Філармонія на карантині

Філармонія на карантині

Але онлайн. Слухаймо разом найцікавіші філармонійні концерти у режимі онлайн-трансляцій на офіційній сторінці Національної філармонії України в Facebook.

19 квітня, неділя 

Моцарт Симфонія №7. Меса Brevis

У Великдень – фрагменти концерту від 10 травня 2019 року, де разом із творами Сергія Прокоф’єва звучала музика Вольфганга Амадея Моцарта.

Сьома симфонія Моцарта написана навесні 1768-го, коли композитору було 12 років. І лише через два роки він стане наймолодшим членом Болонської академії, де у ці роки також вчився й український класик Максим Березовський.

Окрім симфонії, тоді звучала й моцартівська Messa brevis. Месу виконував дитячий хор «Щедрик» Палацу дітей та юнацтва Печерського району міста Києва (художній керівник і головний диригент – Маріанна Сабліна), який існує вже майже пів століття та вважається еталоном дитячого хорового співу в Україні у супроводі академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова. Солістами були Валентина Матюшенко (сопрано), Ірина Вежневець (сопрано), Ольга Табуліна (мецо-сопрано).

22 квітня, середа

Бах. Чайковський. Брамс

Концерт від 11 лютого 2017 року, де легендарний Київський камерний оркестр був під орудою французького диригента Ніколя Краузе. Тоді звучали твори Йоганна Себастьяна Баха, Йоганнеса Брамса та Петра Чайковського.

Зокрема, звучала «Серенада для струнного оркестру» Петра Чайковського, створена 1880-го, є не менш популярною, ніж «Маленька нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта. Так, у цьому творі Чайковського проявляється «моцартівське» відчуття форми, легкість та прозорість фактури. «Серенаду» композитор присвятив німецькому віолончелісту, диригенту, композитору та педагогу Карлу Альбрехту.

Отже, у програмі цієї трансляції:

  1. Й. С. Бах – Бранденбурзький концерт № 3.
  2. П. Чайковський «Серенада для струнного оркестру».
  3. Й. Брамс. Угорський танець №5.
  4. Й. Брамс. Угорський танець №6.

25 квітня, субота 

Моцарт. Реквієм. До річниці Чорнобильської трагедії

Концерт від 20 лютого 2017 року, який був присвячений пам’яті Небесної сотні. Нагадаємо, що Національна філармонія України першою здійснила концерт-пам’яті героям, відразу після трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві. Цю трансляцію присвячуємо пам’яті тих, хто постраждав від наслідків Чорнобильської трагедії 1986 року.

Відомо, реквієм – заупокійна меса. Моцартівський «Реквієм» завершили його учень і друг Франц Ксавер Зюсмайєр та знайомий Йозеф Ейблер. Але твір залишається одним із найпопулярніших серед шедеврів класика. Цього вечора слухаємо його у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко) під орудою Богдана Пліша. Солістами виступили Іванна Пліш (сопрано), Валерія Мудра (мецо-сопрано), Олександр Чувпило (тенор), Тарас Бережанський (бас).

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *