Імена M17 Sculpture Prize: Анна Тарадіна

Анна Тарадіна

Скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття, яке відкрила для відвідувачів перша премія у галузі тривимірного мистецтва M17 Sculpture Prize.

Номінанти премії – молоді українські митці, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. І сьогодні разом із Центром сучасного мистецтва М17 ми розповімо про номінантів премії, їхні життєві історії і мистецький шлях. Першою у нашому списку стала Анна Тарадіна – мисткиня з Харкова.

Анна Тарадіна народилася у 1998 році в Харківській області. Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв, є двічі випускницею «Школи перформансу» у Львові, випускницею харківської «Школи неспрямованих дій», що також про перформанс. На питання, чому вирішила стати на мистецьку стежку, відповідає:

«А я й не вирішувала, я просто була на ній. А як з’явилася можливість з неї зійти – тут я сповна усвідомила, що це правильний шлях, і мені потрібно рухатися саме ним».

Анна займається графікою, скульптурою, інсталяцією, ленд-артом, перформансом. Усі ці практики авторські думка й тіло спрямовують на прояснення просторових відносин.

«Я часто працюю з простором, створюю роботи, які безпосередньо з ним взаємодіють. Для мене це найкращий спосіб вираження. Простір впливає на мої роботи, а мої роботи, зі свого боку, розкривають цей простір».

Творчість Анни – це розповідь від першої особи. Мисткиня не прагне змінити ним соціум. Але бути якомога чеснішою й у цьому дістати істини для себе і тих, хто схоче розділити її відкриття.

«Хочу, аби створене мною просто існувало у цьому світі. Те, що я роблю, є моїм особистим аналізом та діалогом з навколишнім. Я його створюю, а далі воно вже живе своїм життям».

До шорт-листа номінантів і номінанток на здобуття премії M17 Sculpture Prize Анна увійшла з проєктом «Гербарій».

Авторка про концепцію свого проєкту: «Інсталяція створена під час роботи з колекцією Ботанічного саду Харківського національного університету. Це альтернатива гербарію, що збирається науковцями задля вивчення рослин. Робота “Гербарій” – інший спосіб дослідження рослинного світу, пізнання його через форму і тактильність.

Збирання гербарію – це дуже інтимний процес спілкування з природою, той особливий момент, коли людина звертає увагу на природні структури й починає помічати світ, в якому ми перебуваємо постійно. Намагаючись зберегти цю швидкоплинну мить єднання з природою, ми ховаємо її на книжкових полицях».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Маріанна Вагнер: «Естетика інсталяції відсилає уяву до процесів та ситуації в лабораторії. Це може бути гарною відправною точкою для роздумів про скульптуру в міському просторі, так само як і про те, чого саме потребують організми для розвитку. 

Перформативні якості твору, його потенціал до утворення зв’язків з інституціями, де він встановлюватиметься (як-от, наприклад, ботанічний сад), змушують прикути погляд до самої ідеї таких взаємозв’язків і до того, як вдасться художниці (і як це вдається художникові взагалі) активізувати дискусії про скульптуру, запустити процеси спілкування».

Роботи з портфоліо:

Анна Тарадіна
Анна Тарадіна
«Гудабі». Груповий проєкт, реалізований у межах ленд-арт фестивалю «Міфогенез», 2017
Команда: Родіон Прохоренко, Анна Гурідова, Аліна Русакова, Анна Тарадіна, Олена Мєнжуліна, Світлана Кошелєва, Діна Чмуж, Ліза Крічковська, Віолетта Нагорна, Ксенія Без’язична

Анна Тарадіна
«Брами», 2018, цемент, гіпс, залізо
Імена M17 Sculpture Prize: Анна Тарадіна
«Проєкція іншого», 2017
Кураторський проєкт Олени Мєнжуліної та Анни Тарадіної, реалізований у межах конкурсу молодих кураторів «Без журі і без премій» у галереї COME IN, Харків

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *