Дні науки восени

Дні науки восени

10 листопада відзначається Всесвітній день науки під егідою ЮНЕСКО (повна назва Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку). Цей день присвячений нагадуванню тому який вплив наука має на сучасне суспільство, її важливість у повсякденному житті кожної людини.

Що таке Дні Науки в Україні?

Дні Науки — щорічна науково-популярна акція. У 2013 році група молодих вчених Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України вирішили також долучитись до святкування Всесвітнього дня науки, в холі інституту молоді вчені винесли своє буденне знаряддя – мікроскопи, лабораторних тварин, різноманітні прилади для досліджень. Навіть за відсутності організованої інформаційної підтримки, лише використовуючи соціальні мережі та плакати навколо інституту, відвідувачів зібралося чимало – за підрахунками організаторів близько 500. З того часу проект Дні Науки в Україні проходить щороку, двічі на рік, весною, співпадаючи з державним Днем науки та восени, в честь Всесвітнього дня науки. З кожним разом кількість учасників збільшувалася, проект розростався, долучалися інші наукові та освітні установи, не лише з Києва, а й з інших міст. Цього року проект буде відбуватися 5 рік поспіль. 

Дні Науки — це можливість доторкнутися до науки та відчути її атмосферу.  Це не лише популяризація науки, демонстрації та лекції, це й можливість побачити та поспілкуватися з науковцями в «природних» для них умовах, побачити як виглядають наукові установи, та що собою являє наука в Україні.

Дні Науки 2018 — Київ

Програма цьогорічних  «Днів» в Києві дуже широка, щось цікаве зможе знайти кожен. Можливість власноруч провести експеримент, побачити справжнє ГМО,  виділити ДНК, побачити власні клітини, клітини бактерій, одноклітинних, грибів та водоростей в мікроскоп, провести власне археологічне дослідження, створити шифр та пройти квест, взяти участь в екскурсії першою астрономічною обсерваторією Києва або побувати в музеї мистецтв, подивитися кіно і обговорити його з вченими – все це в стінах наукових інститутів, університетів та музеїв. Окрім експериментів, демонстрацій та майстер класів, науковці розповідатимуть лекції, наприклад  про фундаментальні фізичні явища та  елементарні часточки, генетичні технології та досягнення сучасної медицини, про мистецтво та літературу, мозок та нейронауки, все про Нобелівські премії, про біологію птахів, китів та дельфінів, про гриби, про політику історію та археологію і багато іншого.

Текст: Тарас Верещак

  • Коли: події відбуватимуться в Києві на вихідних, 10-11 листопада. 
  • Повний опис програми та всього, що відбуватиметься займає кілька сторінок, тому детальну інформацію, адреси установ, що прийматимуть участь та розклад шукайте в офіційній програмі та на сторінках соц.мереж: 
  • тут
  • на сайті
  • або тут
  • Заходи Днів Науки розраховані на людей будь-якого віку та освіти. Всі заходи в рамках Днів Науки безкоштовні. Будьте уважні, деякі події потребують реєстрації, про що мають відмітку в програмі. 
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *