Анрій Гудима

Анрій Гудима

1 листопада, в Одеській Книгарні-Кав’ярні (ось іх сайт ) відбулася презентація без автора — бо автора більше немає серед нас. Це львів’янин  Анрій Гудима, блогер, письменник, художник, мандрівник ресторатор (останнього часу він був бренд-шефом у львівської мережі реберень) який загинув під Бахмутом 2 липня 2023 року. Він ніколи вже не зможе прийти на презентацію своїх книг. Повернутися до дому. Обняти любиму. 

Ця книга видавництва Старого Лева формально про спеції, але насправді про любов. 

«Так, я знаю, ти її не любиш.  Ти порізала палець, коли мама попросила її нарізати, тобі тоді будо 7 років. Весь час ти ридала, і не розуміла, чому. Тобі крутило в носі, і сльози горошинками капали на порізаний палець. Ти і досі не дуже її любиш, хоч уже доросла жінка. Але давай, я тебе переконаю. Цибуля — найкраща спеція».

Журналістка та письменниця Зоя Казанжи та хазяйка Книгарні Галина Дольник зробили для нас чудову презентацію, на якої бойові друзі і просто друзі та однодумці зачитували по черзі фрагменти книги (прийшов навіть речник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук, чудовий дядька).   І дивно, а може, не дивно, що розповіді про те, як використовувати ту чи іншу спецію, сприймались як захоплюючі історії, бо за ними стояло суцільне життя хорошої, веселої, талановитої людини. Яке закінчилося занадто рано. Також як власник кращого в Одеській області розплідника рослин, художник, фотограф та просвітник Борис Айзенберг, він загинув під Бахмутом в запеклих боях. Гинуть ти, хто створений для життя. Для того, щоб протягом життя  дарити радість. Люди мирних професій. Кухар та садівник. 

Мені шкода, що я читаю їх блоги саме зараз, коли вони перетворилися на поминальники. Там б’ється живе серце. Досі б’ється. 

Якщо говорити про саму книгу, вона і справді сподобається тим, хто любить прянощі, бо прянощі роблять життя яскравим, а приготовлення їжі — це процес, який можна порівняти з любов’ю, бо готовиш завжди не для себе.  Вона дуже приємна на дотик, саме, як ті прянощі, про які вона розповідає, і має розкішні ілюстрації. Книгу ілюстрована художницею Світланою  Фесенко, Андрій, кажуть, встиг побачити ілюстрації і вони йому дуже сподобалися

Андрій Гудима — племінник хазяйки Книгарні-Кав’ярні пані Галини

Зараз воює також її син.

Текст: Марія Галіна

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *