Що треба бачити та почути в європейських містах цього квітня*
- Мюнхен
- Музей Старої Пінотеки
- Утрехт, Караваджо і Європа
- 17 квітня – 21 червня 2019 року
Виставка присвячена європейським послідовникам Караваджо: понад 70 красивих і важливих робіт караваджистів. Будуть представлені картини Бартоломео Манфреді, Хосе де Рибері і Валантена де Булонь. Для виставки роботи взяли з приватних колекцій, музею Ватикану, Лувру, галереї Уффіці у Флоренції, Національної галереї в Лондоні і Національної галереї мистецтв у Вашингтоні. У перший місяць роботи виставки з Ватиканської пінакотеки в Мюнхен привезуть один з ключових шедеврів Караваджо — «Положення в труну».
- Відень
- Музей Леопольда
- Оскар Кокошка. Ретроспектива
- 6 квітня – 8 липня 2019 року
Найбільша ретроспектива творчості австрійського експресіоніста Оскара Кокошки(1886–1980). А точніше понад 260 експонатів, серед яких будуть роботи з міжнародних колекцій і твори, що раніше не були представлені. Одним з мотивів виставки стане тема ставлення до «батьківщини» художника — Австрії.
- Париж
- Гранд-Аль в парку Ла-Віллет
- Скарби Тутанхамона
- 23 березня — 15 вересня
З Єгипту в Європу привезли золото Тутанхамона, паризька виставка стане єдиною європейською в рамках світового турне скарбів гробниці єгипетського фараона (інші пройдуть в Америці). Всього це 150 оригінальних предметів з гробниці, представлені єгипетським Міністерством в Grande Halle de la Villette. Понад 50 експонатів з цієї колекції в перший і в останній раз виїхали з Єгипту.
- Берлін
- Берлінська державна опера
- Сергій Прокоф’єв “Заручення в монастирі”
- Постановка Дмитра Чернякова
- 13, 17, 22 квітня
Комічна опера Прокоф’єва написана за твором Томаса Лінлі «Дуенья» (лібрето Шерідана) у 1940 році, вистава стане шостою спільною роботою режисера Чернякова та музичного керівника Staatsoper Berlin Даніеля Баренбойма. Головні партії виконають сопрано Аїда Гарифуллiна та баритон Андрій Жіліховській. Як завжди у Чернякова — це буде гарна й складна гра-головоломка.
- Рим
- Scuderie del Quirinale
- Леонардо да Вінчі
- Наука до наукі
- 13 березня – 30 червня
Виставка присвячена до 500-річчя від дня смерті да Вінчі. Акцент зроблений на технологічній і науковій діяльності великого італійця. В одній експозиції зібрано понад двохсот робіт — від манускриптів і листів до моделі парашута. Крім того, 21 квітня — День міста, а значить, що буде символічне відкриття воріт міста, історичний парад і загальне свято дуже символічні.
Текст: Анна Кириченко
*Деякі виставки березня ще тривають.