На оперній сцені – Євгенія Мірошниченко

Євгенія Мірошниченко

28 листопада у приміщенні Малої опери на Лук’янівці відбудеться прем’єра моноопери-спогаду «Є. Назавжди». Постановка приурочена до дев’яностої річниці з дня народження видатної співачки.

Євгенія Мірошниченко – одна з найяскравіших постатей в українському оперному мистецтві: всесвітньо відома співачка, професорка консерваторії, ініціаторка створення Малої опери… Імпульсивна, з фанатичним ставленням до своєї справи, вона й досі заряджає молодих музикантів: своєю творчістю, поглядами, переконаннями. Саме на її пошану музично-театральна майстерня «RAZOM» підготувала монооперу-спогад «Є. Назавжди».

Творці опери пропонують свій образ оперної діви – щирої, відкритої, прямої. Лібрето має виразно ліричне забарвлення, бо ж створене на основі інтерв’ю Євгенії Семенівни, у яких вона ділиться своїми враженнями про виступи то перед вищим радянським керівництвом, то перед пораненими у шпиталі, розмірковує про призначення артиста, про важливі суспільні проблеми. Червоною ниткою проходить щемка думка: «Ми помираємо не від хвороб, а від образ…»

Євгенія Мірошниченко
Диригент Іван Стецький, композиторка Вікторія Шинкаренко, концертмейстерка Лідія Ночовська  

Водночас постановкою моноопери у приміщенні Малої опери автори звертають увагу на проблему функціонування цієї інституції. Євгенія Мірошниченко була ініціаторкою створення театру для постановок виключно молодих – студентів та випускників консерваторії, бо важливо дати їм майданчик для творчих експериментів та пошуку себе в мистецтві. Втім за життя Євгенія Семенівна не встигла утілити свою ідею, і тепер ця ініціатива застигла. 

Євгенія Мірошниченко
Режисерка Марина Рижова

Режисерка Марина Рижова коментує ідею проєкту: «Я відчуваю потребу тут і зараз поговорити про те, до чого закликала Євгенія Семенівна. Для мене це можливість поговорити безпосередньо із Нею. Думаю, до такого діалогу звернувся кожен з нашої команди протягом цього проєкту. Мені б хотілося, щоб ми знову і знову зверталися до Її слів, а головне – до Її справ. Бо, на жаль, після Неї ніхто так і не взяв на себе відповідальність завершити хоча б історію створення Малої опери. І ми досі сидимо і чекаємо, доки хтось прийде і зробить це за нас».

Цього року річниця видатної співачки відзначалася потужним Міжнародним фестивалем Євгенії Мірошниченко (за підтримки УКФ). В його рамках відбулися концерти у Харкові, Києві, Дніпрі, майстер-класи учнів співачки (Сусанни Чахоян, Сергія Ковніра, Ольги Нагорної, Ольги Безсмертної), вийшли збірки творів з репертуару Є. Мірошниченко («Душа – се конвалія ніжна», упорядниця – Орися Баланко), вокальних вправ, використовуваних оперною дівою (упорядниця – Тамара Ходакова). 

Євгенія Мірошниченко
Концертмейстерка Лідія Ночовська та солістка Наталія Чепченко

Поруч з цим, моноопера-спогад «Є. Назавжди» підготовлена зусиллями ентузіастів, які є учнями учнів Євгенії Семенівни. Для них важливо говорити про співачку, зокрема у просторі художнього твору. І зроблено це, як і належить молодим, виключно заради ідеї.

Саме тому Євгенія Мірошниченко – Є. Назавжди.

Текст: Марина Гордієнко

  • Хто: музично-театральна майстерня «RAZOM» 
  • Коли: 28 листопада о 19.00
  • Де: Мала опера, вул. Дегтярівська, 5
  • Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *