Фруміна, Фраєрман та Пітер Померанцев

Фруміна

Літо доходить до вищої астрономічної точки, а ми майже й не помітили, тому що в нас багато справ. Треба хоч на мить зупинитися і подивитися навколо, поки в нас довге світло і теплі вечори. До речі подій трошки менше ніж в минулий шалений четвер, то можна спокійно обирати собі все, що сподобається (майте на увазі, що субота та неділя обіцяють бути насиченими), — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

20 червня, четвер

Книги

Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразліївська, 7). 15 років тому одесити Борис та Едуард Амчиславські розпочали випуск книг про життя та творчість нашого видатного земляка Леоніда Йосиповича Утьосова. Зараз кількість найменувань таких книжок перевищила 25. Одна з головних складових проєкту – «Утьосівська енциклопедія», де зібрано найдетальнішу інформацію про Л.Утьосова, його життя та творчість, людей, які так чи інакше мали відношення до нього. Про масштабність та унікальність цієї роботи свідчить хоча б такий факт: у перших трьох томах вміщено інформацію лише на початкові букви від А до К. Нещодавно вийшов третій том «Утьосівської енциклопедії»: З-К. Його презентація відбудеться 20 червня о 17:00 у Всесвітньому Клубі одеситів. 

Персоналії

Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim”/ Еврейский музей Одессы (Нежинская). У неї не було звань тих, що дають, якими нагороджують та заохочують. Але вона створила собі ім’я – Діна Михайлівна Фруміна – одне єдине, воно зароблене працею всього життя і високо цінується у професійному середовищі. Тонкий художник і тендітна жінка, що має неймовірну внутрішню стійкість. Гідність та жіночність пронизували всі її слова та дії. І десь у самій глибині – дуже міцний стрижень – опора особистості в життєвих труднощах, у протистоянні системі, у збереженні вірності своєму творчому шляху. Зустріч з Тамарою Петрівною Михайличенко допоможе нам глибше дізнатися про цього дивовижного художника. Запис на зустріч за номером 0503923088. Участь у заході – благодійний внесок на ваш розсуд (18.00). 

Суспільне

Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська, 35а) Мирослава СтаршеваиОксана Муравльова. Презентація волонтерського проекту Мапа України. Обійми в Одесі.Захід офлайн 15.00. Зум-формат за посиланням. Для створення карти було надіслано мотанки з усіх куточків країни.

Виставки

 • Центральна міська бібліотекеа ім. Івана Франка (Книжковий провулок 1а). Смак літа. Виставка робіт Надії Кічук (16.00).
 • Museum of Odesa Modern Art та Одеський музей західного та східного мистецтва (Пушкінська, 9). Триває виставка «Теофіл Фраєрман та Олег Соколов. Засновник та Послідовник» присвячену сторіччю Одеського Музею Західного і Східного Мистецтва. Виставка демонструє важливі етапи розвитку одеського мистецтва та вшановує двох видатних діячів, які зробили вагомий внесок у культурну спадщину міста. Експозиція вміщує твори з різних колекцій та триватиме до 3 вересня 2024 року.
 • ОММОК ім. О.В. Блещунова (Польська, 19) Світло душі». Триває виставка фотографій за підсумками авторського курсу Олександра Якимчука «Композиція та зміст фотографії», що тривав чотири місяці у приміщенні Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова. На виставці представлять роботи шести одеських авторів та шість різних фотостилей. “Виставка «Світло душі» — це історія про життя, дотик до гармонії внутрішнього світу”, — ділиться Якимчук. Виставка триватиме до 23 червня, четвер-неділя, з 11.00 до 17.00.  Вхід за ціною квитка до музею

Суспільне

Pixelated Realities. лекція (безоплатна) в рамках проєкту освітнього курсу про місто. Хрест, чашка і палац – зацифрування культурної спадщини в Одесі (17.00).Про лектора: Олексій Воронко – 3D-художник, скульптор-фотограмметрист. Програма та реєстрація на лекцію: тут. ОСВІТНІЙ КУРС ПРО МІСТО – офлайн програма лекцій про сучасні уявлення про Одесу в рамках проєкту підтримки нестоличних міст EU4Culture за фінансуванням Євросоюзу. Де? Спочатку зареєструйтеся. Коли (17.00). Вся програма Піксельованих реальнощів тут.

Мова, освіта

America House Odesa (Грецька, 1а).  Запрошуємо на розмовний клуб із Френком Хікі — американським волонтером, який 26 років працював детективом в поліції. Також, Френк — автор детективних романів, майже рік мешкає в Одесі, де він допомагає виготовляти маскувальні сітки, готує їжу для ВПО, викладає англійську, бальні танці та навіть жіноче карате. Якщо бажаєте попрактикувати англійську з Френком, приходьте на speaking club в America House Odesa. Тема зустрічі — паперові чи електронні книжки. Що оберете ви? Кількість місць обмежена — задля продуктивної практики англійської. Отже, радимо одразу реєструватись (18:30). Вхід — вільний. Реєстрація — here.

Музика

 • More Music Club (Пушкінська, 75)  Vinyl Dudes – це серія подій, що присвячена аналоговому звучанню улюблених альбомів усіх часів. Цього разу пропонуємо вам Vinyl Dudes: dark edition. Звучатимуть різноманітні похмурі напрямки – від постпанку, готік року і дарквейву до лоу року, дарк фолку, психоделіки 70-х і etc. Поціновувачі якісного звуку знайдуть собі місце і затишок 20 червня в More Music Club. Бери свої платівки, пропонуй діджеям, міняйся з іншими, продавай чи даруй. Обмінюйся досвідом за бокалом холодного пивка. Двері о 18:00. Початок о 19:00. Вхід: донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).  
 • Одеська обласна філармонія (Буніна, 15). Цього вечора для вас лунатимуть джазові, популярні, рок-композиції з репертуару українських та світових авторів та колективів: The Hardkiss, Дж. Гершвін (Summertime), Evanescence (My Immortal), Nightwish (Sleeping Sun) та багато інших творів, та ін. Квитки  на Concert.ua

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Шопеніана. Пахіта  (17.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Чоловік для Памели (18.00). Квитки  на Concert.ua.  

21   червня, п’ятниця

Терапія

Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська, 35-а). По пʼятницях з 21.06.24 р. о 13:00 год зустріч з психологинею Іриною Касіян. Метою курсу є надання учасникам знань та практичних навичок з психологічної підтримки, відновлення ментального здоров’я та зменшення негативних наслідків, спричинених кризовою подією. Вхід вільний 

Мандри

Vic Tory (Грецька вулиця, 7). Як не загубитися в аеропорту. Аеропорти мають окрему логіку та купу правил, про які вас ніхто не попереджає заздалегідь, але, як і в законодавстві, незнання цих «внутрішніх законів» не звільняє Вас від відповідальності. Під-час лекції зустрічі «Як не загубитися в аеропорту?» соло-мандрівниця Вікторія Саломатіна поділиться з вами безцінним досвідом користування аеропортами і майже за руку проведе по всіх етапах перевірки пасажирів на шляху до омріяного трапу літака.  Як не залишити півгаманця та піввалізи на перевірках багажу?  Чому на борт заборонено проносити воду або інші рідини?  Як вдягтися в аеропорт, щоб швидко і комфортно дістатися літака?  Чи безпечно ночувати в аеропортах? На ці та інші питання ви зможете отримати відповіді вже 21 червня (П’ятниця) о 18.00 в кав’ярні / книгарні “Паперове життя” (вул. Грецька 7). Лайфхаки та цікаві історії гарантовано! Вхід – 250 грн. Обов’язкова реєстрація! Заявки на участь лишайте в коментарях.


Виставки, презентації (Відкриття/ Закриття)

Вадим Луговцов (Мост Коцебу). Дорогі друзі! Цієї п’ятниці, 21-го червня, у легендарному гаражі (“Garage Gallery”), я хочу урочисто (але без пафосу!) закрити виставку “Інша Зброя”! “Зброя” виявилася дуже дієвою, буде продовження, але пізніше! На закритті презентую новий арт-об’єкт для цієї серії робіт. Що буде: музика , танці, спілкування …. спілкування … спілкування і може щось більше!

Кіно

America House Odesa (Грецька, 1а). Влітку 1983 року, в Італії, 17-річний Еліо зав’язує стосунки, які змінюють життя, з харизматичним науковим співробітником свого батька Олівером. Дивимось одну із найвідоміших та найзворушливіших мелодрам останніх років — з Тімоті Шоломе та Армі Хамером в головних ролях.  Показ відбудеться англійською мовою, для аудиторії 18+. 21 червня о 18.30.  вул.Грецька 1а.  Вхід вільний.  Реєстрація за посиланням: тут.

Читання

 • Artodessa (Літній театр Міського саду).  Запрошуємо на творчий вечір Олександра Аванесова, воїна та поета.
  На поетичному вечорі пролунають вірші у виконанні автора – зі збірки «Акорди війни», презентованої в рамках мистецького проекту. Ілюстраціями до книги виступає графіка Андрія Роїка, представлена ​​у просторі галереї.
  Захід підведе підсумок виставки «Інверсія життя», яка стала важливою та яскравою подією для нашого міста (17.00).
 • Всесвітній клуб Одеситів (Маразліївська, 7) запрошує на вечір, присвячений п’ятдесятиріччю союзу Людмили Самодаєвої та Ігоря Потоцького. На вечорі виступлять відомі музиканти: Олена Єргієва – Заслужена артистка України, композитор Людмила Самодаєва, співак і композитор Андрій Малініч. Обов’язково будуть імпровізації віршів і музики! А також сюприз! Благодійний внесок за бажанням. Чекаємо вас 21 червня о 17:00

Суспільне

Дискусія про культуру від проєкту Odesa Decolonization. Подія складатиметься з двох частин: дискусії із запрошеними експертами та з презентації напрацювань Пітера Померанцева з дослідження пропаганди, зокрема, в одеських міфах. Розглянемо контрміф разом із наративами, діями та можливими ініціативами з підтримки оновленого іміджу Одеси.  Про що поговоримо? Деколонізація в культурі: де ми наразі та куди йдемо? З якими викликами стикаються культурні інституції під час війни? Яким чином культура допомагає фандрейзити військову підтримку?  Як бізнес, громада та культурні інституції можуть взаємодіяти та підсилювати одне одного? Мистецькі та літературні резиденції: яка від них користь місту та країні?(16.30). Реєстрація тут.  З міркувань безпеки та враховуючи обмежену кількість місць в залі участь в події можлива виключно після реєстрації.

Краєзнавство, екскурсії

ГДЕ йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід.  вул. Ковальська, 34 кут вул. Спиридонівської. Друзі! Продовжуємо вивчати вулиці та адреси Одеси, а разом із ними – одеські дворики! У цій прогулянці:‍ Маршрут вулицями: Ковальська – Тираспольська – Дігтярна – Асташкіна.   (17.00).  Вартiсть: 300 грн. – дорослі; 150 грн. – школярі. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). 

Музика

 • Poncho Snack Art Bar (Грецька 26/28) в нашому Пончо барі вас чекає чарівний музичний вечір з джазовим дуетом JAZZETES! Ця дивовижна співоча команда, Діана та Євгенія, здатна закохати серця кожного своїм виконанням (20.00)
 •  More Music Club (Пушкінська, 75)  Довгоочікуване повернення на сцену відомої одеської alternative / nu metal групи Mr.Gray 21 червня в More Music Club. DVOBIY –  альтернативний метал та металкор, який винищує своїм вокалом і музикою.Freakadelix – це бессмертні пісні праотців важкого звуку, британців Black Sabbath у виконанні досвідчених одеських музикантів. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 150 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1).Опера, мюзікл і джаз (18.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Фантастична плутанина (18.00). Квитки  на Concert.ua . 
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Вій (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Увага – ведмідь! (11.00). Кайдашева сім’я (17.00). Квитки на  Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2, стара назва – провулок Некрасова 2). «Привид»  (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *