Музично-космічна подорож для українських дітей у Швейцарію

IMA Virtuosos

До повномасштабного вторгнення сотні українських дітей навчались музиці, активно концертували різними країнами та брали участь у міжнародних конкурсах. Багато років наполегливої праці та шліфування виконавської майстерності завмерли на тлі війни. Аби зарадити цьому становищу, виникла IMA Virtuosos – україно-швейцарська літня музична академія, що передбачає лекції, майстеркласи та індивідуальні заняття для дітей і молоді від 6 до 24 років.

Проєкт був зініційований Анною Савицькою – відомою в світі скрипалькою, педагогинею, що родом зі Львова, але вже тривалий час мешкає закордоном. Ще з часів свого навчання у Віденській музичній академії почала активне концертне життя і натепер відома сольними виступами у більш, ніж у 20-ти країнах по всьому світу, зокрема співпрацею з такими оркестрами, як Pablo de Sarasate Orchestra Pamplona, ​​ Beethoven Orchestra Bonn, INSO-Lviv тощо. Головну ідею проєкту Анна пояснює так: «Хочемо, аби музичну культуру творили молоді – в них завжди безліч ідей, а ми в свою чергу вже маємо трохи досвіду, аби допомогти їм втілити задумане».

IMA Virtuosos
Анна Савицька

Проведення літньої музичної академії цього літа планувалася у Львові, втім з-за повномасштабного вторгнення росії саме існування проєкту опинилося під загрозою. Та задум вдалося-таки реалізувати – завдяки підтримці міської влади Цюриха, яка надала для проведення академії приміщення вілли Muraltengut XVIII століття. Ця будівля має славу однієї з найкрасивіших у місті і повсякчас слугувала для гостини найвидатніших відвідувачів Цюриха. До прикладу, у вересні 1990 року у цьому маєтку зупинялася прем’єр-міністр Великобританії Марґарет Тетчер. А нині цими залами ходитимуть юні українські музиканти. 

Вілла ця знакова ще з тієї причини, що вона вже була певним осередком музичного життя Цюриха. Саме у Muraltengut’і більше двадцяти років назад відбувалися Zürcher Meisterklassen для молодих музикантів за підтримки меценатки Корнелії Гербер. Втім, з різних причин майстеркласи принипили проводити і приміщення довгий час стояло в тиші. Тепер там знову звучатиме музика, а традиція проведення там музичних проєктів для молоді відновлюється саме силами IMA Virtuosos.  

Музично-космічна подорож для українських дітей у Швейцарію
Muraltengut у місті Цюрих

Завданням Літньої академії IMA Virtuosos є як вдосконалення навичок гри на інструменті, так і загально-музичний розвиток учнів. Саме тому у програмі передбачено різні події: зранку – заняття у класі викладача, ввечері – майстеркласи, музично-театральні тренажі, лекції (до проведення одної запрошена Аделіна Єфіменко) тощо. Завершення Академії не минеться непоміченим – відбудеться концерт за участі її учнів та урочисте нагородження дипломами.   

Для роботи з молодими музикантами запрошено кращих викладачів – разом з тим це визнані у світі виконавці, які підкорили кращі міжнародні сцени. Серед них скрипалі Рудольф Кьольман (Швейцарія), Бартек Нізіоль (Польща), Якуб Дзялак (Швейцарія-Польща), Анна Савицька (Швейцарія-Україна), Богдана Півненко (Україна), альтист Лех Ушинський (Швейцарія-Польща), піаністи Костянтин Товстуха (Україна), Андрій Драган (Швейцарія-Україна) та флейтистка Марія Берегова (Україна).  

IMA Virtuosos
Викладачі Літньої академії

Нагадаємо, що команда ІМА гостро засуджує війну росії проти України, відтак встановлені деякі принципово важливі обмеження:

  1. ні до жодної співпраці не допускаються музиканти російського походження
  2. участь студентів російських музичних закладів та вихованців російських викладачів цілком виключена
  3. у рамках Академії неможлива робота із творами російських композиторів

ІМА усіляко заохочує до участі в академії молодих музикантів-українців, долучення для них – за добровільний внесок.

  • Що: Літня музична академія ІМА Virtuosos 
  • Де: вілла Muraltengut, Цюрих, Швейцарія 
  • Коли: з 25 червня до 2 липня

 Текст: Ольга Фаль

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *