26 фактiв про Довженко Центр

26

10 вересня Довженко-Центру виповнюється 26 років.

  1. 10 вересня 1994 року на честь 100-річчя Олександра Довженка був заснований  централізований архів українського кіно – Довженко-Центр. 
  2. Довженко-Центр є правонаступником Київської кінокопіювальної фабрики, що в СРСР забезпечувала союзні республіки прокатними копіями закордонних і радянських фільмів.
  3. Сьогодні Довженко-Центр – єдиний в Україні член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF). 
  4. Довженко-Центр був режимним об’єктом. З 2017 року тут проводяться регулярні публічні події, а минулоріч заходи Центру відвідали понад 55 000 осіб. 
  5. Довженко-Центр складається з Фільмофонду, Кіноархіву, Музею кіно, Медіатеки та Кінолабораторії.
  6. Колекція фільмів складається з понад 6000 назв (56 043 одиниць зберігання).
  7. Голова фільмофонду Ніна Степанова працює із плівкою понад півстоліття. 
  8. Найстаріший фільм, що зберігається в фондах Довженко-Центру — нітратна плівка 1909 року. Найстаріший художній фільм українського радянського виробництва – 1922 року.
  9. В 2019 році до Центру приєдналася найстаріша українська державна студія анімаційних фільмів – Укранімафільм
  10. Бібліотека кіноархіву містить понад 2000 найменувань книг з історії українського та радянського кіно, періодичних видань про кіно та культуру, каталогів і брошур кінофестивалів тощо.
  11. На базі Довженко-Центру діє єдина в Україні кінолабораторія. Тут виготовляються чорно-білі та кольорові 35 мм копії фільмів, здійснюють технологічну реставрацію та оцифровку кіноплівки.
  12. Останнім фільмом, що друкувався для кінотеатрів на плівці, були «Кіборги».
  13. Довженко-Центр має власне видавництво, в якому вийшло майже 30 книг, DVD та буклетів. Книги “ВУФКУ. Lost&Found” та “Антологія української кінокритики 1920-х” (Том 1 і 2) отримали премії Книжкового Арсеналу. 
  14. З 2017 року на базі Центру працює перформативна платформа «Сцена 6» – майданчик для розвитку незалежних театрів.
  15. Масштабний проект «ВУФКУ. Lost & Found» не лише представив власне багаторічне дослідження науковців Довженко-Центру, а й став виставкою-відкриттям Музею кіно у 2019 році. 
  16. Виставка «Алієнація» – перша міжнародна кіновиставка, присвячена творцеві легендарного Чужого Г. Р. Ґіґеру, створена у співпраці з Посольством Швейцарії.
  17. Довженко-центру та British Council Ukraine започаткували навчальну програму для композиторів Envision Sound. Менторами та гостьовими лекторами серед інших були композитори Майкл Прайс (серіал “Шерлок”, володар “Еммі”), Нейніта Десаї (Бі-бі-сі, HBO та ін.) та Алла Загайкевич (володарка “Золотої Дзиґи”).
  18. В закордонних кіноархівах за останні 5 років було віднайдено та повернуто в Україну три фільми, які раніше вважались утраченими: “Тарас Трясило” (з Франції), “Людина і мавпа” (з Японії), “Свині завжди свині” (з Німеччини). 
  19. Довженко-Центр регулярно влаштовує кіноклуб OLDSCHOOL – ретроспективи українського кіно, зустрічі з авторами та учасниками знімальної групи.
  20. Центр заснував програму Культурфільм, що представляє собою лекції видатних дослідників, кінознавців, культурологів України та світу.  
  21. У 2019 році Довженко-Центр провів 34 події в Україні, за кордоном – 36 ретроспективних заходів
  22. Довженко-Центр започаткував формат музичних кіноперформансів, під час яких відреставровані німі стрічки демонструються на великому екрані у супроводі сучасної музики. Цикл отримав назву КОЛО ДЗИҐИ.
  23. Довженко-Центр проводить НІМІ НОЧІ – найбільший фестиваль німого кіно і сучасної музики у Східній Європі. У 2013 року Довженко-Центр став головним партнером показів, а згодом  – єдиним організатором фестивалю.
  24. В Довженко-Центрі зберігаються особисті архіви відомих діячів кіно, зокрема Сергія Параджанова, Кіри Муратової, Івана Миколайчука, Борислава Брондукова, Богдана Ступки та інших, оригінали макетів діафільмів, виготовлених на кіностудії «Укркінохроніка», кінотехніка.
  25. Медіатека Довженко-Центру робить публічними архівні матеріали. В 2019 році запустила сайт vufku.org, де розмістили текстові і візуальні матеріали про всі втрачені і збережені українські фільми 1920-х років. 
  26. Довженко-Центр – це культурний кластер. Наші резиденти – KoRa, Дикий театр, ГогольFest, ЕТЕР, Довженко.Книги.Кава.Кіно, Інституція Нестабільних Думок та Ruban Production ITP.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *