Нестрашна історія про страшну хворобу

«Бабуся та рак»

«Чорні вівці» збирають кошти на друк дитячої книжки «Бабуся та рак». Книжка показує боротьбу з хворобою дорослого очима дитини. Тут немає похмурих лікарів чи непривітних лікарень, немає складних наукових термінів чи особливостей лікування. Є лише бабуся, до якої «вчепився рак», й онука, яка понад усе прагне відчепити його від рідної людини. 

«Бабуся та рак» – світла й нестрашна історія про страшну хворобу. Вона – про кожну особливу бабусю й усіх онуків світу, які завжди знають найдієвіші способи боротьби з недугою.

Говорити з дітьми про хвороби – незручно. Завжди бракує потрібних слів або існує ймовірність сказати зайве. Тому, коли когось із рідних спіткає лихо, простіше взагалі уникати цієї теми. Але будьмо чесними: деякі речі діти розуміють краще за дорослих, особливо – коли йдеться про беззаперечну віру та підтримку.

«На початку цього року до нас надійшов дуже важливий рукопис молодої письменниці Марії Правди, – говорить головна редакторка дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк. – Я прочитала цей текст і зрозуміла, що страшенно хочу, аби він побачив світ саме у «чорних овечках». Ми видавали книжки про втрати, біль, смерть та на інші проблемні теми. Люди часто обходять їх, кажучи: «а давайте не будемо про сумне». Але життя – це не тільки веселе. «Бабуся та рак» – це арт-бук, який допоможе «увійти» не в біль, а в ситуацію, з якою проживає так багато людей. Це неймовірно важлива тема, якої ми всі боїмося. Згаданий рукопис для нас дуже цінний і я б хотіла, щоб цей проєкт був реалізований, щоб про нього говорили, ним дихали, бо це неймовірно важливий текст». 

Книжка «Бабуся та рак» показує боротьбу з хворобою дорослого очима дитини. Тут немає похмурих лікарів чи непривітних лікарень, немає складних наукових термінів чи особливостей лікування. Є лише бабуся, до якої «вчепився рак», й онука, яка понад усе прагне відчепити його від рідної людини. Ілюстрації до видання зробила художниця Ганна Сурган.

«В основі цієї історії – хвороба моєї мами, бабусі моєї донечки, – говорить Марія Правда. – Я довго шукала слів, аби водночас висловити свої тривоги та сподівання і підтримати рідну людину в непростий період лікування. Я знаю, що на такі серйозні теми в нас із дітьми говорять мало, але також впевнена, що для кожної родини, яку спіткало це лихо, настає час, коли потрібно пояснити малечі, що й чому відбувається. Гадаю, що книжка «Бабуся та рак» може стати для когось стимулом розпочати діалог із дитиною та розповісти їй про важливе».

Для того, щоб книжка «Бабуся та рак» побачила світ, потрібно 123 400 грн. Зробити свій внесок можна на Спільнокошті / Переглянути відеозвернення головної редакторки дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» Христі Венгринюк.  

Довідка про авторку та ілюстраторку:

Марія Правда (Марія Зброй) – журналістка, книжкова блогерка, комунікаторка культурних проєктів. У своїх текстах (рецензіях на різні видання і власній дитячій книжці) акцентує увагу на важливих соціальних темах. Авторка переконана, що з дітьми потрібно бути чесними і не боятися говорити про важливе. В цьому письменниця і вбачає своє завдання. 

Ганна Сурган  народилась у м. Біла Церква в 1985 році. Закінчила КНУКіМ в Миколаєві. Професійна художниця й ілюстраторка. Працює з традиційними матеріалами і в діджитал. Співпрацює з «Видавництвом Старого Лева», видавничо-освітнім проєктом «Портал», а також видавцями в Чехії, Британії та Італії. В ілюстрації для неї важливо передати атмосферу книжки, щоб це допомогло читачеві цілковито зануритися в світ, створений письменником.

А це уривок з книжки. Тільки для читачів Київ Дейлі:

Я, може, і не дізналася б про рака, якби про нього не згадала мама.
Одного вечора вона довго говорила із бабусею телефоном, а тоді вигукнула:
«Ото вже той рак до тебе вчепився!». І чомусь заплакала, коли поклала
слухавку.
Якщо вже мама плаче – справа серйозна. Звісно, вона плаче, коли
бачить нічийних котів на вулиці. Чи коли у мультику хтось губиться, а потім
знаходиться. Але через бабусю вона не плаче ніколи. Тому я й подумала, що
із тим бабусиним раком потрібно щось робити. Бо хоч бабуся й особлива, але
ображати її не можна.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *