То як, поговоримо?

Ханна Віттон

Якщо ви досі не стикалися з британською письменницею-ютюберкой Ханною Віттон, прийшов час, адже тепер її книга про секс для підлітків вийшла українською.

І це прекрасно, тому що говорити з підлітками «про секс» (про тіло, фізіологію, стосунки-відносини взагалі, про згоду, про контрацепцію і безпеку) набагато складніше, ніж з дітьми. А Ханна Віттон — дуже відверта, при цьому — позитивна. Вона має почуття гумору і розсудливість, які в багатьох ситуаціях  її рятують. Тим більше, що пише вона про те, про що в нашій традиції робити цього не прийнято — не вистачає слів: признайтеся, чи говорите ви з дітьми про незайманість, сексуальний досвід, ідентичність, тілесність, контрацепцію й ІПСШ? Про все, що варто знати про порно та мастурбацію?

Книга (тільки зовні) схожа на підручник — що в цілому непогано, так створюється звичний фон для нормального підлітка. У батьків ця форма, до речі, теж викликає довіру, — і розділена на глави — Здорові відносини, Мастурбація, Невинність, ЛГТБ, Згода, — глав багато. Тут зібрано стільки всього, що ніколи раніше не обговорювалося ніде і ні з ким — в школі або з друзями або з батьками. Це — не підручник. Швидше — це злам традиційного табу. Приклад того, як можна красиво розмовляти про секс (не відчуваючи дискомфорту), підвищити обізнаність і самооцінку у цільової аудиторії (і одне це — дуже круто). Мета книги — переконати читачів, що не тільки нормально задавати питання про секс і відносини, ще краще навчитись обговорювати їх з іншими.

Наприкінці книжки видавництво #книголав спільно з експертами медичної лабораторії «Сінево» розповідають про основні аспекти дорослішання й початку статевого життя, а також потребу в регулярній діагностиці, аналізах і профілактичних візитах до лікарів. Українське видання містить компетентні коментарі медиків, юристів, а також корисні посилання. Завдячуючи ним, підліток завжди зможе звернутися до центрів охорони здоров’я та правозахисних організацій у випадку насильства.

«Я написала книгу, повну чесних, веселих (іноді незграбних) анекдотів, визнань і одкровень. І оскільки ніхто з нас не має відповідей на всі питання, я запросила своїх друзів і колег по YouTube розповісти про свою сексуальність. Моя книга для всіх, незалежно від статі і орієнтації. Ми говоримо про те, щоб зробити це безпечно. Робити це з радістю. Робити це, коли будете готові. Чи не робити цього. Роби так, як хочете, коли хочете».

Ханна Віттон. То як, поговоримо? / Переклад Наталіi Палій, К.: #книголав, 2020, 352 ст.

Текст: Вiка Федорина

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *