Pictoric та «Сільпо»

Pictoric

У лютому одразу у двох локаціях – художніх галереях мережі «Сільпо» відкривається персональна виставка ілюстраторки Анни Андреєвої, яка є активною учасницею Клубу ілюстраторів Pictoric. 

Серія творчих робіт є абсолютно новою і ніде раніше не виставлялась. Kyiv Daily поспілкувався з співзасновниками та співкураторами Kлубу – Олегом Грищенком, Анною Сарвірою та Оленою Старанчук про їхню діяльність, найбільш знакові проєкти в Україні та за кордоном.

Клуб ілюстраторів Pictoric заснований у 2014 році. Ідея створення полягала у розвитку та популяризації якісної української ілюстрації як окремого виду мистецтва в Україні, так і творчості українських художників за кордоном. Ця місія і досі є головною в діяльності організації. Співкуратори клубу – Олег Грищенко, художник-графік, ілюстратор, викладач НАОМА та артдиректор видавництва «Портал», Анна Сарвіра, ілюстраторка та артдиректорка українського анімаційного серіалу «Хоробрі зайці», Олена Старанчук, графічна дизайнерка та викладачка. До окремих проєктів куратори запрошують спеціалістів з різних сфер, які стають партнерами та невід’ємною частиною команди.

Pictoric
Співкуратори Клубу Pictoric Олена Старанчук, Олег Грищенко, Анна Сарвіра (зліва направо)

Залежно від масштабу та теми проєкту залучаються різні українські та міжнародні ілюстратори. Звісно, як у будь-якому творчому угрупуванні, є основний кістяк найбільш активних ілюстраторів – Юлія Тверітіна, Ілля Угнівенко, Анна Андреєва, Анна Іваненко, Женя Полосіна, Поліна Дорошенко, Олена Тихонюк”, – коментують співкуратори Pictoric. Найбільше художників зі всієї України, а саме 45, взяло участь у проєкті про відомих українців, який пропонував альтернативу шаблонним портретам зі шкільних підручників, під назвою «Діячі України». Кожен із ілюстраторів, який входить до клубу Pictoric  самобутній та успішний у своїй сфері, але саме разом вдається робити потужні ілюстраторські проєкти і не лише в України, але й за кордоном.

Так, протягом п’яти років проводилися масштабні міжнародні виставки на «Книжковому Арсеналі», де були презентовані роботи більш ніж 100 українських та іноземних ілюстраторів. Pictoric організовував виставки в Німеччині, Польщі, Португалії, Грузії й в багатьох українських містах. 

“Зокрема, лише у 2020-му році, попри усі труднощі, за підтримки Посольства України пройшла тримісячна грандіозна виставка української ілюстрації в Національній бібліотеці для дітей в  Сеулі (Південна Корея), яка тривє до 31 березня 2021 року. Центральну частину виставки представляли два найпопулярніші проєкти Kлубу ілюстраторів – «Діячі України» та «Yellow&Blue» про унікальні локації та особливості сучасної України”, розповідають співзасновники Клубу.

Разом з мережею «Сільпо» Pictoric створив проєкт «Надзвичайні», присвячений людям та їм професіям, які підтримують щоденний побут і спокій людей під час карантину. Загалом було створено 100 плакатів, які були презентовані в кількох містах України. Також за підтримки «Сільпо» влітку 2020 року відкрилися два творчих простори на правому та лівому березі Києва («Сільпо» по вул. Ярославська, 56а та проспекту Павла Тичини, 1в), де регулярно відбуваються виставки ілюстрації. Це дає змогу більше популяризувати українську ілюстрацію та розширювати професійну спільноту.

Pictoric
Вулична виставка проєкту «Надзвичайні» 

“Виставки в цих просторах проходять як групові, так і персональні, та змінюються щомісяця. В крайній експозиції під назвою «Магія Різдва» взяло участь 12 митців. Через ілюстрації художники спробували передати магічну атмосферу приготування та святкування Різдва. Всі представлені роботи можна придбати аби прикрасити свої оселі чи зробити комусь подарунок”, – додають співкуратори Клубу.

Наступною експозицією, що відкриється одночасно у двох цих просторах у лютому 2021 року, буде персональна виставка графічної дизайнерки та ілюстраторки Анни Андреєвої. Вона є активною учасницею проєктів Pictoric, окрім цього вже довгий час професійно створює графіку для комп’ютерних ігор. Захоплюється також ткацтвом та керамікою, вивчає різні художні матеріали. В її ілюстраціях присутній тонкий гумор, дотепність та гарне стильове рішення. Анна поєднує різні фактури та незвичайні композиції у своїй творчості. Серія творчих робіт, яка буде презентована є абсолютно новою, і ніде раніше не виставлялась. 

Окрім цього, Pictoric курує виставками в кав’ярні-галереї Orthodox (вул. Велика Житомирська, 21а). Тут постійно діє групова виставка українських та закордонних ілюстраторів, щомісяця відкриваються персональні проєкти, проводяться творчі зустрічі, воркшопи та презентації. Це маленький творчий куточок, де збираються ілюстратори, дизайнери та поціновувачі графіки. 

 Спілкувалася: Анастасія Потапенко

  • Що: персональна виставка  ілюстраторки Анни Андреєвої 
  • Коли: лютий 2021 року; графік роботи: пн-нд з 08:00 до 23:00
  • Де: Художня галерея мережі «Сільпо» по вул. Ярославська, 56а та проспекту Павла Тичини, 1в
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *