Внутрішні кольори світу

Внутрішні кольори світу

Галерея «Триптих Арт» демонструє виставку «Медіація» львів’янина Аскольда Кучера — романтика від медицини та науковця від мистецтва.

Митник Анрі Руссо, біржовий брокер Поль Гоген, фермерка Анна Мозес — можна довго згадувати імена непрофесійних художників, які відринули свою роботу задля живопису і стали відомими саме у цій сфері. Львівський лікар, доцент, спеціаліст з УЗД-діагностики Аскольд Кучер міг би бути, як вони, зробивши останній крок і залишивши свою професію. Але він водночас медик і художник, людина науки і людина мистецтва.

Ультразвукові промені, що проходять крізь м’які тканини й рідини в організмі людини, створюють зображення на екрані УЗД-прилада. Колись саме ці дивні картини «живої природи» захопили Аскольда Кучера своїм художнім потенціалом і він почав працювати у напрямку відеоарт — у вільний від медичної роботи час. Почав бачити вже не печінки, судини та пухлини, а кольори, ритми, усілякі дива, що їх не бачить сама людина, носій цих див. Згодом Кучер відійшов з етичних причин від демонстрації зображень внутрішнього світу пацієнтів і почав експерементувати з сумішами та рідинами, пропускаючи крізь них ультразвук та фіксуючи результати.  

Роботи, що зібрала виставка «Медіація», — акт вже чистого живописного мистецтва, без додатків «відео» та «science/наукове». Це картини. Свої враження від побаченного на екрані прибору художник (тепер вже залишимо лікаря осторонь) Аскольд Кучер перетворює на абстрактні полотна, якісні, вивірені, професійні. «Бездуховні» фізичні явища трансформуються автором, який перестає бути фіксатором, а стає мистцем.

Чому картини Аскольда Кучера так ваблять? Неможливо забути, що стало поштовхом для їх створення — відкриті ультразвуком таємниці матерії. І цікаво розмірковувати, чому вони надихнули художника, як він вибирав саме цей мотив і ці пігменти, як вів пензлем. Це крутий заміс прогресу та мистецтва, і дуже сучасний живопис у всіх сенсах. Ну а щоб глядачу вже зовсім було цікаво, Кучер ховає на полотні деякі, важливі для нього, символи. Я, здається, побачила рожеві вітрила, піраміду Хеопса та літеру “Є”. Хоча, можливо, це був просто ультразвук.

Текст: Марина Полякова

  • Що: Аскольд Кучер, «Медіація»
  • Де: галерея «Триптих Арт», вул. Десятинна, 13
  • Коли: 12–25 вересня; вівторок-субота 11:00–19:00, неділя-понеділок 11:00–18:00
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *