Від Шуберта до Ретинського

156-й концертний сезон

13 вересня музикою Йоганнеса Брамса, Ріхарда Штрауса і Валентина Сильвестрова Національна філармонія відкриває новий сезон.

156-й концертний сезон столичної філармонії обіцяє бути якщо не україноцентричним, то принаймні дуже щедрим щодо української музики, зокрема сучасної. 

Вже на концерті-відкритті поруч з європейськими класиками прозвучить Кантата №4 для голосу, фортепіано і оркестру Валентина Сильвестрова. Виконавці – Лілія Гревцова (сопрано), Крістофер Парк (фортепіано, Німеччина), філармонічний симфонічний оркестр під орудою Миколи Дядюри. Відтак у програмі одного з концертів фестивалю «КVІНТОФест» (15-19 вересня) – музика Євгена Станковича.

26 вересня – концерт Австрійського ансамблю Trio Immersio, що, крім тріо Франца Шуберта і Дмітрія Шостаковича, представить прем’єру твору сучасного українського композитора Золтана Алмаші.

Два проєкти у поточному сезоні презентує піаніст Євген Громов: 29 жовтня – «Гра рефренів», де прозвучить музика Бели Бартока і киянина Володимира Загорцева (концерт присвячено 75-річчю від дня народження композитора), а 26 лютого – «Відображення. Борис Лятошинський і його час» (2020-го виповнюється 125 років від дня народження Лятошинського).

Також українську програму представляють концерти «На березі вічності. Іван Карабиць» (17 січня), авторський вечір композиторки Вікторії Польової (5 березня) та «Візіонери звуку» від вокального ансамблю сучасної музики «Alter Ratio» (25 квітня), де прозвучать твори Максима Шалигіна, Олексія Ретинського, Максима Коломійця та Анни Корсун. Стосовно Alter Ratio, відносно молодого, але дуже цікавого, по-своєму експериментального ансамблю, то його співпраця з філармонією почалася минулого сезону. Тоді на концерті звучали ті ж імена (крім Анни Корсун). Концерт аншлаговим, звичайно, не був, але зібрав «свого» слухача і як для такої незвичної програми відбувся доволі успішно. Продовження співпраці символічне, свідчить про гарну тенденцію, яка, хочеться вірити, із кожним наступним концертним сезоном київської філармонії лиш набиратиме обертів.

Текст: Олеся Найдюк

Де: Національна філармонія України

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *