Вечір під гітару

Dmytro Radzetskyi

Перший концерт KORA Late Night Show цього року (Dmytro Radzetskyi, соло) відбудеться 6 квітня о 17:00, онлайн.

Не пам’ятаю, коли вперше почула гру Дмитра Радзецького, але пам’ятаю як — гітара, зіграна наживо, використовувалася як семпльована, а семпли використовувалися, наче це й не семпли зовсім. І крім усього іншого – звук! Такий бездоганний звук рідко де почуєш. Багатошаровий, він народжував таку стереопанораму, що здавалося — при кожному новому уважному прослуховуванні можна знайти новий, раніше не помічений відтінок, або звукові нюанси. Все це робить будь-який концерт Діми святом — для розуму, для душі, для вух.

Ви звичайно пам’ятаєте концерти КОРИ часів ковіду — «будь-яка музика хороша, крім нудної». КОРА була і залишається як територія спротиву та опору — часу, обставин, тоді — епідемії. Тепер – війні. 

Отже, перший концерт KORA Late Night Show цього року — круто, поїхали, питання-відповідь.

Ти пом’ятаєш свій останній концерт до війни? Де і як це було?

— З 17-го по 19-е лютого у нас с братом Сергієм Радзецьким був перший в цьому році невеличкий тур в нашому дуеті «RADZ» — Біла Церква, Черкаси, Сміла. Уже в дорозі ми розуміли важкість ситуації в країні, але намагалися думати про наші концерти… Вже на березень у нас була в планах наступна частина цього туру у Сумах і Чернігові. Віримо, що одного дня заграємо там з ще більшою силою.

Як війна змінила (зруйнувала) твої плани?
—Насправді навпаки – тільки ще більше загартувала і дала усвідомлення  в необхідності працювати і досягати цілей ще наполегливіше. Точно не зруйнувала, я в цьому впевнений. Перші дні, звісно, стан був розгублений, але дуже швидко прийшло усвідомлення того, що для нашого життя вкрай необхідно щоб кожен з нас займався тією справою, в якій є професіоналом – таким чином ми усі будуємо наше найкраще майбутнє.

Що як музикант ти зараз можеш робити — грати, творити…?
— Намагаюсь і те і інше. А також же встигаю викладати дистанційно музику. Дуже швидко побачив, що це дійсно домагає як мені, так і учням – відволіктися, розгрузити свідомість, переключити увагу – і тоді решта часу проходить у більш емоційно-контрольованому стані.

Твій концерт першій у новому сезоні «КОРИ» — про що буде новий цикл?

— Поки що основним посилом це зробити було бажання «говорити» зі світом своєю музикою. Привертати до нас увагу, до нашої культури, до нашої країни. Наскільки це буде можливо технічно надаватимемо можливість виступити у нас усім охочим, щоб кожен мав можливість «висловитися». І, звісно, сподіваємось на благодійні внески, які ми передаватимемо у фонди підтримки українців. Тому активно просуватимемо ці стріми закордон.

Що саме ти готуєш, яку програму для цього концерту?
— Оскільки часу на підготовку не багато, гратиму свої давні твори – сольні для моєї Радз-гітари, п’єси з репертуару нашого з Сергієм дуету, декілька перекладень і обробок інших авторів. Якщо в наступних випусках ще вдасться мені виступити – планую готувати якісь нові твори.

В тебе є перелік того, що ти зробиш одразу після війни?

— Думаю, що зараз немає людини, у якої б не було такого переліку! Але я не годую себе захмарними речами, а намагаюсь робити усе що хочеться і необхідно — вже зараз, в цей час. Адже життя триває будь-коли.

Текст: Віка Федоріна

  • Що: KORA Late Night Show: Dmytro Radzetskyi
  • Коли: 6 квітня о 17:00
  • Де? Тут!
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *