Герлен, Viennale та Ван Гог

Герлен

Будапешт, Париж, Брюссель, Відень, Потсдам: що побачити та почути в Європі у жовтні.

Будапешт 

Герлен.Cafe Budapest
  • Фестиваль сучасного мистецтва Cafe Budapest
  • 4–20 жовтня

Програма фестивалю включає понад 250 подій, на 47 різних майданчиків. В рамках фестивалю також відбудеться «Арт-ринок» – найбільша ярмарка сучасного мистецтва у Східній Європі. У ній візьмуть участь близько 500 митців, арт-дилерів та колекціонерів. Слідкуйте за календарем фестивалю, адже, близько 80 подій можна буде відвідати безкоштовно. 

Париж 

Герлен. Музей Оранжері
Paul Signac (1863-1935)
Portrait de Fénéon. Opus 217. Sur l’émail d’un fond rythmique de mesures et d’angles, de tons et de teintes, portrait de M. Félix Fénéon en 1890
1890-1891. Huile sur toile. H. 73,5 ; L. 92,5 cm
New York, MoMA
  • Музей Оранжері 
  • 16 жовтня–27 січня 2020 року
  • Виставка  «Феликс Фенеон. Час модерна: від Сера до Матіса»

Виставка буде присвячена редактору, арт-критику, колекціонеру,  власнику галереї. Фенеон — один з перших, хто висловив підтримку футуристам та організував їм виставку. У музеї Оранжері будуть представлені роботи з колекції Фенеона, картини Жоржа Сера, Поля Сіньяка, Модільяні, Дега, Боннара, Матісса та їх сучасників. Куратори виставки вважають, що саме розмаїття робіт, які любив Фенеон продемонструють світу його незвичайну особистість. 

  • Лувр
  • 24 жовтня–24 лютого 2020 року 
  • Ретроспектива творчості Леонардо да Вінчі 

Присвячена 500-літтю зі дня смерті Леонадро да Вінчі. Оскільки перед своєю смертю він працював придворним художником короля Франциска І,  Лувр володіє майже третьою частиною його картин. Відвідавши ретроспективу ви точно зможете побачити  «Мадонну в скелях», «Прекрасну Ферроньєру», «Мону Лізу», а також «Іоанна Хрестителя», «Святу Ану з Богородицею і немовлям Христом». Також на виставці будуть зошити і нотатки Леонардо да Вінчі.  У музей очікують великий наплив відвідувачів, тому квитки потрібно буде купувати завчасно онлайн. 

Брюссель 

Рене Магрітт
René MAGRITTE – “The Annunciation” (1930) | Tate Gallery, London

На виставці планують розкрити філософські та естетичні зв’язки двох художників, які стали ключовими фігурами у сюрреалізмі. Зроблять це за допомогою понад 100 різних робіт. Музей покаже все: скульптури, фотографії, малюнки, фільми та архівні об’єкти. Художники були знайомі, утім вони були дуже різні. 

Відень

Караваджо і Берніні
Mary Magdalene in estasi
Artemisia Gentileschi
1610s, 81 × 105 cm

Це перша виставка творчості Караваджо в Австрії. Караваджо і Берніні були новаторами, адже, зображували реальних людей з їхніми реальними емоціями. На виставці будуть представлені також і роботи їхніх сучасників, які наслідували цю техніку. 

Всього можна буде побачити 70 робіт. Серед них будуть картини Караваджо «Нарцис» та «Мадонна з чотками» та скульптура Берніні «Девид». 

Починаючи з 90-х років iнтерес пари Герлен був зосереджений на графіці. Результатом зацікавленості стала велика колекція художників з усього світу. У 2013 році пара подарувала частину робіт, а саме, 1200 малюнків, Центру Помпіду в Парижі. 

Цього року колекція Герлен буде вперше представлена в центрально-східній Європі. На виставці можна буде ознайомитися з картинами таких художників, як Марк Діон, Марсель ван Еден, Рені Споелстера та інших. Після виставки Герлен можете глянути ще на виставку творчості Дюрера, яка проходить у музеї Альбертини зараз. 

Мета фестивалю зробити мистецтво кінематографа доступним для всіх у всіх проявах. Протягом двох тижнів можна буде побачити світові прем’єри документального та експериментального кіно. Також відвідати дискусії та виставки. Крім того, кінофестиваль разом з Австрійським музеєм кіно щороку організовує велику історичну ретроспективу. У програмі також є вечірки та різні музичні події. Серед фільмів ретроспектив буде українська стрічка 1968 руку студії Довженко «Совість» режисера Володимира Денисенка. 

Потсдам

Ван Гог

На виставці будуть представлені натюрморти Ван Гога. Куратори ставлять собі за мету на основі 27 картин проаналізувати вирішальні етапи його творчості. На їхню думку саме в цих картинах простежується розвиток його живопису від земних тонів та повсякденних предметів до квіткових натюрмортів. Музей давно розпочав підготовку до виставки, у грудні 2018 року провів міжнародний симпозіум присвячений творчості Ван Гога, результати дискусії будуть опубліковані. 

Текст: Анна Кириченко

Фото: Mark Dion. Cabinet of the Rhone, 2009

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *