Все про Маркуса Гольдмана

Все про Маркуса Гольдмана

Роман «Правда про справу Гаррі Квеберта» вийшов у 2012 році, він витончено скроєний і гарно зшитий. 27-річний швейцарець Жоель Діккер написав бестселер, виданий в 45 країнах на 32 мовах.

Детектив, який трохи більш, ніж лише детектив: швидше — це постмодерністська гра автора з читачем, в якій Деккер доб’ється головного. А саме, він витримує інтригу до кінця, підсовує читачеві один помилковий фінал за іншим, і до останньої сторінки не буде зрозуміло, хто вбив Лору, то є Нолу. Белетристика з хорошим текстом, окреме спасибі діалогам героя з його єврейською мамою. Величезний роман (700 сторінок), а читається швидко. При цьому Діккер примудряється бути справжнім і зворушливим, при читанні здавалося, що це буде заважати екранізації. Помилкова думка.

У 2017 році справа Гаррі Квеберта перетворилося в 10-серійний серіал, а вийшов він вже у 2018. У Жоеля Діккера та Умберто Еко один режисер — Жан-Жак Анно. Гаррі Квеберта грає актор Патрік Демпсі, відомий з американського серіалу «Анатомія Грей». А роль Маркуса Ґольдмана дісталась ще одному американському актору – Бену Шнетцеру, якого глядачі знають з фільмів «Warcraft: початок» та «Книжкова злодійка».

Кіно плюс книга — все як ми любимо, для постійних суперечок «що краще?».

У 2015 році вже 30-річний Жоель Діккер написав «Книгу Балтіморів», яка принесла йому Гран-прі Французької академії та Гонкурівську премію ліцеїстів, — сімейна сага з героєм з «Квеберта» Маркусом Гольдманом.

Обидві книги вийшли українською, вгадайте, в якому видавництві.

Діккер Жоель. Правда про справу Гаррі Квеберта. 2017, 704 ст.
Діккер Жоель. Книга Балтиморів. 2018, 544 ст. — Переклад обох: Леонід Кононович. Л.: «Видавництво Старого Лева»

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *