Привіт із Кракова

Привіт із Кракова

Capella Cracoviensis – вокально-інструментальний колектив із Кракова, хор і оркестр, який спеціалізується на виконанні старовинної музики в традиціях автентичного відтворення партитур.

Крім бароко і ренесансу, в їхньому репертуарі є й сучасна музика. Ці дві сфери загалом дуже часто поєднуються в різних контекстах, очевидно тому, що між ними, як не дивно, багато спільного. 

Капела існує від 1970 року. У Польщі це доволі знаний колектив, який є постійним учасником міжнародних фестивалів старовинної музики (тільки в Кракові їх проводиться декілька щороку), співпрацює із такими зірками бароко як Емма Кіркбі, Марк Мінковскі, здійснює сценічні постановки камерних опер. Щасливий той, хто має у своїй колекції студійні аудіо-альбоми ансамблю. Один з них присвячений творчості Марка-Антуана Шарпантьє та Жана-Батіста Люллі, а інший – мотетам Йоганна Себастьяна Баха. 

У Києві краківчани виступлять не в повному складі, приїдуть лише вокалісти – камерний хор із дванадцяти осіб. 

Відповідно складено й програму. Прозвучать мотети Міколая Зелінського, який вважається одним із найбільших у Польщі майстрів Пізнього Відродження. Цікаво, що на початку XVII століття упродовж кількох років Зелінський працював органістом і диригентом капели архієпископа Войцеха Барановського у Львові. 

Ми почуємо також «Курпські пісні» Кароля Шимановського, який, між іншим, теж мав відношення до України (народився в селі Тимошівка на Черкащині, навчався в музичній школі Густава Нейгауза у Єлизаветграді). 

А обрамленням програми стануть вокальні мініатюри живого класика естонської музики Арво Пярта – Nunc dimittis, «Плач оленя», «Жінка з алебастровою шкатулкою» та інші.    

Диригент – Ян Томаш Адамус. Це людина, яка свого часу керувала кількома фестивалями давньої музики в Польщі, є професійним органістом і клавесиністом, а ще Ян Томаш якось ініціював виконання мадригалів Клаудіо Монтеверді в одному із барів Кракова. 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Концерт старовинної і сучасної музики
  • Коли: 27 вересня, 19.00.
  • Де: Національна філармонія України
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *