«Грецький салат», або хамса з гіпсу

«Грецький салат»

Плани на вихідні та початок наступного тижня з Марією Галіною, Одеса Дейлі.

Одеська обласна бібліотека для юнацтва (Академіка Корольова, 46). Любите фізику або хочете нарешті її зрозуміти? Тоді ця подія для вас! Павло Андрійович Віктор — легендарний український викладач, відомий своїми неймовірними відеоуроками, автор серії книг «Фізика», що стали бестселерами серед учнів та студентів. Під час зустрічі ви зможете: дізнатися, як зробити вивчення фізики цікавим та доступним; отримати унікальні поради щодо ефективного навчання; поставити запитання та поспілкуватися особисто з автором. Не пропустіть шанс зануритися у світ науки разом із найкращим популяризатором фізики! О 14.00.

Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська,35а). Ознайомчий курс занять «В кадрі: Основи кіномови» від Анастасії Гаврилової  Чому одні відео виглядають як голлівудське кіно, а інші – ніби зняті на Nokia 3310? Усе залежить від композиції кадру, кольору, звуку, ракурсів та монтажу. На заняттях курсу «В кадрі: Основи кіномови» ми зануримося у світ кіно та навчимося розуміти, як режисери:  створюють атмосферу,  керують емоціями глядача,  розставляють акценти через монтаж,  використовують колір та світло для посилення враження. Опанувавши основи кіномови, ви зможете не лише краще розбиратися у фільмах, а й застосовувати ці прийоми у повсякденному житті – у створенні власних відео, презентацій чи навіть фотографій. Форма реєстрації на подію
тут. (16.00).

  • Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська,35а). Запрошуємо на творчу зустріч із художником Ігорем Божко  Дата: 26 березня Час: 14:00  Місце: Бібліотека-філія №1, м. Одеса, вул. Преображенська, 35-а Ігор Божко — одеський художник, скульптор, графік, письменник та сценарист. Його роботи знаходяться в музеях України, зокрема в Національному художньому музеї в Києві. В різні часи виходили його прозові тексти як в Україні, так і за кордоном. Він працював актором на Одеській кіностудії, писав кіносценарії. Його сценарій «Котельня №6» ліг в основу однієї з новел фільму Кіри Муратової «Три історії». Окрім того, поетичні твори Ігоря Антоновича публікуються у періодичних виданнях Америки, Ізраїлю та Польщі. На вас чекає захоплива розмова про мистецтво, літературу та кіно.
  • Там же, 16.00. Чи багато ми знаємо про Георгія Нарбута?Чим захоплювався?
    Хто і що впливали на формування цієї творчої особистості? Як митець повертався до усвідомлення своєї української ідентичності? Який внесок зробив Нарбут для документальної та ментальної ідентифікації молодої Української держави? Георгій Нарбут — великий митець, постать світового рівня, ціла епоха в історії українського мистецтва. Він заклав основи графічного дизайну новоствореної держави України. Нарбут – найвидатніший художник-графік свого часу, який вплинув на українську графіку, шрифтове мистецтво та оформлення книги ХХ століття. Нарбут у своїх модернових ілюстраціях увібрав традиції українського бароко XVII–XVIII ст. Його стиль став джерелом натхнення для сучасних українських художників, ілюстраторів і творців брендів, які продовжують у своїх роботах спиратися на історію та шановані символи. Запрошуємо відкрити для себе відомі й невідомі сторінки українського мистецтва. Лектор Вікторія Пономаренко.

22 березня, субота

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька, 49/51). Новостворений проєкт ВІЛЬНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР запрошує всіх охочих долучатися до курсу лекцій-бесід «Стоїцизм. Мистецтво жити щасливо». Стоїцизм – це не просто теорія. Стоїцизм – це тісне поєднання філософського дискурсу та філософської практики. Стоїцизм – це насамперед мистецтво жити!!! Незворушність, безпристрасність, стійкість, мудрість, свобода, самодостатність – ось ті ідеали, до яких прагнули стоїки. Читання телеграм-каналів, присвячених філософії, читання філософських книг, перегляд відео на філософські теми – все це, звичайно, дуже добре та важливо. Однак НІЩО, жодні альтернативні джерела НІКОЛИ не замінять людині ЖИВЕ спілкування в колі однодумців щодо фундаментальних питань їхньої екзистенції. Тому, запрошуємо всіх, незалежно від рівня вашої обізнаності у філософії, до нашої спільної стоїчної лабораторії, де кожен з нас окремо та всі ми разом, використовуючи стоїчні духовні практики, спробуємо дослідити як власні душі, так і душі інших людей, які також прагнуть краще пізнати самих себе. Розпочнемо в суботу 22 березня о 14:30 (читальна зала на 2-ому поверсі бібліотеки). Участь безкоштовна!!! Єдина вимога: гарний настрій і бажання пізнавати себе та світ навколо. Тож, будемо раді вітати всіх охочих доторкнутися до мудрості віків, мудрості перевіреної часом і людськими долями разом з ВІЛЬНИМ ОСВІТНІМ ПРОСТОРОМ.

В межах Тижня грецької культури», (з 22 до 28 березня 2025 року в Одесі, в галереї «ArtOdessa» (Міськсад) відкриється  виставка проекту «Грецький салат», де беруть участь відомі одеські художники, котрі спеціально до проведення тижня грецької культури підготували серію тематичних робіт. Сюжети та мотиви, відображені у творах, засновані на давньому та міцному зв’язку греків з Одесою, що відображається в її історії та культурі. Імпульсом для натхнення послужили мальовничі місця міста, його чудова архітектура, наповнена міфічними образами, скульптурами та пам’яттю про видатних греків, які прославили Одесу своїм талантом і мудрістю. Проект організовано за підтримки Департаменту міжнародного співробітництва, культури та маркетингу Одеської міської ради… (17.00).

ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а). На честь Всесвітнього дня поезії запрошуємо на літературний вечір у стінах Одеського художнього в суботу, 22 березня  Андрій Хаєцький — поет, член Українського ПЕН, автор поетичних збірок «Три крапки» та «ДеЩо»; • Надія Глушкова — одеська поетка, журналістка; • Данко Пташиний — поет, богемний скальд третього тисячоліття, князь занедбаних панелек, член «Оголених поетів», співтворець зіну «MUM`ця»;  Катерина Харченко — одеська поетка, співзасновниця угрупування «Оголені поети», створює поезію раптових закоханостей і саморефлексій, філософські та інтимні замальовки, фіксує моменти степових буднів на березі моря;  Денис Дмітрієв — поет, музикант, народжений абрикосовим сонцем та теплими літніми зливами; оголений, так само, як і його поезія; мелодекламує світло, ритмізує танок звуків, що летять крізь південний вітер та солону воду. Коли: 22 березня, 16:00 Вартість: 150/75₴, квитки можна придбати за посиланням або одразу на касі музею.

  • National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека  (Пастера 13) iBest Odessa Speakers Club (Toastmasters International) Цієї суботи запрошуємо Вас на засідання клубу. Збори об 11:00 “Window on America” Цієї суботи ми з вами поговоримо про залежності, якими наповнений світ. Деякі явні, а деякі приховані і відкрити ці двері може лише психолог.Але у нас теж є досвідчена людина а цій галузі – Сергій Головатюк, ведучий засідання. А ще, як завжди, у вас буде можливість отримати солодкий приз за перемогу у сесії імпровізації Приєднуйтеся у гібридному форматі: наживо або онлайн Запитання за номером: +380991142055 Сергій Посилання до Zoom: Посилання до Zoom: тут 
  • Від мене – друзі, всі зустрічі такого роду відбуваються вранці, тому слідкуйте будь ласка за об’явами організаторів
  • English Movie night This Saturday at 2pm we’re waiting for you at the library on 13 Pastera str. Check up andFeel free to ask any question. here  We don’t have any restrictions for our Saturday movie at 2pm. Contact: +380674858360 Fee: Donation and something for tea will be appreciated. (Note – pls. follow announcements іт TG, sometimes meetings are postponed
  • Silvia Ter-Gabrielyan и English meetings This Saturday, we are meeting at 4:00 PM at Chernosliv Café, located at 12 Evropeyskaya Street. We’ll be playing various board games, so if you have any, feel free to bring them along!
  • Катерина Билетина з Володимир Умма малюємо натуру в #nesterenkogallery. З 17 до 20.00 затишний теплий світлий простір, незважаючи на відключення світла. Шурхіт олівців, чай, кава, тиха музика та приємна компанія.  Буніна, 12 запис в приват. Студії платні, але дуже недорого, як на мене.
  • Museum of Odesa Modern Art (Європейська, 31/33)  22 березня о 15:00 у Малій виставковій залі Музею сучасного мистецтва Одеси відбудеться сеанс малювання з оголеної натури в межах виставки Я є — хочеш ти цього чи ні. Виставка Анни Антонюк. Це не урок і не майстер-клас – жодного навчання або викладання. Це можливість самостійно працювати з натурою, практикувати спостережливість, відчути ритм фігури та дослідити пластику людського тіла через рисунок. Деталі участі: Вартість: 200 грн (у вартість входять необхідні матеріали)  Попередня реєстрація обовʼязкова: посилання у першому коментарі Формат малої групи: всього 15 місць. Без обмежень за рівнем підготовки.
  • Hillel Odesa / Гілель Одеса ( Преображенська, 11) Запрошуємо на творчий майстер-клас та Авдалу!  22 березня о 18:00  Donation від 100 грн.  Реєстрація обов’язкова за посиланням — тут.  Зустрічаємо новий тиждень, проводимо час разом, спілкуємося та виготовляємо з гіпсу хамсу! Додаткова інформація за телефонами: (048) 783 77 83, (094) 941 17 83

Лямпа – дегустаційна зала українського вина (проспект Українських героїв,4)  Tasty Drive,  и Юлия Сущенко. А ви знали, що Навруз – це Новий рік, який святкували давні зороастрійці, і лише в середньовіччі він став ісламським святом? 21 березня – день, коли за давнім зороастрійським календарем приходить Новий рік. Давайте дізнаємось більше про це свято, яке стало нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО разом з культурологом, східнознавицею Юлією Томашевською-Гарачук. – Ми поринемо в таємничу культуру та традиції давнього народу – Дізнаємось, які страви та напої мають бути на новорічному столі кожного порядного зороастрійця – Трохи заглянемо у майбутнє Організаційний внесок 600 грн У вартість включено:
– Лекція  – Дегустація вина Шираз – Тематична дегустаційна тарілка закусок до вина (з 15.00)

Арт-простір Діалоги (Соборна, 2). 22.03.025 о 17.00  «Історії одеського мистецтва» разом з Сергієм Седих в «Діалогах». «Портрети відомих особистостей, написані з натури, завжди привертають увагу. Цей портрет був написаний в Одесі одеським художником М.Д. Кузнєцовим майже 130 років тому.  За ці роки він розійшовся світом мільйонними тиражами в репродукціях, листівках, афішах, йому присвячено безліч досліджень, статей і публікацій, але багато фактів його створення залишаються маловідомими. Про маловідому історію відомого портрета піде мова на лекції «Історія одного портрета» в арт-просторі «Діалоги» на Соборній площі 2.» Приходьте, як зазвичай, у суботу 22 березня о 17.00. Чекаємо на Вас, буде цікаво. В нас затишно та безпечно, пригощаємо  смаколиками. Організаційний внесок 150 грн. 

Одеський планетарій (Маразліївська, 1в, Парк Шевченкау суботу о 18:00 запрошуємо дітей та дорослих на щосуботню програму В програмі: Фантастичний світ Сатурну – володара кілець та супутиків. Моря на супутнику Титан!!! Подорож безхмарним зоряним небом та у часі на куполі планетарію, знайомство з сузір’ями, зіркам, сонячною системою, рухом Сонця в продовж року на небесній сфері, галактикою, перегляд повнокупольного фільму про планети! Екскурсія галереєю астрономічної обсерваторії та космічними експонатами.  Екскурсія на старовинний телескоп «КУК» астрономічної обсерваторії. Спостереження зірок, Сатурну та Юпітеру, Марсу та Венери після заходу Сонця за ясної погоди. Під куполом нашого планетарію завжди ясне зоряне небо і можливість побачити зоряне небо! Вартість відвідування заходу: 200 грн – дорослі, 150 грн – діти, діти до 4 класу 100 грн.

«Архітектура Одеси».  Приморський бульвар – серце Одеси та важлива частина історичного центру. Бульвар будувався як парадний фасад міста з боку моря і є найбільш значущим ансамблем періоду класицизму в південній Пальмірі. Починаючий від обриву над Військовим узвозом, де розташована садиба Воронцових, бульвар завдовжки два квартали впирається в Стару біржу і повертає в Театральний провулок з його старовинними затишними двориками та унікальними артефактами минулого. Справжня автентична Одеса розпочинається тут.Місце зустрічі: Театральний провулок, 18. Квитки до 350 ₴  Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей». Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу.  Хто проводить прогулянку. Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках.  На запитання відповідає Катерина за номером:+380 63 1794 400

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Італійська/Пушкінська, 9). Майже всі лекції нашого музейного лекторію у березні будуть присвячені чарівним, талановитим, сильним та прекрасним жінкам – художницям, музам, натхненницям. Сьогодні – жінки сюрреалісти. Леонора Керрінгтон, Ремедіос Варро, Доротея Таннінг. Ми поговоримо чим відрізняється жіночій підхід до сюрреалізму від чоловічого Яку роль зіграла Мексиканська культура у його розвиткуА також поговоримо про творчі шляхи цих трьох сюрреалісток Чекаємо на лекції Анастасії Фролкової! Буде цікаво (і не тільки жінкам). 14:00 Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією)  Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях.

  • Poncho Snack Art Bar (Грецька 26\28)  Вечір, який точно варто провести з нами! Пісні FELM звучатимуть по-новому, але як завжди — глибоко, атмосферно та по-справжньому. Влада Фельм (вокал) та Євген Бучковський (гітара) подарують знайомим пісням свіже інді-звучання з блюзовими відтінками, а також познайомлять вас із новими треками, які можуть стати саундтреком вашої весни. І це ще не все!  Після концерту — джем, де можна не тільки послухати, а й заграти або заспівати разом! Що може бути краще, ніж зустріти весну з музикою? Початок: о 20.00. Вхід вільний.
  • Мore Music Club ( (Італійська, 75) Flame (hardcore) Діло Дрянь (hardcore punk) Shorestyle (skate rock / hardcore) початок о 18:00 Вхід: 200 грн – передпродаж в дірект інстаграм 

Перформанс Плейбек театру Дежавю «У Пошуках Балансу» де шукати баланс? Як не втрачати рівновагу? На що спиратися? У наш доволі нестабільний час ці питання стають все актуальнішими. Кожна людина намагається балансувати між різними сферами свого життя, шукає інструменти для утримання психічної рівноваги, намагається знайти внутрішню та зовнішню опору. Іноді нам це вдається краще, і ми відчуваємо себе спокійно та гармонійно – пливемо в потоці. А іноді ми втрачаємо цей стан і життя стає схоже на шторм чи ураган, або на вʼязке болото, яке затягує. Життя буває різним. У день весняного рівнодення ми запрошуємо тебе подосліджувати цю тему, та поділитись своєю історією про те, що допомагає балансувати тобі, або що вибиває тебе з балансу і актори зіграють їх на сцені. Що таке Плейбек-Театр: Це вид соціального мистецтва. Це театр імпровізації в якому глядачі діляться своїми історіями, а актори відіграють їх на сцені без підготовки. Це простір де люди можуть бути по справжньому почутими. Це мистецтво яке зцілює. 22 березня, субота, 18:18 Де: Канатна 6, Арт-простір «Fabrika» Вартість квитка: 250 гривень орма для реєстрації: В шапці профіля плейбек -перформанс десь тут.

  • Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Наталка Полтавка (17.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3) Скрипаль на даху (16.00). 
  • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Пітер Пен (11.00). Прем’єра. Виживуть лише Пилипенко або Present Perfect. Чи замислювалися ви, яким буде майбутнє людства за 10 або 50 років? Чи малювали у своїй уяві, як виглядатимуть наші міста, а головне – чи зазнають змін людські стосунки? Цікава вистава пропонує спрогнозувати, яким буде життя звичайної української родини у новій реальності, наповненій глобальними викликами.
    Спектакль «Виживуть лише Пилипенко або Present Perfect» в Одесі відбудеться в Одеському театрі юного глядача (17.00). 
  • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька (Пастера, 15). Карпатський вестерн  (16.00) Квитки  на Concert.ua або в касі театру 
  • Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Море (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Театр Малих Комедій  (Асташкіна, 1). Хто це – Момо (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15).  Гусенятко (11.00). Баби Бабеля Сюжетна лінія вистави — історії жіночих персонажів, головними героїнями тут стали Двойра, Бася та Аріна — не найпривабливіші та найщасливіші жінки, але так жадібні до кохання…(17.00). Квитки  на Concert.ua.
  • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Єврей та Еврідіка (18.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Обережно – Єва!  (18.00). Квитки на Concert.ua

23 березня, неділя 

На плитах пляжу Ланжерон періодично грають на фортепіано на світанку. Можна буде слухати музику під звуки хвиль. На такі душевні концерти приїжджають люди з інших міст. Вхід вільний, але вітаються донати. Де: пляж Ланжерон о 07:00 (не знаю, чи буде воно цієї неділі, але ризикнути варто – МГ.)

Культурний центр Union (Троїцька, 43) Кіно:  Неділя: Потік.Останній кіт на Землі. Перегляд з обговоренням! Володар премії «Оскар», 2025 як «Найкращий анімаційний повнометражний фільм» Жанр: анімаційний пригодницький фільм. Хронометраж: 01:25 Вікова аудиторія: 0+ Мова: без тексту (мова тварин). Сенсація у світі анімації! Пригода, яку потрібно дивитись тільки на великому екрані! Кіт прокидається у світі, який наближається до кінця. Велика повінь поступово поглинає  все. Чотирилапий дуже боїться води, але домівка зруйнована, і єдиний шанс на порятунок – маленький човен з іншими тваринами. Заради порятунку їм доведеться об’єднатися, незважаючи на відмінності… Разом з Капібарою, Лемуром, Псом і Птахом герой подорожує загадковими місцями, освоюючись у новому світі, де немає людей. від 300 грн, придбати квитки можна за посиланням тут.

Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2). Дорогі друзі, очікуємо вас на нашому літературно-музичному вечорі “Для мене поетику складає сам Бог” (Богдан-Ігор Антонич), який відбудеться у межах проекту “Недільні зустрічі” 23 березня у галереї Одеського Літературного музею о 16.00  Щороку 21 березня світова спільнота відзначає Міжнародний день поезії. ЮНЕСКО закріпила цю дату за поезією у 1999 році, заохочуючи держави до промоції читання, писання, видання та вивчення віршованих текстів по всьому світу. Але як визначають поезію самі поети? Чи питають себе, навіщо вона? Відповідь на це питання знаходимо завжди у самих віршах. «Якби ситуація не вимагала бути поетом, я орав би поле, вирощував хліб», — писав Василь Стус. Тексти ‘ars poetica’, можемо знайти майже у кожного автора, і сьогодні ми пропонуємо вашій увазі як завжди виступи одеських поетів та музикантів.  Треба сказати, що наші музиканти Ліка Кузнецова, Тетяна Потапова, Тетяна Лелеко готовлять для нас свої сюрпризи. А вірші будуть читати: Костянтин Ільницький, Інна Саврасова, Ігор Божко, Євгенія Красноярова, Поліна Тараненко, Людмила Шарга, Владислава Ільїнська, Олександр Хінт, Наіль Муратов, Анна Стремінська.  КОЛИ: 23 березня о 16:00 ВХІД ВІЛЬНИЙ Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70. 

Інна Бовсуновська и Odessa Bookworms Club Друзі, зустрічаємося 23 березня 2025 року о 16.00 у нашій улюбленій кав’ярні -break, що на Черняховського, 16. Будемо обговорювати роман французького автора Мішеля Уельбека “Покора”. Всім приємного читання, і до зустрічі.

prostir Odesa Olga Tokarenko запрошує! 23 березня о 15:00 ми зберемось в @prostir_odesa на чергову благодійну вечірку де на нас усіх чекають: дегустація борщів (традиційна і пісна версія) розповідь про різноманіття борщів від @Dmytro Sikorsky аукціон різних красот різних авторів: – це і учні Інни Дзюбак які по мотивах моїх борщів намалювали свої версії – нові ідеї і старі хіти від Олексій Юмашев – один з моїх круглих борщів, по спеціальній вартості всі зібрані кошти – на авто нашим воїнам з 37 бригади, наразі зібрано 27078 з 250000 потрібних кількість місць обмежена, вхід – донат для реєстрації пишіть в особисті повідомлення.

ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а). 23 березня, в останній день роботи виставки «Небачена Сила» в Одеському національному художньому музеї, запрошуємо на публічну дискусію з херсонцями, які з власного досвіду знають про культурний спротив окупації. Шок від швидкої окупації Херсонської області в 2022 році — і подальшого її звільнення в листопаді того ж року — дав можливість українцям дізнатися про самих себе багато нового. Проукраїнські мітинги під дулами російської зброї, випрацювання стратегій виживання, вимушені випадки колаборації — все це стало новою реальністю. Здається, культура не може активно існувати в умовах фізичної загрози життю. Чи справді це так? Саме період окупації Херсона дає нам багато фактів для розуміння, що значить культура і для українського суспільства, і для окупантів. Пропонуємо осмислити і зберегти цей досвід. Спікер(к)и: Олександр Книга, генеральний директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Юлія Манукян, засновниця ГО Urban Re-Public, кураторка арт- та урбанпроєктів Сергій Дяченко, музейний фахівець, краєзнавець, архітектор  Модераторка — Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка Київської школи економіки, кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво.  Коли: 23 березня о 16:00  Вхід вільний  Організатори події:  платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє Мистецтво  Одеський національний художній музей  УАК — Львів (Українська асоціація культурологів — Львів)  Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила» — це рефлексії українських митців про окупацію та боротьбу за свободу, історії про політичних бранок і бранців Кремля, рухи ненасильницького спротиву («Жовта стрічка», «Зла мавка») та гумор, який часто допомагає пережити найважчі миті

Museum of Odesa Modern Art (Європейська, 31/33). Запрошуємо на кураторську екскурсію виставкою «Міражі Каліпсо», яку проведе співкураторка проєкту Анна Мороховська. 23 березня, 15:00 Запрошуємо на кураторську екскурсію виставкою «Міражі Каліпсо», яку проведе співкураторка проєкту Анна Мороховська. 23 березня, 15:00 Вартість квитка: 150 грн / 75 грн  Виставка «Міражі Каліпсо» — це занурення у світ мистецтва Дмитра Дульфана, одного з яскравих представників одеської художньої сцени. Його роботи балансують між реальністю та ілюзією, створюючи химерні, магнетичні образи, що викликають глибокі асоціації.  Під час екскурсії ви дізнаєтеся більше про творчість Дульфана, концепцію виставки та особливості його художньої мови.  Вхід без реєстрації, оплата в касі музею Не пропустіть можливість побачити «Міражі Каліпсо» очима співкураторки!

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Італійська/Пушкінська, 9). ЦИКЛ ЛЕКЦІЙ «ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ КІНО». Ава Гарднер – легенда світового кінематографа, актриса та співачка, одна з найбільших зірок Голлівуду середини ХХ століття.За опитуванням глядачів та критиків 1950 року вона стала однією з найкрасивіших жінок світу. Американський інститут кіномистецтва поставив Гарднер на 25 місце у рейтингу «Найвидатніших кінозірок» в історії Голлівуду. Актриса була дуже красива і являла собою воістину зразок досконалості: обличчя, фігура, стать, – все було казково-божественним. Від її краси жінки зеленіли від заздрості, а чоловіки ціпеніли втрачаючи дар мови. Краса була силою актриси, але, з іншого боку, вона стала її заручницею. То був якийсь полон, з якого не можна було вирватися. 14:00/ Квиток: 100 грн Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією) Автори циклу: Влaдимирова Наталія — театрознавець, кiнознавець та Куркаєв Сергiй — кінорежисер , продюсер, педагог.

  • «Архітектура Одеси»: ви дізнаєтесь історію будинків та їхніх власників, побачите цікаві куточки, дворики та архітектурні скарби вулиці Ковальської, Каретного провулка та їх околиць. Що буде:  Подивимось неповторні барельєфи з грифонами, оригінальні двері, світлові ліхтарі, карколомні сходи та гарні вітражі. Ми підійдемо до відомого «Будинку з купальницями» (бані Ісаковича) з нетривіального боку, дізнаємося історію будинку з лебедями та побачимо брами з півнями.  Зайдемо до будинку Молчанова з чудовим неокласичним під’їздом, а ще здивуємося під’їзду, який поєднує в собі одразу дві сходові клітки.  Помилуємося на стельовий розпис та автентичні вітражі в будинку на Лютеранському та зайдемо до будинку Вургафта, під’їзд якого має унікальні балкони на маршах.  Познайомимося з вершиною творчості архітектора Пономаренка у стилі орнаментального модерну та вкотре приємно здивуємось красі Одеси. Розглянемо роботи архітекторів Бернардацці, Пономаренка, Гольцвурма, Кюннера, Мазірова, Вахтель, Абта.  Місце зустрічі: Кіри Муратової, 30 (Льва Толстого) (13.00). Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу.  Хто проводить прогулянку? Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках і в публікаціях.  На запитання відповідає Катерина за номером: +380 63 1794 400
  • ДЕ ЙДЕМО? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (Пастера, 44). Дворянська вулиця. О! Це важлива міська магістраль, вивчити яку повинен кожен одесит, що поважає себе. Тим паче що навчання більш ніж приємне і захопливе. З розумним виглядом ми розглянемо розкішні прибуткові будинки і приватні багаті будинки, заглянемо у дворики.А за напрочуд гарними синіми дверима відкриється унікальний артефакт (він такий один у місті залишився). Тож, як бачите, поки що, на Дворянській є про що поговорити і що подивитися. Ця вулиця починається і закінчується цікавими навчальними закладами, про які також поговоримо, ну, і звісно, глянемо, що цікавого в історії Кірхи записано. Зайдемо на її територію і відвідаємо там Музей історії Причорноморських німців – екскурсію в ньому для нас проведе вельмишановний колекціонер і творець цього музею Сергій Новицький. Пані та панове, дворяни міста Одеси, ласкаво просимо на гідний Вас променад! Неділя 23 березня 11:00.  Зустрічаємось на перетині вулиць Дворянської та Пастера, між навчальними закладами.  Тривалість: 3-3,5 години.  Вартiсть: 400 грн – дорослі; 250 грн – школярі.  Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
  •  ДЕ ЙДЕМО? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (Французький бульвар, 33 – в холі Кіностудії). Отже, ми вирушаємо до «Музею кінотехніки ім. Й. Тимченка»! УРА друзі! Ось тепер нам, нарешті, відкриється те, що завжди приховано; ми побачимо те, що у кіно завжди залишається не видно; тепер ми точно зрозуміємо незбагненне і, напевно, почуємо звуки минулих епох.  Неділя 23 березня 16:00 !  Початок: Французький бульвар, 33 – в холі Кіностудії !  Вартiсть: 400 грн – дорослі; 250 грн – школярі, пенсіонери, студенти.
  • Виолетта Дидук. Тут може статись абсолютно все: і несподівані зустрічі, і дворові скандали. Все це в типових одеських декораціях: виноград, білизна, цистерни. Під акомпанемент співів дворових котиків. Коли: 23.03 о 11:00 Де: зустрічаємось біля фонтану на Соборній площі Тривалість: +-2.5 години  Скільки: 400 гривень Обовʼязкова попередня реєстрація у месенджери +380678845642  Передплата 200 грн з особи  Половина групи на цю екскурсію вже зібрана. Не відкладайте на потім. (екскурсія дог-френдлі – МГ.)

Art Space Tango_A (Канатна, 6). Чарівні tangueros, вітаю! Запрошую вас на мілонгу “Tango Art” в Одесі. Коли: 23 березня (нд.) Час: 17:00 – 20:00 Дружній захід для підтримки живого життя всередині і один одного. Живе спілкування мовою танго і бережні обійми. Адреса: вул. Канатна, 6 (танцювальна студія “4 Steps”). Вхід з Карантинного узвозу і кавʼярні “Tut i Zaraz”. Вхідний квиток: від 150 до 300 грн (якщо у вас є бажання і є задачі з грошима, напишіть мені. Хай це не буде для вас перешкодою для участі.) Від друзів і поціновувачів традиційной організаціі мілонг. Це означає, що вітається знання і слідування кодігосу (див. брошюру в наступному пості), повага до простору і один одного, музика переважно “золотого століття” за структурою TT-V-TT-M, cortinas і La Cumparsita за розкладом. До танго!

  • Євангелiчно-лютеранська церква Св. Павла (кiрха) (Новосельського 68). Органні вечори у Кiрсi. Organ evenings in Kirch. …Серед швидкоплинностi часу, змiн трендiв життя iснують незмiннi константи, що немов палi пiдтримують фундамент суспiльства…Серед таких основ – вiчна музика Й.С.Баха, що стала брендом спокою та розмiрковувань про людське буття… Органний концерт “МУЗИКА ЙОГАННА-СЕБАСТIАНА БАХА”. До 340-рiчча з дня народження композитора. КОЛИ: Недiля, 23 БЕРЕЗНЯ о 18.00. Лауреат мiжнародних конкурсiв, органiстка євангелiчно-лютеранськоï церкви св. Павла, концертмейстер Одеськоï Нацiональноï опери ВЕРОНIКА СТРУК (орган), Заслужена артистка Украïни, перша скрипка камерного оркестру Одеськоï обласноï фiлармонiï iм. Д.Ойстраха ОЛЕНА ЄРГIЄВА (скрипка), Лауреат мiжнародних конкурсiв, солiстка Одеськоï Нацiональноï опери АННА БОГАЧ (сопрано), Лауреат мiжнародних конкурсiв, солiстка Одеськоï Нацiональноï опери МАРИНА ГОДУЛЯН (контральто), Лауреат мiжнародних конкурсiв МАРIЯ НАКОНЕЧНА (скрипка Ведуча концерту лектор-музикознавиця Одеськоï обласноï фiлармонiï iм. Д.Ойстраха ЕЛЬВIРА ПАЛАМАРЧУК. Запрошення можна придбати перед початком концерту або забронювати за телефоном +38063 507 2964 На території кірхи обладнане бомбосховище для глядачів на випадок повітряної тривоги.
  • Poncho Snack Art Bar (Грецька 26\28)   23 березня | У Пончо знову готується особлива неділя! За роялем — Святослав Лементарев — піаніст, імпровізатор і просто людина, яка перетворює кожен вечір на атмосферну музичну пригоду. Цього разу він не сам — до джему можуть долучитися всі, хто хоче доторкнутись до магії живого музичного потоку. Початок: о 20:00
  • More Music Club (Італійська, 75).ЯсА — потужний україномовний мікс поп-альтер-прогресив-року.Metameria — колектив родом із Херсону, що грає готік рок і пост панк. Пісні про любов, езотерику, пророцтва та багато чого іншого. На Футікапа — молодий панк гурт, вперше на сцені ММС. Початок о 18:30 Вхід — донейшн від 100 грн
  • Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Пітер Пен. Балетна студія Антипової (11.00). Шопеніана. Пахіта (16.00) Квитки на Concert.ua
  • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька (Пастера, 15). Лебедине Озеро. Зона (16.00). Квитки  на Concert.ua або в касі театру 
  • Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3) Чіпполіно (11.00). Дванадцять стільців (16.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15).  Червона Шапочкаа (11.00; 13.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Закат (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Вихід  (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Столик на Трьох (18.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Попелюшка (11.00) . Поліанна (17.00).Квитки на Concert.ua

Фото вгорі з вистави «Виживуть лише Пилипенко або Present Perfect» 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *