка тексту — історикиня мистецтв, арт-менеджерка галереї Imagine Point Інна Каленська

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *