Феміністки не носять рожевого

Феміністки не носять рожевого

Коли мова заходить про гендерну дискримінацію, мало хто залишається байдужим. Люди або визнають проблему, або ж всіляко її заперечують. Хоча феміністичний рух в Україні можна назвати доволі молодим, у порівнянні з діяльністю західних колежанок, останніми роками він все більше пожвавлюється.

Жіночі марші на 8 березня стають все масштабнішими, з’являється вибірка подій, присвячена жіночому активізму. На книжкових полицях збільшується кількість перекладів і перевидань. Наприклад, «Другу стать» Сімони де Бовуар, що була перевидана 2 роки назад, вже майже неможливо дістати. І, що навіть важливіше, український нон-фікшн, присвячений фемінізму, теж отримує свій голос – від соціології до історії і філології. Навіть сучасний правопис закріпив вживання фемінітивів, які ще пару років назад викликали різке неприйняття.

Не дивно й те, що на таке пожвавлення є подекуди негативна реакція. Фемінізм завжди збирав чималу кількість супротивників, які не підтримують жіночий рух з тих чи інших міркувань. Проблема у тому, що часто таке різке сприйняття базується на викривленому розумінні, що ж таке фемінізм і хто такі феміністки. Якою б якісною не була сучасна науково-популярна література з жіночих студій, вона не завжди може розвіяти поверхневі омани і стереотипи. Феміністки не носять рожеве і не фарбуються? Ненавидять чоловіків і хочуть домінувати? Серйозно?

Для всіх тих, хто досі не можу розібратися, що ж таке фемінізм, ідеально пасує книжка Скарлетт Кертіс «Феміністи не носять рожевого та інші вигадки». Це не деконструкція гендеру і критика сучасного суспільного ладу. Це збірка есеїв сучасних видатних жінок – акторок, співачок, блогерок, письменниць і активісток, які розповідають про дуже приватні і побутові речі, і чому вони всі пов’язані з фемінізмом. Для тих, хто пропустив презентацію книжки на Книжковому Арсеналі, є змога надолужити і подискутувати про сучасний фемінізм разом з продюсеркою Надією Зайончковською, курівницею Оленою Єна, дизайнеркою Марією Маслій, бізнесвумен та письменницею Славою Світовою. Модеруватиме розмову редакторка видання L’Officiel Наталія Васюра.

Текст: Дарина Подгорнова

  • Що: Феміністки не носять рожевого. Серйозно? Приватні історії про фемінізм.
  • Де: Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9б.
  • Коли: 9 липня, вівторок, о 19.00
  • Вхід вільний за попередньою реєстрацією,
  • Покликання на подію
  • Детальніше про книжку.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *