Діти з пробірки

Діти з пробірки

25 липня 1978 року народився Луїс Браун. Цей хлопець став всесвітньо відомим і назавжди лишиться в історії просто завдяки факту свого народження. 

А все тому, що Луїс — перша у світі дитина «з пробірки», народжена після процедури екстракорпорального запліднення (in vitro fertilization, ЕКЗ). Процедура полягає в тому, що яйцеклітину забирають з тіла майбутньої матері, проводять її підготовку і запліднюють сперматозоїдами батька в лабораторних умовах. За розробку та впровадження даної процедури англійський вчений Роберт Едвардс у 2010 році отримав Нобелівську премію. Свого часу ця процедура викликала стурбування, зокрема релігійної спільноти, а медійний простір було заповнено жахливими заголовками про появу штучних дітей та людей з конвеєра. Методика стала стандартом лікування безпліддя, а у всьому світі налічується близько 8 мільйонів дітей, що народилися завдяки ЕКЗ, але відлуння від початкового галасу відчувається і зараз. Та не встигло це відлуння зникнути, як нагрянула нова хвиля з берегів ембріології. Китайський вчений Хе Дзянкуй зробив заяву, що в результаті його досліджень народилися дві дівчинки, Лулу і Нана, яким було проведено редагування геному. Дослідники зібрали людей, які були хворі на вірус імунодефіциту і планували завести дітей, після штучного запліднення їх ембріони підлягали генетичному редагуванню для «вимкнення» гену через який вірус потрапляє в клітини людей, таким чином роблячи дітей резистентними до ВІЛ. Ця подія спричинила скандал в науковій спільноті, Китайський уряд почав розслідування, а ми можемо спостерігати за тим, як події, що увійдуть в історію людства, розгортаються на наших очах.

В рамках проекту Nobilitet 2019 цьому буде присвячена ціла лекція. В ролі лектора — Ольга Малюта. Ольга — молекулярний біолог і ембріолог, яка своїми руками проводить процедуру ЕКЗ щоденно. Про процедуру та її історію, а також про:

  • Реальність сюжету фільму-антиутопії «Гаттака» про генетичний відбір найкращих та найздоровіших
  • Навіщо аналізують геном ембріонів і як не допустити зловживання технологіями?
  • Чи дозволять в майбутньому виправляти в геномі «помилки»?

Текст: Тарас Верещак

  • Коли: 21 лютого, о 19:00.
  • Де: ПеремогаSpace, бульвар Шевченка, 62
  • Квитки


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *