Бесіди, культура та гумор

Бесіди

Щиро кажучи в нас на початку літа так багато подій, що я в певної розгубленості – що обрати. Особливо чумовим виявився чомусь саме четвер, — з нами Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Виставки, презентації

 • Нова локація МСМО (Пушкінська, 19) «Термінус». Романтична традиція “споглядання руїн” є метафорою рефлексії, що відображає сам процес становлення культури. Це захоплення постіндустріальною величчю генерує фантазії, які не спрямовані на становлення власної культури, а скоріше на відсунення від постсоціалістичного чи постіндустріального “Іншого”. Термін “ruin porn”, введений письменником та фотографом Джеймсом Д. Гріффіном, спочатку описував тенденцію приїжджих туристів фотографувати Детройт. Вернісаж виставки відбудеться 13 червня 2024 року о 16:00 за новою адресою виставкової діяльності МСМО. Вхід на локацію відбувається за попереднім дзвінком адміністраторці простору: +380 98 643 25 90 – Катерина. Автор виставки: Дмитро Ерліх. Співавтор інсталяції Ілля Петров. Куратор проєкту Андрій Сігунцов.
 • Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеса (Катерининська вулиця, 67). в АРТ-просторі Універсального читального залу триває виставка «Мальовничий настрій» Сергія Саєнко, художника, Віце-президента Спілки художників-мариністів м. Одеси, керівника секції «Приморський бульвар», почесного консула в Одесі від міжнародної організації «Мистецтво без кордонів» Польща („Sztuka bez granic” Polska). Експозиція триватиме до 5 липня 2024р.
 • ОММОК ім. О.В. Блещунова (Польська, 19) «Світло душі». Триває виставка фотографій за підсумками авторського курсу Олександра Якимчука «Композиція та зміст фотографії», що тривав чотири місяці у приміщенні Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова. На виставці представлять роботи шести одеських авторів та шість різних фотостилей. “Виставка «Світло душі» — це історія про життя, дотик до гармонії внутрішнього світу”, — ділиться Якимчук. Виставка триватиме до 23 червня, четвер-неділя, з 11.00 до 17.00.  Вхід за ціною квитка до музею

Суспільне

 • Громадська організація “ПРОЖЕКТОР” и ЯВНЕ МЕДІА (Айвазовский Отель/ Ayvazovsky hotel,  Буніна, 19) 13 червня об 11:00 в конференц-залі готелю “Айвазовський” (Одеса,) команда проєкту «ЯВНЕ МЕДІА» від громадської організації «ПРОЖЕКТОР» проведе тематичну дискусію з майстер-класом з медійної грамотності та інформаційної гігієни ключових спільнот, які зазнають наслідків стигми та дискримінацію. Під час тренінгу ви маєте можливість отримати та оновити навички протидії дезінформації, зловмисними та шкидливими наративам, фейковим новинам, а також підвищити рівень знань інформаційної гігієни та медійної грамотності. Навчальна програма розроблена на основі зібраних в ході проєкту прикладів фейків, пропаганди та ІПСО, що зачіпають вразливі соціальні групи. Реєстрація учасників: тут.
 • Pixelated Realities. Що ми знаємо про співпрацю ЮНЕСКО з Одесою? Які привілеї дає співпраця з ЮНЕСКО? Що криється за заголовками в новинах про ЮНЕСКО в нашому місті? Запрошуємо на лекцію керівниці офісу “Одеса – місто літератури ЮНЕСКО” Майї Дімерлі (17.00). Участь безоплатна, попередня реєстрація обов’язкова.Програма лекції та форма для реєстрації на сайті. ОСВІТНІЙ КУРС ПРО МІСТО – офлайн програма лекцій про сучасні уявлення про Одесу в рамках проєкту підтримки нестоличних міст EU4Culture за фінансуванням Євросоюзу. Де? Спочатку зареєструйтеся. Коли (17.00). Вся програма піксельованих реальнощів тут.
 • Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька вулиця, 49/51)  ICES – The Institute for Central European Strategy, Varoshта ін.  Одеса на перехресті культур. Під час зустрічі ми подивимося на історію Одещини крізь призму національних культур, зробимо синхронний і діахронний зріз мультикультурності. Розглянемо проблему як на рівні міста, так і на рівні регіону. Особливу увагу приділимо розвитку й функціонуванню літературного міфу Одеси. Експертні виступи: Наталя Кондратенко, докторка філологічних наук, професорка кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Євгенія Генова, журналістка, письменниця, авторка книжки «Кримськотатарські родини» (про родини кримських татарів, переселених з окупованого Криму). Дарина Стоянова, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного універстету імені І.І.Мечникова. Модераторка: Зоя Казанжи (18.00)

Мова, освіта

America House Odesa (Грецька, 1а). Ви дуууууже часто питали нас, коли ж в America House Odesa з’являться офлайн-заняття англійською. Ми почули це, тому нарешті запрошуємо на розмовний клуб з native speaker. На першому занятті ви познайомитесь із Френком Хікі — американським волонтером, який 26 років працював детективом в поліції. Також, Френк — автор детективних романів, майже рік мешкає в Одесі, де він допомагає виготовляти маскувальні сітки, готує їжу для біженців, викладає англійську, бальні танці та навіть жіноче карате. Отже, якщо бажаєте попрактикувати англійську з Френком, приходьте на speaking club в America House Odesa (18.30).  Вхід — вільний.  Реєстрація — тут.

Спілкування

Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразлієвська, 7) запрошуєо 18:00 до Дискусійного клубу ВКЮО «ТЕМА». Цього разу в рамках нашого дискусійного клубу ми будемо обговорювати творчість іменитого японського режисера Сатосі Кона, відомого своїми унікальними роботами, що вирізняються глибоким зануренням у психологію персонажів і віртуозною грою з реальністю.  Хочете дізнатися щось нове? Вперед! Бесіди, культура та гумор – що ще потрібно? 

Перформанс

Галерея ARTODESSA (вул. Дерибасівська, Літній театр Міський сад) wARt. плейбек перфоманс Війна та Мистецтво. War & Art. Це протиріччя постає особливо гостро в момент, коли життя найбільш болить та хвилює. У цей складний час суспільство прагне від людини однозначності та “простих” відповідей “так” чи “ні”, “за” чи “проти”, “зараз” чи “після перемоги”… Не можна бути толерантним. Просто обирай!!! Ми плейбек театр НУМО запрошуємо вас в світлий простір галереї ARTODESSA на перфоманс де ви можете поділитись власними історіями свого життя. Розповісти про ваши почуття та сумніви, питання які стають перед вами зараз та ваши вибори. Адже плейбек театр про осмислення цієї реальності через ваши історіі. А ми актори та музикант розділемо їх з вами та відзеркалемо різні їх грані. Чекаємо вас (18.30). 

Музика

 • Творчій простір «Діалоги» (Соборна, 2). Музичний гурт «ЧАРІВНІ МОТАНКИ». Наталія Решетняк-спів, Юлія Лукіяненко-скрипка, Евгеній Сметанін – гітара. Ви почуєте оберемок українських народних пісень веселих та сумних, написаних у період з 15-го по 20-е століття. вхідна плата – донат (18.30). Окрема подяка Юлії Біломлинській за організацію проекта, підтримку та розвиток!
 • More Music Club (Пушкінська, 75) 365° по Фаренгейту – гурт, що грає авторські пісні в жанрах альтернативного року та арт-року. Час довершив звучання гурту більш глибоким ембієнт звучанням, тексти набули інакших сенсів. Postkard — інді-денс і мінімалізм постпанка. Романтика буденності та суворість буття. Це лірика і експресія в одному флаконі. Postkard — це не листівка. Для концерту 13 червня музиканти приготували спеціальну анплагд програму. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 150 грн (частина коштів піде на підтримку ЗСУ.

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Дон Кихот (17.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 15). В приміщенні. Ігри для дорослих (18.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Останнє попередження(18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Сковорода. Сковорода (17.00). Квитки на  Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63

Виставки, презентації

Культурний цент Union та Freedom art gallery (Троїцька, 43). Войцеховський Ярослав – Вiдчуття, 2024.  Нова серія робіт художника досліджує взаємозв’язок поповнення ресурсного стану особистості через практику стародавнього японського мистецтва – шибарі. Додатково на виставці представлена ​​серія ранніх робіт автора. Проект є благодійним і здійснюється за підтримки адвоката Вікторії Нестеренко. Кошти що будуть зібрані на гуманітарну допомогу мешканцям Нікополю (13.00-20.00).

Читання

Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська, 35а) запрошує познайомитися з Анастасією Фроловою. Буде поезія, трошки прози й розмови про мистецтво. Відома одеська мистецтвознавиця Анастасія Фролкова має багато талантів і серед них написання віршів. Хоч вона і не називає себе поетом, але її ліричні замальовки вже мають свою вузьку аудиторію поціновувачів. 14 червня о 16:00 год чекаємо на творчий вечір чарівної Анастасії в простір бібліотеки ім.Е.Багрицького. Анастасія Фролкова – мистецтвознавиця, культуролог, старша наукова співробітниця Одеського музею західного і східного мистецтва.

Краєзнавство, екскурсії

 ГДЕ йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. м. Одеса, вул. Ковальська, 34 кут вул. Спиридонівської. Продовжуємо вивчати вулиці та адреси Одеси, а разом із ними – одеські дворики!  Маршрут вулицями: Ковальська – Тираспольська – Дігтярна – Асташкіна (17.00).  Вартiсть: 300 грн. – дорослі; 150 грн. – школярі. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). 

Музика

 • Одеська обласна філармонія (Буніна, 9) Концерт «Національний одеський філармонійний оркестр. Закриття сезону» в Одесі відбудеться 14 червня 2024 року о 18:00 в Одеській обласній філармонії. Квитки на  Concert.ua.
 • Museum art club (Старобазарный сквер 5). Рокнрольна субота.  Хотіли класної живої музики? Хотіли по танцювати? Це можна зробити у нас, цієї п’ятниці. Тому що ми арт сховище. Тому що у нас безпечно! Все буде Rock’n’roll. Для вас гратимуть: Нижній Світ. Куряча Ніжка (18.00). Вхід: 100 uah Бронь столиків: 0955485363
 •  More Music Club (Пушкінська, 75) ÉNVOYS — молодий український гурт, який експериментує з поєднанням інді-, альтернативного та класичного року, додаючи риси кінематографічності та епічності.She Looks Sad – музика з ридаючим саксофоном і жіночим вокалом, сповнена смутку, бентеги й зажури. Маєток – рок-гурт, що грає відомі зарубіжні пісні, але з власним художнім перекладом на українську. Початок о 18:30 Вхід – донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ)

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Дон Паскуале (17.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Не сподіваючись на мрію (18.00). Квитки  на Concert.ua . 
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Обережно – Єва (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Увага – ведмідь! (11.00). Льовушка (17.00). Квитки на  Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2, стара назва – провулок Некрасова 2). «Вихід» (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *